SORINM: '07 Honda CR-V Executive 2.0 A/T, Nighthawk Black Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • SORINM: '07 Honda CR-V Executive 2.0 A/T, Nighthawk Black Pearl

    Buna tuturor,
    Numele meu este Sorin...proaspat posesor de CR-V 2.0 benzina si automata, 2007.
    Fiind un tip destul de tipicar, acum dupa achizitie vreau sa rezolv cateva problemute si as avea nevoie de cateva sfaturi:
    - pentru placute frana -sunt ok ATE?
    - sunt dese problemele cu caseta directie?-trebuie sa schimb bielete directie
    - kit protectie amortizor(burduf+opritor)

    Deasemeni o alta chestie ciudata e atunci cand semnalizez si virez in directia semnalizata se aude un click sau mai multe pana la revenirea semnalizarii....stie cineva de la ce provin aceste clickuri?

    Multumesc

  • #2
    Sa o stapanesti sanatos si la cati mai multi km fara probleme.
    Pentru ultima chestie iti spun eu ce ar fi de vina , piesa 13 de la
    http://www.lingshondaparts.com/honda...&block_03=3081
    ignora ca e accord cl7, probabil e acceasi piesa. Posibil ca se rezova prin schimbare, sau eventual printr-o reparare la reprezentanta. Auzisem pe cineva ca si o gresare rezolva, dar eu ma indoiesc ca ar fi asta rezolvarea.
    Honda Accord - 2006 2.0 Executive

    Comment


    • #3
      Multam...o sa vb cu mecanicul sa se uite..eventual sa comande piesa.
      Raman dator

      Comment


      • #4
        Sa o conduci sanatos si mereu bucuros!
        In ce priveste chestiunile mecanice, cel mai bine este sa apelezi direct la sursa, adica la un service Honda, asta daca nu ai tu veleitati mecanice. Acum, nu zic ca n-ai putea, dar cred ca totusi nu ai conditii sa te ocupi de masina in fata casei, chiar si intr-un garaj. Parerea mea este ca Honda se intretine/repara mai ales in service (autorizat).
        O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

        Comment


        • #5
          Merci de urari,
          Sigur ca o sa apelez la un service autorizat.
          Aceste constatari au fost facute in reprezentanta din Iasi...am vrut sa cer cateva pareri aici...stii cum e vechea poveste cu reprezentantele....eu am trait-o pe pielea mea in cele BMW

          Comment


          • #6
            O vizita la un stand ITP ti-ar putea confirma sau infirma constatarea din service-ul Honda.Pe elevator partea de directie si bucse tot timpul pot crea probleme la constare deoarece eventualele jocuri de finete nu pot fi observate.

            Comment


            • #7
              Recomand service, Hondele se misca perfect cu o singura conditie-sa ai grija de ele ! Iti propun sa faci o scurta prezentare a jucariei, dotari, pret, etc plus schimbarea titlului thread-ului ca sa fii in rand cu lumea...bafta cu masina, ai facut o alegere buna !
              Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
              "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
              "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

              Comment


              • #8
                Honda CR-v 12.2007...A/T EXECUTIVE ...2.0, Black...71000km achizitionata de cca 2 saptamani...platit 15000euro
                Nu am gasit optiunea de editare a titlului....
                Last edited by SorinM; 16-12-12, 01:14. Reason: Mistake

                Comment


                • #9
                  Este exact varianta mea, la prima vedere. S-o stapanesti sanatos si sa ai grija de ea, vad ca n-are nici multi km. Daca si fostul posesor de asa ceva a avut grija, cred ca poti sa imbatranesti linistit la volanul ei,...mai vorbim...rog un moderator sa-l ajute cu titlul !
                  Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                  "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                  "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                  Comment


                  • #10
                    Sper ca la schimbarea bieletelor sa imi spuna mecanicul ca , caseta nu are nici o problema......altfel chiar cred ca am o problema serioasa.
                    Revin cu detalii dupa "operatie"

                    Comment


                    • #11
                      A propos de placute ATE, vezi si aici http://www.hondafan.ro/forum/showthr...144#post463144
                      Cum zic si acolo, de franat franeaza foarte bine, doar ca la mine au inceput sa cam scartaie dimineata dupa 6000 km. Altii nu au problema asta se pare

                      Comment


                      • #12
                        Le am comandat ate...pe vineri le pun..revin cu feed-back

                        Comment


                        • #13
                          Pe fata am mers tot pe ATE, jos palaria, desi au scartait vreo 400 km dupa care au tacut. Peste vreo 5000 trebuie sa pun si pe spate, voi lua tot ATE !
                          Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                          "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                          "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                          Comment


                          • #14
                            Completare....echipare EXECUTIVE...multumesc moderatorului....an fabricatie 2007..luna 12
                            Last edited by SorinM; 17-12-12, 20:30. Reason: Corectie

                            Comment


                            • #15
                              Salutare,
                              Rezolvat bielete directie, placute frana fata si burduf protectie praf pt telescoape.
                              Cost total 1700 ron inclusiv directia(toate piesele pe original).Functioneaza foarte bine.

                              Mai raman 2 chestii de rezolvat:
                              - click-ul de la virare cand semnalizez
                              - una noua:mi a sarit un capac al spalatorului de far( chiar astazi)---are cineva vreo rezerva?

                              Comment

                              Working...
                              X