Aurel : 14 Honda CR-V 2.2L i-DTEC, A/T, AWD (?culoare?)

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Aurel : 14 Honda CR-V 2.2L i-DTEC, A/T, AWD (?culoare?)

Salut ,
    Am intrat de o saptamana in randul posesorilor de CR-V cu exemplarul din pozele atasate. Cumparata din Germania , 130.000km, in stare foarte buna spre excelenta. Prima grija este sa ii schimb uleiul din cutie, diferential spate si cutia de transfer. Am cerut deja oferte de la cele 2 reprezentante din Bucuresti si de la fosta reprezentanta. Vin dupa 12 ani de condus un HDI de 2.2. Sa auzim de bine!
    Last edited by hondatu; 09-09-20, 12:21.

Originally posted by Aurex View Post
    Salut ,
    Am intrat de 1 saptamana in randul posesorilor de CR-V cu exemplarul din pozele atasate. Cumparata din Germania , 130 kkm, in stare foarte buna spre excelenta. Prima grija este sa ii schimb uleiul din cutie , diferential spate si cutia de transfer. Am cerut deja oferte de la cele 2 reprezentante din Bucuresti si de la fosta reprezentanta. Vin dupa 12 ani de condus un HDI de 2.2. Sa auzim de bine!
    Multi Km fericiti! Bravo! o alegere superba.
    Cutie de transfer? Nu am mai auzit de asa ceva. La Honda CR-V?
    Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
    Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
    Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

Comment

Felicitari si la cat mai multi kilometri fara probleme!
      Foarte eleganta pe negru.
      HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

Comment

Felicitari! Cat mai multi km fara probleme!

Comment

Arata intradevar foarte bine, sa o conduci cu placere multi km. si fara de probleme.

Comment

Multumesc de urari , la cat mai multi km fara probleme va urez si eu tuturor!

Originally posted by cerevelu View Post
            Cutie de transfer? Nu am mai auzit de asa ceva. La Honda CR-V?
            Da , are cutie de transfer , in care intra cam 500ml de ulei Hypoid. Cum spuneam , primul lucru am schimbat uleiul in cutie , diferential si cutia de transfer, ulei Honda peste tot.
            Era un zgomot care ma ingrijora/mira la cutie....a ramas acolo , dar am inteles ca e normal/comun. La viteze mici , in aglomeratie , cutia scoate un fel de harait/horcait cand schimba...m-au asigurat ca nu e nimic in neregula , dar eu , fiind la prima automata , nu stiam ce e cu el. La mers normal , nu se aude nimic .
            All in all , se pare ca masina este in stare exceptionala si a inceput sa imi placa maxim.

Comment

Working...
            X