AURELIAN.PARATU: 18 Honda CR-V 1.5T i-VTEC, echipare?, Premium Agate Brown Pearl

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• De ce te ameninta? O fi ruda cu Honda.

Ba chiar ar trebui sa-i spui numele, sa ne amuzam si noi putin.

Comment

• Sigur trebuie sa te adresezi legii. Poti sa faci amenintarile publice, dar asta e o optiune personala. Nu mi se pare normal sa primesti amenintari doar pentru ca iti spui parerea, mai ales daca ai si probe. Libertatea de exprimare este un drept constitutional.

Comment

• Si parea amuzanta stirea ca se implica inspectorii ANPC in verificarea anunturilor de mica publicitate, pentru preintampinarea inselatoriilor...

Sent from my iPhone using Tapatalk
        O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

Comment

• Nu stiu de ce te ameninta, ca doar nu o fi patronul Honda, apreciem tot ce e bun si criticam ce nu merge. O fi dealer!

Comment

• Ori e dealer sau lucreaxa pe la htr sau vreun fan din ala inrait care considera ca masina mai buna ca honda nu exista si ca cei care zic de orice problema sunt nebuni...mergi pe calea legala, asta e culmea, sa fii amenintat ca zici de o masina ca are probleme si pe care ai cumparat o din banii tai.

Comment

• Salut.

Masina are bec pentru ceata, pe spate doar pe partea stanga .
              Stie cineva daca se poate monta si pe partea dreapta ?
              Cost estimativ?

Comment

• Eu am crezut ca e ars si am cerut in service sa-mi schimbe becul, dar zice ca asa sunt prevazute doar cu bec pe partea stanga.

,,Daca la inceputuri, automobilele veneau echipate cu 2 stopuri de ceata, recent s-a interzis acest lucru, din cauza puterii mari a becurilor, care orbeau pe cei aflati in spate. Autovehiculele noi dispun de un singur stop de ceata situat in partea stanga, pentru autovehiculele cu volanul pe stanga sau pe partea dreapta in tarile in care circulatia se face pe stanga,,

Comment

• Eu stiu ca e un singur bec ca sa nu para din spate ca franeaza masina.
                  "Ethics. That's always so inconvenient."
                  Cal Lightman

Comment

• Indiferent din ce motiv este doar un singur stop ceata, sa montezi inca unul in plus (asta in cazul in care ar exista vreo portita legala pentru acest lucru) cred ca inseamna un efort financiar imens, nicidecum proportional cu rezultatul obtinut.
                    Pasul 1: suni la Honda sa proiecteze in mod special un astfel de stop si pentru partea dreapta.
                    Pasul 2: Honda obtine toate autorizatiile pentru a avea dreptul sa il monteze pe masina.
                    Pasul 3: dupa ce ai obtinut piesa, insa legea (romaneasca sau europeana) tot nu iti permite, dai in judecata statul si angajezi cei mai buni avocati din lume pentru a castiga
                    Pasul 4: cu zambetul pe buze te duci la cel mai apropiat dealer Honda pentru a monta stopul cu pricina.

Cost estimativ: fara numar!

Pasii sunt desigur o caterinca, insa un posibil scenariu, conform unei imaginatii bogate bazate pe putina spre deloc experienta la astfel de lucruri
                    I don't care if you're black, white, straight, bisexual, gay, lesbian, short, tall, fat, skinny, rich or poor. If you're nice to me, I'll be nice to you. Simple as that. ― Robert Michaels MD - 2007 - Graduation Speaker

Comment

• desfa stopul si uita-te, cel mai probabil ai deja suportul pentru bec, trebuie doar becul (unele stopurile sunt deja proiectate si cu bec pe partea dreapta, sunt in oglinda, doar becul nu este montat, poate e asa si scapi doar cu un bec). Am procedat la fel la o fosta masina. La CR-V 3 ceata este pe ambele parti.

Comment

• Originally posted by raducu View Post
                        ... La CR-V 3 ceata este pe ambele parti.
                        Eu la CR-V3 am doar pe stanga.

Sent from my iPhone using Tapatalk
                        O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

Comment

• Originally posted by scarr View Post
                          Indiferent din ce motiv este doar un singur stop ceata, sa montezi inca unul in plus (asta in cazul in care ar exista vreo portita legala pentru acest lucru) cred ca inseamna un efort financiar imens, nicidecum proportional cu rezultatul obtinut.
                          Pasul 1: suni la Honda sa proiecteze in mod special un astfel de stop si pentru partea dreapta.
                          Pasul 2: Honda obtine toate autorizatiile pentru a avea dreptul sa il monteze pe masina.
                          Pasul 3: dupa ce ai obtinut piesa, insa legea (romaneasca sau europeana) tot nu iti permite, dai in judecata statul si angajezi cei mai buni avocati din lume pentru a castiga
                          Pasul 4: cu zambetul pe buze te duci la cel mai apropiat dealer Honda pentru a monta stopul cu pricina.

Cost estimativ: fara numar!

Pasii sunt desigur o caterinca, insa un posibil scenariu, conform unei imaginatii bogate bazate pe putina spre deloc experienta la astfel de lucruri
                          Pasii nu isi au rostul, masina este prevazuta cu tot, trebuie doar pus un bec.

Comment

• Originally posted by ro861 View Post
                            Eu la CR-V3 am doar pe stanga.
                            Sa-mi fie cu iertare, dar la a mea are pe ambele parti, asa am luat masina de la Asko, eu n-am facut nici o modificare. Am fost si sa verific.

Comment

• Si una de sezon.

Comment

• Am ajuns la 52.000 km. Intre timp s a mai facut un schimb de ulei la 46.663 km. S a trecut la 5w-30. Deja am 5000 km cu el. Vedem cum se comporta.
                                Intre timp am pus si praguri la masina. Vedem daca trecem pe proiectoare cu led sau nu.Costul pe original este destul de ridicat, desi este o oferta de 20% discount la ele. Deja am spart al doilea proiector. Se va schimba pe casco. Vedem cum se aliniaza astrele.

Comment

Working...
                                X