CEREVELU: '16 Honda CR-V 4WD 2.0 i-VTEC A/T Special Edition Navi Winter Pack, Lunar Silver Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • CEREVELU: '16 Honda CR-V 4WD 2.0 i-VTEC A/T Special Edition Navi Winter Pack, Lunar Silver Metallic

    Va salut,

    Dupa ce am intrat in clubul select al Hondarilor acum 5 ani cu o CR-V pe motorina, a venit timpul sa analizez mai atent nevoile mele reale - ce drumuri fac, cand le fac, cum le fac.
    Si am ajuns la concluzia ca mi s-ar potrivi mai bine o benzinara.
    Asa ca am vandut masina "veche", care se apropia de 80 mii de Km dar era perfecta si am luat masina din titlu.
    Am mers cu dieselista pe drumuri senzationale si a fost o prezenta extrem de incredere.
    Despre noua masina...se vad caracteristicile noii masini - cat o sa le tina Asko pe server - la http://asko.ro/wp-content/pdf/motori...0PACK%20AT.pdf
    Ma apropii de o mie de Km deja si am avut tot felul de experiente interesante si de momente de adaptare.
    Per total imi place enorm si ma face sa imi doresc sa stau tot timpul pe drum.
    O sa pun si una doua poze.
    Sigur, sunt plusuri si minusuri, ca la orice masina, dar pe total mi se pare super OK.
    Daca aveti intrebari, cu mare placere discutam.
    Attached Files
    cerevelu
    Senior Member
    Last edited by cerevelu; 24-10-16, 20:42.
    Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
    Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
    Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

  • #2
    Foarte frumoasa, s-o stapanesti sanatos multi km! Imi place culoarea, daca era pe stoc una asa cand am luat-o eu... Si jantele sunt faine. Ce contine totusi winter pack? Nu-mi dau seama din specificatii, ori nu mai uit unde trebuie. A, si aveam si eu de gand sa pun niste poze cu a mea, dar acum nu mai indraznesc, n-o sa imi iasa poze asa faine niciodata.
    tamango
    Senior Member
    Last edited by tamango; 24-10-16, 22:08.

    Comment


    • #3
      Bine ati revenit printre noi! Sa stapaniti sanatos noua achizitie si sa va bucurati cel putin la fel de mult ca de fosta! Spor la km!
      "Singurul lucru necesar pentru ca raul sa triumfe este ca oamenii buni sa nu faca nimic" - Edmund Burke

      Comment


      • #4
        Originally posted by tamango View Post
        Si jantele sunt faine. Ce contine totusi winter pack? Nu-mi dau seama din specificatii, ori nu mai uit unde trebuie. A, si aveam si eu de gand sa pun niste poze cu a mea, dar acum nu mai indraznesc, n-o sa imi iasa poze asa faine niciodata.
        Jantele sunt de 17... asta este bine, cauciucurile sunt mai ieftine pe diametrul asta...
        Despre "winter pack"... Cred ca este o denumire comerciala gasita ca sa atraga clientii, in realitate nu este absolut nimic de iarna pe masina. Cauciucele ar fi M+S deci nici cal nici magar dar poti sa mergi cu ele, din punct de vedere legal, cel putin.
        Deci numele este doar o chestie de marketing.
        Cu fotografiile... ce sa spun... am avut noroc de lumina de dimineata... sunt facute cu o tableta, sunt needitate, doar cu o functie de aparat foto pe Android mai configurabila, atata tot. Una dintre ele este cu functia HDR activata.
        Multumesc mult!
        Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
        Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
        Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

        Comment


        • #5
          Winter Pack este denumirea pt pachetul de iarna, adica incalzirea scaune si spalatoare faruri cu semnal avertizare umplere bidon lichid parbriz.

          Comment


          • #6
            Si duzele de la spalatoarele de faruri incalzite parca...
            "Singurul lucru necesar pentru ca raul sa triumfe este ca oamenii buni sa nu faca nimic" - Edmund Burke

            Comment


            • #7
              Intrebam pt ca atunci cand am mai luat o alta masina (brand diferit) winter pack insemna parbriz, scaune, oglinzi, duze spalator incalzite, garda la sol un pic mai mare si scut motor metalic.
              Anyway, in cazul tau raportul pret/configuratie mi se pare OK si ai si scaune si oglinzi incalzite, probabil si duzele spalator iar cauciucurile pana una-alta corespund si iarna, deci exista elemente de winter pack.

              Comment


              • #8
                Sa o conduci cu placere cat mai multi km!

                Pozele sunt super ... profi!

                Comment


                • #9
                  Sa ai noroc de el!

                  Echiparea din cate imi dau seama e un Comfort cu muulte puse peste. Oricum e apropiat de Elegance Connect la un pret mult mai mic, mai ales avand in vedere ca ai si cutia automata...
                  Deci overall zic ca ai facut o afacere foarte buna.

                  Singurul lucru care nu imi place la ea sunt jantele cu negru. Desigur asta e Degiustibus, dar mai nou Honda nu stie decat jante in 2 culori care mie nu imi plac de fel.
                  '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Sa o stapanesti sanatos! Si evident, sa te bucuri de ea...


                    Sent from my iPhone using Tapatalk
                    13 CRV EX 2.2 M/T

                    Comment


                    • #11
                      Dati-le o explicatie si celor mai noi de pe forum, referitoare la calitatea pozelor.
                      "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi" - un film

                      '08 Civic Sedan ES 1.8 M/T Neutron Blue

                      Comment


                      • #12
                        mai scriu o data si aici: sa o folositi cu placere!

                        pentru cei mai noi de pe forum: cerevelu e fotograf profesionist, deci va puteti adauga pozele linistiti, nu le mai comparati cu ale lui
                        civic 2.2 5D FK3
                        CR-V 2.2 AT RE6

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by chipson78 View Post
                          mai scriu o data si aici: sa o folositi cu placere!

                          pentru cei mai noi de pe forum: cerevelu e fotograf profesionist, deci va puteti adauga pozele linistiti, nu le mai comparati cu ale lui
                          Atunci vrem RAW-urile

                          Scuze pentru off-topic!

                          Comment


                          • #14
                            Bine ai venit in clubul benzinarilor
                            Acum sincer spun ca culoarea nu e pe gustul meu, insa daca era sa o aleg dupa poze, clar asta era Foarte dragute pozele.

                            Chestiile alea gen scaune incalzite, senzor de lichid de parbriz si oglinzi incalzite si altele le am si eu si nu stiu sa fi luat vreun winter pack. Nu stiu daca duzele de la spalatoarele de faruri sunt incalzite. Ar fi frumos.

                            Oricum, sa te bucuri de ea.
                            Eu am deja 2400 de km si inca nu are o luna.

                            Si daca tot vorbesti de minusuri, zi-le pe nume sa vedem care ar fi.

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by jules_k View Post

                              Si daca tot vorbesti de minusuri, zi-le pe nume sa vedem care ar fi.
                              Pai sa dau niste note... asa, la prima impresie...

                              - NAVI: o MARE dezamagire, unitatea are un soft ultra vechi ( Android 4.01 cand exista acum Android 7, cu memorie mica si imposibil de upgradat) si un sistem GPS al lui Garmin bazat pe Navigon, care e mai slab vizual decat o unitate dedicata veche de 5-6 ani) - nota 4 din 10
                              - sistemul sonor: mediu, nimic de semnalat, nota 6 din 10; modesti basii, modeste inaltele, e un sistem asa, sa se auda niste muzica binisor
                              - radioul: 7 din 10
                              - farurile - cu halogen; acum cand toata lumea pune leduri... nu va spun ce leduri au Kia sau Mazda... ce salveaza situatia este ca se vad peste medie de bine si halogenele astea, mi se par grozave, condusul noaptea ar avea 8 din 10 totusi
                              - lipsa spatiilor de depozitare... exceptional portbagajul, exceptionala rabatarea automata a scaunelor din spate, se transforma in basculanta, dar unde pui ce ai prin buzunare... nu ai spatii mici de pus diverse chestii... e de neinteles asta... nota 4 din 10
                              - uluitor mi se pare ca ai 3 afisaje digitale pe care poti pune aceeasi informatie... ca sa ce... e clar o lipsa de studiu de design de gradinita... afisajul mic central putea sa lipseasca cu brio... un singur afisaj de calitate rezolva problema... si butoanele din stanga ale afisajului mare mi se par mici si greu de manevrat... ma rog, atat s-a putut... lipsa de unitate in afisarea informatiilor, nota 3 din 10. La o marca concurenta putin mai scumpa ai head display... o placere de condus... asta e.
                              La prima impresie astea mi s-au parut mai deranjante... poate sunt si altele dar le descopar incet.
                              IN rest masina imi place foarte mult, motorul, cutia, caroseria, suspensia, directia, jos palaria.
                              Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
                              Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
                              Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

                              Comment

                              Working...
                              X