PUFI68: '13 Honda CR-V 2.2 i-DTEC A/T, Passion Red

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• PUFI68: '13 Honda CR-V 2.2 i-DTEC A/T, Passion Red

Va salut posesori de C RV si nu numai. Urmaresc de foarte mult timp forumul dar nu am postat niciodata.Sunt in posesia unui Accord CL7,2.2 din 2004, achizitionat de nou de la Carpati si de curand a intrat in familie, in proprietatea sotiei si un CRV 2.2 Lifestyle din 2013.
    Masina a fos achizitionata de la primul proprietar din Romania, cu intretinere si istoric de service la Asko. Am facut primul drum cu ea de aproximativ 800de km si pot sa spun ca m a impresionat placut cu plusuri si minusuri, facand comparatia cu Accordul.
    Ma puteti ajuta sa scap de avertizarea sonora la depasirea pragului de 50 km/h. Mentionez ca la dus n a functionat, a aparut la intoarcere, ce i drept dupa butonarea mea neavenita printre butoane...

Bun venit in gasca! Fantastica masina.
    Despre avertizarea sonora... e foarte foarte simplu... trebuie intrat in meniul unde este si dezactivarea atentionarii de presiune la roti, care poate apare cand umflam sau schimbam cauciucurile.
    Ala chiar trebuie cunoscut.
    Cu siguranta exista in manual pasii de facut.
    La pagina 118.
    Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
    now: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T

Comment

Sa ai noroc de ea!

E si mai simplu - ai meniul de setari pe volan in stanga si schimbi de acolo. Nu e deloc complicat.
      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

sigpic

Comment

Va multumesc, o sa mai incerc sa i dau de cap. Avertizarea a aparut tot in urma unor butonari nepricepute, sincer nu mi aduc aminte sa fi vazut pe undeva avertizare presiune roti...

Comment

bun, dar nu aveti manualul? Se poate descarca de pe net. Trebuie neaparat citit, sunt multe detalii care fara manual ne pot crea probleme.
          Iata ce scrie acolo.

Comment

Multumesc! Am descarcat si manualul de pe net, acum am ce studia

Comment

Va salut! Ma poate ajuta, va rog, si pe mine cineva cu un update la navigatie? Sunt paralel total cu operatiunea asta.

Comment

Daca avei sistemul fara DVD, aveti aici tot ce trebuie stiut: https://static.garmincdn.com/autoOem/honda/docs/en.pdf
                Daca aveti sistemul cu DVD, sunt aici colegi care va pot ajuta, daca vor citi. Cred.

Comment

daca va referiti la sistemul clasic de DVD, da, am DVD exact deasupra navigatiei.
                  v am spus ca sunt paralel..
                  deci daca mai citeste cineva, rog o mana de ajutor

Comment

Cred ca ai navigatie ca a mea, adica te costa 200 euro pentru update. Nu cred ca e cu DVD, in niciun caz cum ai tu clasic, asa am zis si eu ca acolo se baga DVD ul cu update dar nu reuseam, m-am intalnic cu colegul ro861 si atunci am vazut cum este o navigatie cu DVD, se deschide fata navigatiei si acolo se baga DVD ul si sta permanent. Merg fara probleme cu Waze si chiar nu ma mai streseaza ca nu am navigatie. Stai linistit ca si eu eram paralel si am citit mult pana sa ma prind,

Comment

Multumesc frumos. Sigur fata navigatiei nu mi se deschide, inseamna ca am sistemul fara dvd...deci, ar trebui sa incerc cu link ul de mai sus pus de colegul cerevelu
                      sau sa o lasa asa cum e...Waze ul sa traiasca!!!

Comment

Daca ne puneti aici o imagine cu codurile sistemului si ale hartii de acum ne prindem mai usor ce aveti. Afisati pe ecran datele, le fotografiati si ne lamurim.

Comment

maine dimineata, asta voi face primul lucru, cum ma sui in masina

Comment

Da incearca si cu linkul pus de Cerevelu, daca ai setarile respective esti norocos, faci update gratuit.

Comment

Ai sistemul de navigatie cu HDD (hard disk) cum il am si eu, cu harta din 2003.

Nu poti face update ne navi decat la dealer si nu stiu ce versiune de harta pot obtine (probabil max 2017).

E un sistem foarte prost (fata de DVD la CRV3 care poate fi piratat si CRV-4 facelift care are Garmin updatabil gratuit pe viata) si ti-as recomanda sa faci upgrade la sistemul de navigatie de pe modelul Facelift cu harti Garmin sau la ceva after-market gen https://www.dvdgpsnav.com/10-1-andro...head-unit.html

Pe scurt, noi cu pre-facelift ne-am luat mare teapa...

Daca iei after market recomand minim Android 8, 32GB RAM si 2GB ROM, ceva cu ecran anti-glare, cu butoane macar de volum si of/off, un ecran preferabil anti-glare, kit pentru a-ti pastra toate comenzile masinii (telecomanda volan) si desigur feedback foarte bun de la useri pe forumurile din US sau EU...
                              '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

sigpic

Comment

Working...
                              X