TICKER (no.3): '13 Honda CR-V 2.2 i-DTEC Lifestyle M/T, White Orchid Pearl

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Eeeei, bravo, bravo, next logical step!
    Da... Vicky ce-o să facă?
    '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

Comment

Vicky face bine. Inca e masina principala desi a trecut de 203.000 km . Si nu doar atat, dar nu-mi doresc deloc un inlocuitor pentru ea - chiar nu ii vad rostul avand in vedere ca nu dezamageste cu nimic.

Chiar a fost criteriu important de comparatie Vicky - am testat cateva CR-V-uri si majoritatea(mai noi si cu mai putini km decat Vicky) erau absolut varza - suspensii, zgomote anormale la motor, cutie de viteze si ambreiaj, stare estetica exterioara/interioara etc..

Azi i-am ridicat numerele lui "Bela" (alb in slovena). Aveam nevoie de o a doua masina (de familie/concedii si de naveta) pentru ca sotia era izolata in Snagov cu copii fara ea. Cu Bela am intrat in normalitate (pierduta cand am vandut Jazz-ul) - fiecare sofer din familie are acum o masina.

'08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

sigpic

Comment

Felicitări pentru achiziție, sa te duca si sa te aduca īntotdeauna īn siguranță și cu zāmbet relaxat

Comment

Intrebare catre colegii cu 2.2 i-DTEC. Voi aveti pedala de ambreiaj foarte tare? Eu cam da si trec saptamana viitoare pe la Asko sa ma uit la lichid de ambreiaj / bleeding + master cyl + slave cyl + pompa ambreiaj (arc defect)?

A mea a avut ambreiajul schimbat (tot OEM) acum 2-3 ani din cate isi aminteste Alex. Mi s-ar parea dubios sa fie de la discul de ambreiaj avand in vedere ca nu are decat 100k km - si kitul a fost unul OEM luat de la Asko (nu se gasesc after market la 2.2 i-DTEC... )

Nu agata, nu patineaza, nu zguduie, doar e f. tare pedala si e deranjant cand mergi o ora-doua bara la bara...

sigpic

Comment

Felicitari Adi! sa va poarte multi km fara probleme;-) cand ma dai o tura?
            www.soundlightvideo.ro
            www.slvservices.ro
            EX: '07 Honda Accord 2,0 Executive M/T Carbon Bronze Pearl
            '16 Honda Civic Tourer 1.6 Executive M/T White Orhid Pearl

Comment

Trebuie sa ne vedem cat de curand. Ne auzim luni

sigpic

Comment

Working...
              X