AURELIAN.PARATU: ´18 Honda CR-V 1.5T i-VTEC, echipare?, Premium Agate Brown Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si daca am ajuns la aproximativ 34.000 km , azi am pus folii pe geamuri si pe faruri. Pe faruri deja aveam cateva urme de la pietrele de pe drumurile patriei asa ca daca tot am ajuns la atelierul specializat am pus pentru protectie suplimentara

    Comment



    • La cat mai multi km fara incidente!

      Arata foarte bine. Ce echipare este?

      Comment


      • Arata super misto culoarea asta:O. Ai pus folie si pe geamurile fata?

        Comment


        • Este prima varianta de echipare. Neavand o experienta cu Honda nu m am avantat la o echipare mai inalta. Oricum dotarile pe care le are sunt ok. Singurul lucru care imi lipseste este doar panoramicul. Piele in interior nu imi place.

          Da, am pus si geamurile fata. Pe spate are transparenta 8% iar pe fata 54%.
          Folia este si termo. A fost mai scump dar am preferat ceva de calitate si garantie 10 ani.

          Comment


          • Credeam ca doar pe Lifestyle si Executive exista culoarea aceasta, care de altfel e foarte frumoasa. La inceput nu mi-a placut, pana am avut ocazia sa o vad live

            Legat de echipare, si eu sunt multumit de faptul ca nu am mers pe interior din piele, pe de alta parte, materialul de pe margini de la scaune si de pe interiorul usilor + cotiera este destul de prost. Se murdareste foarte repede. In schimb cel de pe mijlocul scaunelor pare foarte rezistent. Probabil au decis ca acolo uzura este mai mare si au prevazut ceva mai ok.

            Nu stiu cum este la tine, insa la mine a venit din fabrica (virgula) cu geamuri ionizate (laterale + luneta), ofera o protectie solara neasteptat de buna. Din acest motiv eu am renuntat la ideea de folii.

            Comment


            • La mine geamurile erau normale. Daca masina statea la soare .....mureai in ea.
              Acum s a schimbat problema.
              Si eu am scaunele normale. Am vazut ca sezutul e ok, la fel si spatarul, insa marginile sunt slabute.
              Am vazut huse ok, insa nu mi au raspuns cei de pe youtube.

              In Romania nu am gasit. Am mai vazut ceva pe aliexpress dar nu stiu ce sa zic de calitatea lor..

              Ca sa vezi despre ce zic cauta pe youtube: honda crv cover seat - la cei de la uni channel

              Comment


              • Comment




                • Originally posted by aurelian.paratu View Post
                  La mine geamurile erau normale. Daca masina statea la soare .....mureai in ea.
                  Acum s a schimbat problema.
                  Si eu am scaunele normale. Am vazut ca sezutul e ok, la fel si spatarul, insa marginile sunt slabute.
                  Am vazut huse ok, insa nu mi au raspuns cei de pe youtube.

                  In Romania nu am gasit. Am mai vazut ceva pe aliexpress dar nu stiu ce sa zic de calitatea lor..

                  Ca sa vezi despre ce zic cauta pe youtube: honda crv cover seat - la cei de la uni channel
                  Am gasit niste comentarii in care si altii spuneau ca au comunicat pe mail cu cei de la uni channel, dar cica nu vand online...

                  Insa eu nu cred ca mi-as dori huse de piele...Poate piele alcantara, cum are grupul vag


                  Comment


                  • Originally posted by scarr View Post


                    Insa eu nu cred ca mi-as dori huse de piele...Poate piele alcantara, cum are grupul vag

                    Se pot face la comanda: https://www.huse.ro/configurator-huse-auto/honda-cr-v
                    Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
                    Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
                    Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

                    Comment


                    • Si dupa 34 de pagini, aflu ca pe tine te vad dimineata (de obicei te prind cand plec de acasa din Snagov) si uneori seara. Te salut de acum incolo din MS sau IF 44 UFO
                      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                      sigpic

                      Comment


                      • Da. Sediul firmei unde sunt angajat este in Snagov si zilnic fac drumul acesta. Trec pe la birou iar apoi plec spre Ploiesti.

                        Comment


                        • Scuze daca nu te am vazut sau salutat.......dar de multe ori nu sunt atent decat la drum.

                          Comment


                          • Masina inghite km dupa km. Mai avem 3000 si facem iar revizia. Avem 35.400 km. Uleiul este ok. Nu pare crescut.Computerul imi mai arata 60 zile pana la revizie. L am resetat odata. Asa fac de fiecare data ca sa ajung la 10.000.
                            Trebuie sa fac o protectie la rezervor . Sa vedem cum reusesc.

                            Comment


                            • Comment


                              • Si asa arata prafuita. S a descurcat de minune.

                                Comment

                                Working...
                                X