IRINEL: ´15 Honda CR-V 1.6 4WD Executive, Sensing Black Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by tamango View Post
    Pielea aceea este naturala. Recomand curatare si intretinere periodica in regim diy, cu produse normale pentru ca daca lasi pielea sa se murdareasca si sa se usuce, cu greu ii mai scoti fata iar in timp se deterioreaza. Eu curat cu produse Turtle Wax sau Nigrin, tot de la ei iau si conditioner si protectant. Treaba asta o fac o data - de doua ori pe an. Intre timp, cam o data pe saptamana sterg scaunele si bancheta cu lavete umede pt piele, pt curatare superficiala si hidratare. Arata ca noi dupa aproape doi ani si ~ 45.000 km
    dezinformati. vinilin de proasta calitate.

    Comment


    • #32
      Saptamana viitoare sunt programat la service in Ge. La mentenanta zice AB48, inseamna filtre aer si ulei, ulei motor plus placute frana. Revin cu pretul platit, ma astept undeva intre 200-250 euro. De obicei duc masina la 0700 dimineata si ma suna pe la 1600 ca e gata.

      Comment


      • #33
        Lucrarea AB 48: manopera 10 ore la 23 de euro total 227.10 euro
        Materiale:
        filtru ulei 15,58
        surub de la baia de ulei 6,24
        filtru combustibil 58,34
        filtru aer 39,92
        total fara TVA 427,95
        Am asteptat o zi pentru ca nu aveau filtru motorina pe stoc si pentru ca dureaza; mi-au explicat ca trebuie sa dea toba finala si sa umble undeva pe sub pasajul rotii din spate. Am mai primit un tabel cu toate verificarile facute (caroserie, vopsea si lac, electrice, trei pagini de chestii bifate toate OK asa ca nu am stat sa traduc) si am un sticker nou ca au reglat farurile pe geam.
        Urmatoarea lucrare in calculator este 7, ceva cu nivelul la lichidul de frana.
        Un An Nou fericit si Craciun linistit. Eu stiu ca nu mai ies din land pana in 11 Ianuarie.

        Comment


        • #34
          Originally posted by vallentin24 View Post

          Sunt din vinilin de cea mai proasta calitate, se vor crapa si rupe foarte repede, ti-au pus altele noi special pentru vanzare. La mine mi-au si inlocuit la prima revizie husele de pe spatar, probabil i-a trebuit vreunuia sau aveau vreo combinatie sa le vanda. Masina cumparata de la Autoklass Ploiesti, inmatriculata martie 2016 37400 euro, executive + sensing. Second hand, cu 10000 km la bord. Cauciucurile au fost si ele inlocuite dupa ce am vazut masina, cand o pregateau pentru vanzare.
          Extrem de scumpa masinuta...

          Comment

          Working...
          X