CHIPSON: '13 Honda CR-V 2.2 i-DTEC A/T 4WD Executive, Crystal Black Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ))))
    CRV - 2013 - 2.0 AT - Lifestyle - Crystal Black Pearl
    www.ungurubulan.ro

    Comment


    • am iesit ieri la o mica plimbare pana pe la Pitesti, 296 km, media de 97 km/h, consum 7.1. am fost 3 persoane in masina, fara bagaje.
      la cat de mare e caruta ma declar multumit.
      civic 2.2 5D FK3
      CR-V 2.2 AT RE6

      Comment


      • La o caruta pe motorina e normal, nu e nimic deosebit, cand apar scoruri de-astea la benzina am o problema, acolo cineva bate campii....distractie placuta in continuare cu jucaria !
        Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
        "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
        "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

        Comment


        • 29.000 km, coafura rezista, placutele de pe fata nu. le-am schimbat de dimineata la Asko(multumesc) cu unele OEM luate evident de pe cox. nu vreau sa va zic cat costa la HTR. ba mai bina va zic :134 euro FARA TVA. de la cox le-am luat cu 39 lire fara tva.
          civic 2.2 5D FK3
          CR-V 2.2 AT RE6

          Comment


          • Erau cumva suflate cu aur? Mie mi-au spus 100 EUR fara TVA pentru un set de placute pentru spate. Mi s-a pus valul negru instant peste ochi (mai ales ca masina era ridicata pe elevator, cu rotile date jos).
            Spre marele meu noroc, in apropiere erau magazine de piese auto, cu stocuri pentru ce aveam eu nevoie.

            Indivizii care stabilesc preturile pieselor de origine la noi cred ca au o reala problema in ceea ce priveste realitatea din piata pieselor de schimb - mai exact sunt pe langa la modul grav... Sa vedem partea buna a lucrurilor: avem de unde alege repere OEM si AEM, din fericire.
            Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

            http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

            Comment


            • culmea e ca mai si vand, ieri dimineata era un accord pe elevator cu discuri luate de la asko. nu vreau sa ma gandesc ce teapa si-a luat proprietarul masinii...... pentru ca asta e tepuire pe fata si fara nici un fel de perdea.
              civic 2.2 5D FK3
              CR-V 2.2 AT RE6

              Comment


              • N-as comenta nimic daca preturile ar fi cu 10%,20%, chiar 25% mai mari decat in alte parti - trebuie sa manance si importatorul, si reprezentanta o paine. Dar in momentul in care diferenta de pret este de cel putin 60% (in realitate, undeva pe la 100-120%) e deja de porc.
                Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

                http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

                Comment


                • E singura alternativa de a mai trai, in conditiile in care vanzarile sunt la pamant. Dar de obicei asta nu e un semn de bun augur.
                  -------------------
                  There is no point of having if you can't share.

                  Comment


                  • daca a trage teapa clinetilor tai e singura alternativa de a mai trai in Ro inseamna ca trebuie sa ma mut.....
                    civic 2.2 5D FK3
                    CR-V 2.2 AT RE6

                    Comment


                    • Nu te grabi sa te muti
                      Comparativ cu costul vietii in RO, piesele si manopera Honda sunt scumpe... dar in afara tarii costa si mai mult - eg manopera e 100EUR /h in Germania, desi piesele sunt cam la fel de scumpe sau un pic mai ieftine.
                      Mazda 6 Kombi, 2.5l, 192 CP, Soul Red


                      Comment


                      • Originally posted by chipson78 View Post
                        culmea e ca mai si vand, ieri dimineata era un accord pe elevator cu discuri luate de la asko. nu vreau sa ma gandesc ce teapa si-a luat proprietarul masinii...... pentru ca asta e tepuire pe fata si fara nici un fel de perdea.
                        Nu si-a luat teapa Chip..a fost optiunea lui...o avea bani si isi permite. Va rog sa ma credeti de cand am masina am cumparat de la dealer numai piesele pe care eu am considerat ca daca le-as lua din alta parte nu ar avea acelasi calitati. Un exemplu sunt pivotii fata..italia 5 luni...de origine 3 ani. Bucsile de cauciuc si alte cateva maruntisuri. Nu sunt nici exagerat de scumpe si nici nu le schimbi de azi pe maine. In rest consumabile numai din magazine....placute...filtre...ulei...etc..etc. Nu trebuie sa va spun... factura si garantie mai ales cand vorbim de placute..discuri de frana elemente de directie sau orice alta piesa de genul asta. La discuri de frana orice vanzator iti da garantie cu montare in service...si sa ai factura la montaj si specificat ce discuri s-au montat. Si cum a spus si Wagner slava lui Allah I.P.F.... avem de unde alege si cumpara..si de origine si de care vrei. Sunt unii care au parale si ca atare isi pot permite. Cu piesele importate "pe persoana fizica" din afara RSR eu am o mare retinere pe motiv de garantie. Nu dezvolt ca se intelege ce vreau sa spun. Adausurile in service sunt mari si f mari. Sa va spun..disc ambreiaj original CRV 2006 fix acelasi ca cel de pe masina + plus rulment presiune 1200 ron...la dealer 1800 ron fara rulment, ce-ti mai ia la montaj te-ai scos. Asa ca de ce sa cumperi de aici cand alaturi halatul e mai ieftin..... Da cine poate si isi permite sa fie sanatos...
                        Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                        Comment


                        • Originally posted by cci View Post
                          Nu te grabi sa te muti
                          Comparativ cu costul vietii in RO, piesele si manopera Honda sunt scumpe... dar in afara tarii costa si mai mult - eg manopera e 100EUR /h in Germania, desi piesele sunt cam la fel de scumpe sau un pic mai ieftine.
                          Numai pentru asta si merita sa o tai de aici.....acum cat nu ne cade Centrul Vechi in cap si nu ajunge P [ponta] presedinte....scuze de off topic...
                          Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                          Comment


                          • Unde-mi dau "like" pentru posturi.....
                            Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                            Comment


                            • Nu-ti dai ca nu ai voie
                              '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by ticker View Post
                                Nu-ti dai ca nu ai voie
                                Salutare Tick ....dar la tine de ce pot sa dau...????..e drept oare...???
                                Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                                Comment

                                Working...
                                X