LUP3: '12 Honda CR-V 2.2 i-DTEC Executive A/T, Crystal Black Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • LUP3: '12 Honda CR-V 2.2 i-DTEC Executive A/T, Crystal Black Pearl

    Salutare tuturor,
    de vineri mi-am "adus" acasa noua jucarie.
    Este un '12 CR-V 2.2 i-DTEC Executive A/T, Crystal Black Pearl, asta dupa ce am condus 210.000 km un '08 CR-V 2.2 i-CDTI M/T.
    Nu am avut nicio problema majora cu cr-v-ul vechi de aceea am optat pt acelasi model, dar dupa atatia km am zis ca e musai sa imi iau A/T.
    O mica problema insa chiar de la inceput ( .... senzorul dreapta fata se pare ca s-a defectat. Astept schimbarea lui pe garantie si sper ca alte probleme sa nu mai apara.

    O zi buna sa aveti.
    '12 CR-V 2.2 i-DTEC Executive A/T, Crystal Black Pearl

  • #2
    sa ai noroc de el! de unde l-ai luat si cat a fost?
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

    sigpic

    Comment


    • #3
      S-o stapanesti sanatos si bine-ai venit in "haita" CR-V !
      Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
      "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
      "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

      Comment


      • #4
        Bun venit in gasca! Senzorul de parcare adica?
        cerevelu
        Senior Member
        Last edited by cerevelu; 23-01-13, 10:02.
        Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
        Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
        Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

        Comment


        • #5
          Multam pt urari si bine v-am gasit
          pe rand ...
          Masina am luat-o de la A.K. Ploiesti dealer Honda.
          Sunt in haita de prin 2009 dar acum v-am "descoperit".
          ...da, despre senzorul de parcare este vorba; se pare ca a sarit o pietricica in el si l-a faultat.
          Au zis ca ar veni in cateva zile. Asta este, asteptam.

          Drumuri bune si sa ne auzim cu bine.
          '12 CR-V 2.2 i-DTEC Executive A/T, Crystal Black Pearl

          Comment


          • #6
            Sunt tare curios cum s-a comportat si cum arata celalat CR-V dupa 210k KM... (daca am citit bine)
            Inteleg ca asta e facelift-ul si nu modelul nou?

            Comment


            • #7
              Da, asta e facelift-ul, nu modelul nou.
              Celalalt CR-V dupa cei 210000 km chiar sunt curios cum o sa se comporte. Astept pareri de la noul proprietar care este din Iasi si care poate o sa ni se alature.
              La testul facut de cei de la Honda Bv Kampur masina a iesit chiar f bine(chiar eram si eu curios cum se prezinta; semne de probleme nu dadea) masina a iesit f bine, doar o bieleta directie dreapta fata a parut un pic imbatrina si am inlocuit-o ulterior. In rest masina mai avea semnalizatorul de pe oglinda dreapt fisurat si intrase un pic de apa in el (s-a ingalbenit dar functiona) si motorasul pt reglajul oglinzii pe orizontal, tot de pe dreapta, nu mai functiona.
              Sper ca noul proprietar sa se bucure de ea cel putin tot atatia km cat m-am bucurat.
              Si cu cea noua imi doresc sa ma plimb la fel de mult, ba mai mult si fara probleme.
              De altfel va urez tuturor la fel
              '12 CR-V 2.2 i-DTEC Executive A/T, Crystal Black Pearl

              Comment


              • #8
                Multumim...se pare ca fiabilitatea Honda..in cazul nostru-Honda CR-V-nu e doar o parere...e o certitudine !
                Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                Comment


                • #9
                  Poate ne faci un scurt rezumat al reparatiilor efectuate, a celor care au meritat atentia si banii... Cred ca a fost singurul CRVdin zona cu atatia km. Al meu are 160k si vreau sa stiu la ce sa ma astept. Multumesc!
                  "Singurul lucru necesar pentru ca raul sa triumfe este ca oamenii buni sa nu faca nimic" - Edmund Burke

                  Comment

                  Working...
                  X