BACU: '17 Honda CR-V 1.6 i-DTEC 9A/T 4WD Executive Sensing, Crystal Black Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mda, urata treaba... Am revazut pozele cu masina ta si cred ca am mai vazut-o prin parcarea de la plaza, eleronul si emblema awd mi-a atras atentia

    Comment


    • bacu
      Senior Member
      bacu, asta pare sa fie chederul dintre usi?
      https://www.aliexpress.com/item/ZYBA...AbTest=ae803_5

      Comment


      • Nu cred ca e asta, pare mai subțire decāt ce am eu, si eu am dat parca 20 de euro pe ele, dacă nu gresesc...

        da skr, aia e mașina :-) am cumpărat un ștergător de la Asko, acum īl țin in portbagaj ca am lăsat tot acolo mașina!😂
        2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
        Ex:
        2014 Honda Civic Executive
        2011 Honda Civic GT

        Comment


        • Arata foarte bine masina. Felicitari!! Eleronul l-ai comandat separat sau atumci cand ai configurat echiparea masinii? Daca a fost separat , poti sa kmi spui si mie de unde l-ai comandat si ce sistem de prindere are? De asemenea protectia ceramica unde ai facut-o? Cat de des se face si cat costa? Mersi anticipat.

          Sent from my SM-G950F using Tapatalk

          Comment


          • Eleronul e cumpărat de la Cox Motor și l-am instalat la Honda Nord, imediat după ce am cumpărat mașina, se prinde cu 3 șuruburi și cu un fel de mastic.

            Protectia ceramica am făcut-o la Ovidiu H de la detailing-club, o repet anual in toamna.

            http://www.detailing-club.ro/forum/s...crari-Ovidiu-H
            2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
            Ex:
            2014 Honda Civic Executive
            2011 Honda Civic GT

            Comment


            • Originally posted by bacu View Post
              da skr, aia e mașina :-) am cumpărat un ștergător de la Asko, acum īl țin in portbagaj ca am lăsat tot acolo mașina!😂
              Buna idee! De cand am citit ce ai patit, ma uit dupa stergatorul din spate de fiecare data cand plec de la birou La -3 o am si eu parcata

              Comment


              • După ceva schimbări cam smucite ale cutiei, in special din treapta a 3-a in a 2-a, am verificat la Asko ce se īntāmpla și mi-au găsit o eroare la dog clutch, o piesa care comanda schimbarea vitezelor din ce am īnțeles. Rezolvare: īnlocuire integrala cutia de viteze, pe garanție. A mai pățit cineva așa ceva la vreo Honda?
                2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
                Ex:
                2014 Honda Civic Executive
                2011 Honda Civic GT

                Comment


                • Originally posted by bacu View Post
                  După ceva schimbări cam smucite ale cutiei, in special din treapta a 3-a in a 2-a, am verificat la Asko ce se īntāmpla și mi-au găsit o eroare la dog clutch, o piesa care comanda schimbarea vitezelor din ce am īnțeles. Rezolvare: īnlocuire integrala cutia de viteze, pe garanție. A mai pățit cineva așa ceva la vreo Honda?
                  aaah. Nu, aici pe forum nu s-a pomenit asa ceva la o masina noua ( nici la una veche) si pe forumurile de afara pe care mai sunt, sunt extrem de rare problemele la cutia de viteze.
                  Daca o schimba pe garantie e perfect, dar desigur ramane un gust amar legat de toata intamplarea.
                  Sa speram ca dureaza putin. Sa cereti masina la schimb pe durata interventiei.
                  Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
                  Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
                  Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

                  Comment


                  • E bine ca se schimba pe garantie toata cutia. Daca era sa schimbe doar piesa era mai complicat?

                    Comment


                    • Va dura doar jumătate de zi intervenția. Inițial au spus ca trebuie schimbată doar piesa respectiva, apoi mi-au spus ca Honda a recomandat schimbarea totala a cutiei, pentru a preveni orice alte probleme...

                      Apropo, ca fapt divers, daca nu ar fi fost acoperită de garanție, cutia ar fi costat 17000 euro la Honda...
                      2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
                      Ex:
                      2014 Honda Civic Executive
                      2011 Honda Civic GT

                      Comment


                      • Wtf!!!!!!!! 17000 euro!!!!!!jumatate din valoarea de noua a masinii. Ciudat ca prefera sa schimbe toata cutia si ju doar piesa respectiva.

                        Comment


                        • Sa mai aud pe careva ca la ce e buna garantia, o sa le dau linkul la posturile de mai sus. Totusi de remarcat atitudinea reprezentantei ca nu a incercat vre-o eschiva mioritica.

                          Comment


                          • Am luat aseară mașina, totul pare perfect, nu mai smucește la nicio schimbare, doamne ajuta sa rămānă așa!:-)

                            se pare ca au schimbat toată cutia pentru ca nu produsă de Honda ci de zf, și de aceea nu fac nicio reparație in ea, o schimba cu una noua.
                            2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
                            Ex:
                            2014 Honda Civic Executive
                            2011 Honda Civic GT

                            Comment


                            • Se pare ca s-au miscat destul de repede. Sa speram ca nu o sa mai ai nici un fel de probleme!

                              Comment


                              • Salutare, stie cineva cum sa schimb orientarea unei aplicatii din portrait in landscape? Am instalat hd widget din cmcdroid, care mi se pare foarte utila pentru ca poti afisa direct in ecranul principal vremea si alte butoane rapide catre setari de meniu, insa cand dai click pe widgetul respectiv, aplicatia care se deschide (unde poti vedea de exemplu starea detaliata a vremii si poti schimba setarile de afisare) se afiseaza in mod portrait (decalat la 90 grade stanga) si nu in landscape mode cum ar trebui...

                                Am observat ca daca folosesc volumul in timp ce e deschisa aplicatia asta, se afiseaza brusc in landscape mode, dar dupa ce dispare volumul de pe ecran, se reafiseaza in mod portrait, e foarte frustrant.

                                Multumesc!
                                2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
                                Ex:
                                2014 Honda Civic Executive
                                2011 Honda Civic GT

                                Comment

                                Working...
                                X