LAIUD9: '18 Honda CR-V 1.5T i-VTEC Elegance, Premium Agate Brown Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • LAIUD9: '18 Honda CR-V 1.5T i-VTEC Elegance, Premium Agate Brown Pearl


    Va tin la curent
    Last edited by laiud9; 20-04-20, 09:57.

  • #2
    Super, așteptare plăcută, s-o stăpānești cu mare plăcere!

    Ce varianta ai ales?
    2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
    Ex:
    2014 Honda Civic Executive
    2011 Honda Civic GT

    Comment


    • #3
      Asteptare usoara! Nu vreau sa fiu carcotas, dar e cumva masina pe drum (si nu foarte departe de RO) deja? Altfel pare cam prea exacta data de livrare. Sper sa ai tu mai mult noroc, la mine nu au stiut sa-mi spuna nici macar aproximativ cand vine, tot eram cu probabil saptamana viitoare o sa aiba loc in transport (de parca facea autostopul).

      Ai luat modelul cu facelift sau cel existent momentan?

      Comment


      • #4
        Sau s-ar putea sa fie deja in țara, la Asko erau vreo 5 afara in parcare.
        2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
        Ex:
        2014 Honda Civic Executive
        2011 Honda Civic GT

        Comment


        • #5
          Da, e posibil si asta, doar ca spus "vine masina"

          5 CR-V'uri facelift?

          Comment


          • #6
            Nu e facelift. E noul model.
            I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
            My cars:

            '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
            '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
            '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
            '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
            EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
            EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
            EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
            EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
            EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
            EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

            Comment


            • #7
              Corect! Modelul nou...am discutat cu cineva zilele trecute si de atatea ori i'a spus facelift (eu corectandu'l ca e model nou) ca mi-a intrat si mie in cap treaba asta cu facelift

              Comment


              • #8
                Bafta - asteptam poze si impresii.
                '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                sigpic

                Comment


                • #9


                  Salutare. Stiu ca vine ptr ca e pe stoc la Bucuresti.

                  Last edited by laiud9; 20-04-20, 09:57.

                  Comment


                  • #10
                    Daca ai faruri led si roti pe 18 inseamna ca ai echiparea lifestyle, penultima.

                    Motorul 1.5 turbo nu exista pe CRV-ul anterior, iar tu se pare ca esti primul posesor din Romania de CRV 2018, deci nu prea ai pe cine intreba. Poate doar sa intrebi pe cei care au motorul 1.5 turbo pe Civic...
                    2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
                    Ex:
                    2014 Honda Civic Executive
                    2011 Honda Civic GT

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by laiud9 View Post

                      Salutare. Stiu ca vine ptr ca e pe stoc la Bucuresti. E modelul 2019 (cel cu full LED si roti pe 18...etc... ......asta cu roti pe 18 ma va ucide la caucuciucuri de iarna .....ca nu primesc gume de iarna)

                      Dar am o mare ...mare...intrebare.??!!???

                      Ce stiti de problemele motorului 1.5 turbo ? m-am googalit si vad ca in America sunt ceva probleme cu benzina ce intra in compartimentul uleiului. Aveti probleme cei ce aveti CR-V model 2018? sau 2017?

                      Dan
                      Salut si pe mine ma roade chestia asta cu uleiul. Imi place CR-V-ul asta nou foarte mult si stau in balanta...nu prea stiu ce sa fac. Am gasit articolul asta:
                      https://www.consumerreports.org/car-...ngine-trouble/
                      plus daca ai sa cauti "oil dilution CR-V" pe Google mai gasesti chestii.
                      In SUA pana acu s-au vandut in jur de 500.000 de exemplare din modelul nou. Probleme ar fi la cateva sute, daca pui 1000 rotund iese o marja de 0.2%. Nu e mult, dar sa nu fi tu ala pe care cade ghinionul.
                      Trebuie luat in calcul ca motoarele nu sunt fix la fel: in SUA merg cu benzina de 87(cred) la noi e minim 95. Optiunea 2 la mine este CX-5, dar parca tot Honda as vrea.

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by bacu View Post
                        Daca ai faruri led si roti pe 18 inseamna ca ai echiparea lifestyle, penultima.

                        Motorul 1.5 turbo nu exista pe CRV-ul anterior, iar tu se pare ca esti primul posesor din Romania de CRV 2018, deci nu prea ai pe cine intreba. Poate doar sa intrebi pe cei care au motorul 1.5 turbo pe Civic...
                        Faruri LED sunt si pe Elegance, iar jantele sunt tot de 18. Diferenta care iti sare in ochi sunt geamurile spate si luneta care la LyfeStyle sunt fumurii. La Elegance au o nuanta usor inchisa dar nu sunt fumurii. Am fost sa vad masina si mi-a placut. Dealer-ul mi-a dat-o un pic prin curtea lui(era destul de mare), masina nefiind inmatriculata si pot sa spun ca se conduce foarte usor. Trebuie sa te obisnuiesti cu nervurile de pe bot-ul masinii care se vad ciudat din interior. Iar in ce priveste spatiul...e campioana. Duminica seara am citit si eu despre "oil dilution" ca altfel poate pana cum as fi dat avansul. De vre-o 3 zile incerc sa ma conving ca motoarele din Europa nu sunt la fel cu cele din SUA...si chiar nu sunt, pentru ca la ei au fost probleme similare si pe Civic X, in timp ce in Europa nu. Mai e o diferenta: masinile pentru Europa se fac in Japonia. Piata din SUA si Canada are 2 fabrici dedicate: una in SUA si alta in Canada.

                        Comment


                        • #13
                          Salut
                          Si eu vreau sa achizitionez una dar dupa ce am citit problemele aparute si nerezolvate inca stau sa ma gandesc daca sa dau avansul sau nu. Ok masina va avea 5 ani garantie dar oare honda Romania va schimba motorul in garantie? Garantia la noi este dupa cum bate vantul.
                          Eu n am experienta cu Honda dar........aveam alte asteptari.

                          Comment


                          • #14
                            Eu personal am ,,folosit" garantia la Civic, chestii relativ marunte ce-i drept, dar comunicarea si promptitudinea au fost totusi f bune din partea Honda Nord. Banuiesc ca asa este si la Asko. Nu cred ca isi permit sa faca ,,figuri".
                            hondatu
                            Administrator
                            Last edited by hondatu; 23-10-18, 16:34.

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by ima View Post
                              Mai e o diferenta: masinile pentru Europa se fac in Japonia. Piata din SUA si Canada are 2 fabrici dedicate: una in SUA si alta in Canada.
                              Te dezamagesc, dar cele din Europa se fac in Europa, in UK (Civic X hatchback si Cr-V) si in Turcia (Civic X sedan).

                              "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                              "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                              Comment

                              Working...
                              X