AIKON81: '18 Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T, Elegance, Passion Red

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • AIKON81: '18 Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T, Elegance, Passion Red

    Eu sunt Daniel ,Inca de la inceput vreau sa va urez sarbatori fericite,multa sanatate si fara prea multe evenimente legat de masinile pe care le detineti.
    Sa nu o mai lungesc si sa trecem la subiect,detin un Cr-v 2018 2.0l AT AWD si vreau sa va intreb daca a mai patit cineva asa ceva?
    De la 5000 km pana la 20000 km o bataie pe partea dreapta, la suspensia fața,am fost de 6 ori la Honda Nord si rezolvarea lor a fost urmatoarea ,citez"asa lucreaza suspensia"am rezolvat problema la Asko cu Dnl Alex,inlocuire bucsa bascula.
    La 12000 km ovalizarea discurilor de frana(nu am dat cu apa pe ele)
    La 20000 cand am fost sa fac revizia au descoperit joc in caseta de directie(inlocuirea acesteia)
    La 24000 ovalizare discuri fata (mentionez ca masina a fost ferita de a fi spalata, cand discurile erau calde sau franari bruste ,de la o viteza mare )
    La 29000 a cazut rulmentul dreapta spate(īnlocuire)
    Urmeaza sa plec la un drum de 3000 km de Pasti ,sa vedem cu ce probleme ma īntorc😃
    Consumul mixt variaza intre 10%-11%l/100km
    Un drum de Grecia dus intors, nu am mers sub 110km/h consumul a fost de 8.5 l
    Cam asta este experienta mea cu prima Honda,nu am avut parte de suspans si mandrie pe sosele ,dar am avut suspans in service🤣🤣īnca mai cred ca este o masina puternica ,rezistenta, fiabila.Va multumesc că m-ati citit!
    Aikon81
    Junior Member
    Last edited by Aikon81; 24-04-19, 12:30.

  • #2
    Salutare! Sa te bucuri de ea si sa nu mai ai probleme de acum inainte. Imi pare rau ca ai avut atatea evenimente, nu e ceva tipic la Honda, dar nah... Statistica (not egal) realitatea.

    Ar fi bine sa dai mai multe detalii despre masina - an de fabricatie, model, echipare , culoare etc, pentru a putea fi modificat titlul topicului in consecinta!
    '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

    Comment


    • #3
      Sa o conduci cu placere multi km. si fara de probleme de acum inainte. Sarbatori fericite.

      Comment


      • #4
        Honda Cr-v 2.0 l benzina i-vtec ,cutie A/T ,AWD,fabricatie 2018, culoare PASSION RED, model echipare Elegance.

        Comment


        • #5
          Se pare ca huruitul de pe spate in proportie de 90% nu este dat de grup cum am crezut si eu, ci de rulmentul dreapta spate. Asta asa pentru cei ce o sa īntampinati aceasta problema. Din anumite surse se pare ca au avut probleme cu lot de rulmenti cu care a venit crv-ul 2017-2018.

          Comment


          • #6
            Sa te poarte cat mai multi km si bafta in rezolvarea problemelor aparute.

            Comment


            • #7
              Sa o stapanesti sanatos!

              Anul trecut ma gandeam sa imi schimb Accordul, pe un C- RV, de 2L, benzina, , era la oferta ca aparea modelul nou, cu motor 1,5, alta dezamagire, se pare.
              Bine ca nu am facut asta.
              Sa auzim doar de bine de acum incolo, sa nu mai ai probleme cu ea!
              Astept sa aud mai multe despre C-RV Hibrid, de la posesorii acestui model.
              scorpionul negru
              Senior Member
              Last edited by scorpionul negru; 25-04-19, 18:19.

              Comment


              • #8
                Eu as fi vāndut mașina de mult dacă as fi avut problemele alea, nu as mai fi deschis topic aici. Ai cumpărat-o de noua, sau?
                bacu
                Senior Member
                Last edited by bacu; 25-04-19, 15:22.
                2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
                Ex:
                2014 Honda Civic Executive
                2011 Honda Civic GT

                Comment


                • #9
                  Sa ai noroc de ea in continuare.

                  Ciudat cu atatea defecte. Generatia asta de CR-V e in topul fiabilitatii in UK, dar si in alte tari. Oricum, ar trebui sa te tina mult si bine.

                  referitor la discuri, au fost schimbate pe banii tai? Daca a fost pe bani, de ce nu ai pus altceva (ATE sau EBC USR)?
                  '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by bacu View Post
                    Eu as fi vāndut mașina de mult dacă as fi avut problemele alea, nu as mai fi deschis topic aici. Ai cumpărat-o de noua, sau?
                    Masina a fost cumparata de noua!

                    Comment

                    Working...
                    X