AURELIAN.PARATU: “18 Honda CR-V 1.5T i-VTEC, echipare?, Premium Agate Brown Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Grecu Alexandru
    Junior Member
    Grecu Alexandru , hack-ul ala pe care il gasesti peste tot presupune sa ai incredere in niste gigei random cu absolut tot ce ai in unitatea multimedia. Eu nici platit n-o sa fac asta :-). Merge Android Auto, instalat ... cum poti :-).

    Referitor la problema ta, prima chestie care imi vine in minte este sa ai grija sa te conectezi in mufa USB corecta (la Civic, doar una ofera conectivitate de date cu unitatea multimedia, cealalta doar incarca, nu stiu sigur cum e la voi). A doua chestie este sa te asiguri ca n-ai dezactivat acest device. La inceput, cand te conectezi cu un telefon nou, te intreaba daca vrei sau nu sa permiti conectarea; daca ai dat nu, n-o sa mai vezi nimic apoi.

    Altfel, ar trebui sa mearga, am folosit un Huawei foarte similar mult timp (din nou, in Civic, dar din cate stiu cele doua sisteme sunt extrem de similare dpdv al conectivitatii).

    Comment


    • Am reușit sa descarc android auto( fiind unul īn forma de triunghi de culoare alb cu albastru) l-am conectat cu succes. Dar nu st incantat credeam ca e altfel ca poți face mai multe dar īn afara de maps telefon și music google play nu are

      Comment


      • De curiozitate, achiti reviziile integral sau pune si HTR ceva de la ea avand in vedere problema? Stiu ca erai in dispute cu ei, ai mai reusit sa obtii ceva?

        Comment


        • Din toate reviziile, doar doua au fost suportate de catre HTR, dar doar ulei si filtru de ulei, restul au fost achitate de catre mine.

          Comment


          • Originally posted by Legionaru' View Post
            Cate schimburi de ulei ai facut pana acum?
            8 schimburi am pana acum.

            Comment


            • Cam asa fac si eu schimbul de ulei, la fiecare 7.500 km.

              Comment


              • depinde pe unde mergi. Daca as merge numai oras as intelege. Dar eu nu merg oras. Fac cam 10.000 la 2.5-3 luni. La mine nu tine uleiul mai mult, iar ca sa mi bat joc de masina .....nu o fac, desi honda mi a zis sa merg pana ceva crapa.
                La mine e alta problema......

                Comment


                • Salut,

                  Exista rechemare pentru schimb pompa benzina 1.5 T. Saptamana viitoare sunt programat la inlocuire.

                  Comment


                  • Ai idee care dintre ele? Cea de inalta (de la motor) sau cea din rezervor?

                    L.E: am vazut ca e cea din rezervor (joasa presiune).

                    Comment


                    • Originally posted by aurelian.paratu View Post
                      Salut,

                      Exista rechemare pentru schimb pompa benzina 1.5 T. Saptamana viitoare sunt programat la inlocuire.
                      Salut, poți să dai mai multe detalii? Ce ne are buletinul de service? De ce se schimbă? Intră și civic 1.5? Am programare īn curānd la schimb ulei, poate le rezolv deodată

                      Comment


                      • Salut. Nu stiu sa ti spun pentru ca nu mi am batut capul. Acum vreo 2 luni aparuse o stire, am sunat si mi au confirmat ca intra si masina mea., doar ca nici cei de la HN nu aveau toate datele. Azi am fost sunat sa duc masina saptamana viitoare, mai ales ca miercuri masina a fost la revizie. In fine.....asta e.

                        Problema este sa o aiba pe stoc, altfel astepti cel putin 10 zile pana vine. Eu asa am patit cu bujiile.

                        Comment


                        • https://www.anpc.ro/galerie/file/ret...V_si_Civic.pdf

                          Comment


                          • Mulțumim !
                            hondatu
                            Administrator
                            Last edited by hondatu; 22-02-21, 17:51.

                            Comment


                            • Multumesc, aici in lista e si hibrida mea.

                              Comment


                              • In rechemare este si hibridul?
                                hondatu
                                Administrator
                                Last edited by hondatu; 22-02-21, 17:52.

                                Comment

                                Working...
                                X