AURELIAN.PARATU: ´18 Honda CR-V 1.5T i-VTEC, echipare?, Premium Agate Brown Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Ne miscam incet

    Comment


    • #47
      Poze cu interiorul vedem si noi?

      Comment


      • #48
        Poze cu n am. Maine pe zi voi face si revin cu ele

        Comment


        • #49
          Poze interior

          Comment


          • #50

            Comment


            • #51
              Imi place.
              Doar o observatie, cred ca ar fi aratat si mai bine daca si la display ar fi pus rama cum este cea de sub butoanele de climatizare.

              Comment


              • #52
                Totul este exact unde trebuie ca si ergonomie. Insa are anumite chestii care sunt destul de deranjante sau mai bine zis chestii cu care tb sa ma obisnuiesc.
                Unu ar fi ca daca nu am frana de mana activata masina nu pormeste. Mereu inainte sa opresti trebuie sa calci frana si sa apesi butonul de frana de mana ca sa o activezi.
                Doi este butonul de start stop. Este pus dincolo de schimbator si uit mereu sa l opresc. Nu o sa inteleg niciodata de ce industria auto a facut functia asta-cel putin pentru mine.
                Scaunele sunt o placere. Desi am mers Bucuresti-Sibiu fara oprire n am simtit sa ma oboseasca.

                PS. Multumesc tuturor pentru urari.

                Drumuri bune sa aveti si fara evenimente.

                Comment


                • #53
                  Ca tot vorbeam de Shell care face ulei din gaz. Atasez 2 poze:

                  Comment


                  • #54
                    Salut .
                    O intrebare. Ce semnifica indicatiile din poza de mai jos? Cumva nr de zile pana la revizie? Masina o am de o luna deja si daca poza semnifica nr de zile pana la revizie imi pare cam devreme nu?
                    Last edited by laiud9; 20-04-20, 10:56.

                    Comment


                    • #55
                      Din ce stiu, ti-l afiseaza in functie de cati km ai facut intr-o zi. De ex daca in ultimele 10 zile ai facut 1000 km, cam 100 pe zi, ea estimeaza cate zile sunt necesare pana la revizie. Asa am patit si eu cand am plecat in concediu, am plecat cu 280 de zile si dupa 2 zile in care am facut 2500 de km, m-am intros cu 80 de zile in bord, care sunt si acum afisate, pentru ca in ultima saptamana am facut maxim 15 km pe zi.

                      Comment


                      • #56
                        Da. Iti afiseaza zilele pana la revizie. Primele 2 zile am avut 360 apoi la 7 zile mi a coborat la 160.
                        in 10 zile am facut 2200 km si mai am 120 zile pana la revizie.

                        uleiul insa e negru. Deh......injectia directa

                        Comment


                        • #57
                          Functia care arata cate zile mai sunt pana la revizie functioneaza cel putin aiurea . Am si eu acesta functie la masina mea adevarat alta marca dar nu are nici o legatura cu efectuarea unui drum mai lung . Exista un senzor care analizaza regimul de turatii , nr de km , calitatea uleiului motor, nr de ore de functionare a motorului si in functie de asta calculeaza zilele pana la urmatorul interval de service . Daca fac un drum de 4000 de km in 2 zile la Honda ma trimite la revizie pare cam aiurea .

                          Comment


                          • #58
                            Asa o fi. Este prima masina Honda. Si mie mi se pare ciudat. Joi am programare la Honda sa se uite. Le dau cu ea in cap. N am timp de service din luna in luna. Masina e minunata dar partea de motor ridica ??????????

                            Comment


                            • #59
                              Maine-poimaine or sa ne-arate Hondele astea si cate zile mai avem de trait. Dementiale masini!

                              Comment


                              • #60
                                Originally posted by aurelian.paratu View Post
                                Asa o fi. Este prima masina Honda. Si mie mi se pare ciudat. Joi am programare la Honda sa se uite. Le dau cu ea in cap. N am timp de service din luna in luna. Masina e minunata dar partea de motor ridica ??????????
                                Acesta este trend-ul in ceea ce priveste motorizarile, producatorii nu pot decat sa se conformeze, daca vor sa fie cat mai profitabili. Faptul ca pana si motoarele Honda au probleme e un semn (parerea mea) cum ca s-au atins limitele tehnologice. Asta e.

                                Si la cata electronica exista intr-o masina de generatie noua, este oarecum imposibil sa nu apara mai multe erori decat la cele de prin anii 2000-2010. Incotro ne indreptam si unde vom fii peste 10 ani, ramane de vazut ...

                                Comment

                                Working...
                                X