LAIUD9: '18 Honda CR-V 1.5T i-VTEC Elegance, Premium Agate Brown Pearl

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• M-am uitat prin manualele de pe net si intr-adevar la modelele pana in 2018 scrie ca schimbarea uleiului se face la 10.000 km sau la 1 an, iar la modelele dupa 2018 scrie cand se aprinde indicatorul sau la un an.

Comment

• Vezi ca difera si functie de piata. Amicul cu Civic 2017 are exact aceleasi prevederi in caietul de service ca mine - cand cere masina. Nu credeti tot ce scrie pe net, ce e in caiet e sfant. Da, pot vedea cand s-a resetat.

Comment

• Salut.
        cu ce anvelope de vara vine crv? Model si dimensiuni, cred ca pe 18
        ce anvelope, pe jentile de 18, se pun pentru iarna?
        michelin, continental sunt fff scumpe(235/60/18) cam peste 700?
        ms...alte puncte negative mai au fost descoperite?
        eu am pus tot dunlop de iarna...sunt ok
        Last edited by adrian73; 05-01-20, 18:56.

Comment

• Originally posted by laiud9 View Post
          Salut
          am revenit cu doua poze
          - una cu devizul de schimb ulei
          -alta cu poza in care se vede cum arata cu folii
          Salut, unde s.a pus folia? Pret , recomandare?
          ms

Comment

• Last edited by laiud9; 20-04-20, 09:47.

Comment

• Apeleaza la casco. Problema este in cat timp vine piesa la reprezentanta. De vopsit- maxim 1 zi.
              Poti merge asa cu ea si te duci doar pt montaj.

Putea sa fie si mai rau.

Comment

• Salutare, poate ati avut problema de mai jos? :

Last edited by laiud9; 20-04-20, 10:02.

Comment

• O sq isi revina de la sine dupa cativa km. Cica se mai dezactiveaza cand simte el ca nu e in siguranta sa functioneze. La mn a facut asa vreo 11 luni pana a murit de tot si s.a schhimbat pe garantie.

Comment

• Originally posted by alexme24 View Post
                    O sq isi revina de la sine dupa cativa km. Cica se mai dezactiveaza cand simte el ca nu e in siguranta sa functioneze. La mn a facut asa vreo 11 luni pana a murit de tot si s.a schhimbat pe garantie.
                    Salut. Si ce au schimbat efectiv? Ce piesa? (radarul, camera de deasupra oglinzii? ...)

Comment

• Au schimbat radarul din bara si de atunci nu am mai avut erori. Singura chestie e ca am impresia ca se desprinde protectia aia neagra de pe el), in colturi cel putin e deja desprinsa.

Comment

• Verifica si bateria. Am vazut pe afara ca aveau eroarea asta in momentul in care bateria nu mai era in parametri.

Comment

• Salutare. O intrebare. Ati avut sau aveti puncte de rugina sub masina? Am avut revizia de doi ani si mi-au descoperit astfel de puncte. Mi-au transmis ca garantia nu acopera astfel de probleme .

Click image for larger version

Name:	rugina 2.jpg
Views:	83
Size:	28.9 KB
ID:	871999Click image for larger version

Name:	rugina.jpg
Views:	93
Size:	34.0 KB
ID:	871998

Comment

• salut . mie la hr-v , am parca 12 ani la sasiu pt rugina. acum nu mi dau seama din poze daca e sasiul sau doar pe tabla . vezi ce ti scrie in cartea service, e mentionat acolo cum e cu garantia

Comment

• Au oferit si o explicatie? Avand in vedere ca garantia nu acopera intr-adevar rugina aparuta din exterior insa in cazul tau se vede clar ca e venita din interior si prezenta in cazul punctelor de sudura ale caroseriei.

Comment

• Ce explicatie? Este o problema tipic marcilor asiatice, determinata de lipsa antifonarii. Iar Honda nu face exceptie. Exact cu asa ceva m-am confruntat si eu la Civic-ul meu, din 2008. Dupa 3-4 ani zonele de rugina s-au extins, iar dupa 6 ani m-am apucat de reparatii, tocmai pentru ca orice intarziere suplimentara avea efect de domino si ar fi complicat mult procesul de reparatie.

Pozele spun totul, tabla goala, fara pic de protectie anticoroziva. Toyota sta mult mai bine la acest capitol.

Comment

Working...
                                X