AURELIAN.PARATU: 18 Honda CR-V 1.5T i-VTEC, echipare?, Premium Agate Brown Pearl

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Originally posted by aurelian.paratu View Post
    Da 235/60/18. Sunt bune ca rezista la gropi
    Se poate caracteristicile la bridgestone 235/60/18?

Comment

• Cele de vara sunt bridgestone dueler H/L 103 H

Balonul mare al cauciucului are si plusuri si minusuri 235/60/18

-PLUSURI
      amortizeaza mult mai bine gropile;
      loviturile nu afecteaza geanta
      loviturile nu se descarca in articulatii
      pot sa intru fara frica pe diverse drumuri off road mai domol

-MINUSURI
      sunt zgomotoase
      instabilitate in curbe la viteze mari
      lateralul anvelopei se simte la schimbari bruste de directie

Se pot pune si anvelope cu inaltimea mai mica unde poti castiga stabilitate dar se pierde din confortul rulajului.

Plus ca o anvelopa mai mica in inaltime este mult mai usor de stricat in gropitele de pe drumurile tari.

Colegii sigur vor vedea si alte plusuri sau minusuri

Comment

• Salut,

Stiti cumva daca merge asa ceva si in Romania ????
        https://www.youtube.com/watch?v=S6Cd...uNJDYOVUxX98pE

Comment

Nu sunt intarite pe lateral, am vazut una pe Jeep Renegade cum a atins o margine de ciment (pe o rampa, deci in treapta 1, viteza mica) si s-a spart in 2 locuri, zicei ca a bagat cineva cutitul in ea. Janta era efectiv pe cauciuc. Si e mai usoara ca un CR-V, unde un Mitchelin all season cu 0 presiune nu era asa, se vedea ca-i pe pana, dar mergea fara probleme. M-am mirat cand am vazut ca sunt si pe Honda din astea, din fabrica.

Comment

Cele de vara sunt bridgestone dueler H/L 103 H

Balonul mare al cauciucului are si plusuri si minusuri 235/60/18

-PLUSURI
            amortizeaza mult mai bine gropile;
            loviturile nu afecteaza geanta
            loviturile nu se descarca in articulatii
            pot sa intru fara frica pe diverse drumuri off road mai domol

-MINUSURI
            sunt zgomotoase

Se pot pune si anvelope cu inaltimea mai mica unde poti castiga stabilitate dar se pierde din confortul rulajului.

Plus ca o anvelopa mai mica in inaltime este mult mai usor de stricat in gropitele de pe drumurile tari.

Colegii sigur vor vedea si alte plusuri sau minusuri
            La cele de iarna vroiam, ms mult de aceste detalii si la cele de vara.
            sa ma uit de ceva preturi de acum pt cele de iarna

Comment

• Originally posted by adrian73 View Post

La cele de iarna vroiam, ms mult de aceste detalii si la cele de vara.
              sa ma uit de ceva preturi de acum pt cele de iarna

Pai mergi pe aceleasi specificatii, numai sa fie de iarna.

Daca stii sa negociezi , poate le obtii la un pret ok chiar de la ei, de unde ridici masina. Un set ok se duce undeva la 2500 ron

Comment

Pai mergi pe aceleasi specificatii, numai sa fie de iarna.

Daca stii sa negociezi , poate le obtii la un pret ok chiar de la ei, de unde ridici masina. Un set ok se duce undeva la 2500 ron

Am gasit asta, sunt multe de iarna, nu stiu care sunt alese de honda....

https://www.cauciucuri.com/auto/bridgestone/235-60-r18/

Comment

• Nu e problema de ce alege honda.....Litera dupa cifre o reprezinta indicele de viteza. Vezi pe net.
                  Daca vrei cu perete ramforsat iei cu XL. Daca nu vrei cu perete ramforsat iei fara XL.

Nu cred ca CRv ii tb perete ramforsat. Nu e atat de grea precum un Range Rover care are 2.5 to

Comment

• Tavita portbagaj aveti? De unde si ce pret?

Comment

• Nu am tavita in portbagaj

Comment

• Originally posted by adrian73 View Post
                        Tavita portbagaj aveti? De unde si ce pret?
                        Eu am primit cadou tavita de portbagaj. E din catalogul de accesorii Honda si costa 105 Euro.

Acuma vad ca aceeasi este si pentru CR-V 1.5T.

Vezi in brosura urmatoare, ii zice ''Kofferrraumwanne'': https://www.honda.de/content/dam/loc...re_2019-04.pdf

Preturile le gasesti aici: https://www.honda.de/content/dam/loc...te_2019-04.pdf

Preturile sunt pentru DE, insa nu cred ca in Romania sa difere semnificativ.

Comment

• in romania honda trading vinde aceste accesorii cu pret de 50% mai mare (cel putin la unele pachete) ca in Germania.

exemplu:
                          germania - pachet aero: 2390 eur
                          romania - pachet aero: 3865 eur (https://hondatrading.ro/wp-content/u...-accesorii.pdf)

este exact pentru acelasi cod.

Comment

• Daca honda romania are preturi exagerate, exista optiunea de a comanda de pe cox, desi nu am idee daca trimit international si componente voluminoase. Parca aveau ceva restrictii, nu stiu insa la ce anume....

Comment

• Trimit, dar la pret de transport destul de mare. Am incercat eu sa comand la un group-buy si nu am mai intrebat exact cat ar fi costat, dar am inteles ca ar fi fost mai mult decat tavita insasi. Fiind group-buy si neocupandu-ma de comanda, am renuntat.
                              '18 Honda Civic Type-R FK8, 2.0 VTEC Turbo, 320 HP, Championship White
                              '10 Honda Civic Type-R FN2, 2.0 i-VTEC. 201 HP, Championship White
                              Ex '10 Honda Civic 5D FK2, 1.8 i-VTEC, 140 HP, Milano Red

"Without music, life would be a mistake" - Friedrich Nietzsche

Comment

• Salut. Sistemul multimedia/ navigatia are meniul in limba romana sau engleza?
                                daca engleza se poate schimba in limba romana?
                                Ms

Comment

Working...
                                X