SORINM: '07 Honda CR-V Executive 2.0 A/T, Nighthawk Black Pearl

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Eu am 25k de la schimb si totul este ok. La revizia de 60 mi-au ramintit baietii de la Ako sa vin la 70 sa schimb si asa o sa si fac.
    O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

Comment

M-am uitat pe cartea masinii..daca fac 10k pe an mare lucru. Acum in 1012 am mers mai mult...si am facut 10 mii mai repede..ca si timp.....a fost drumul pana in Olanda cu adiacentele de rigoare.Fac un singur schimb pe an, la ulei si filtru. Restul de fluide conform grafic din carte.Filtrul de aer motor si filtrele de la AC, am 2, le schimb la inceput de primavara si la inceput de toamna. Ultima data am bagat Carbon Activ la AC...in august 2012..aveam 69972 acum am aproape 80k..e timpul pentru ulei si filtru de ulei...evident si diferentialul.
      Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

Comment

Originally posted by FLORIN CRISTEA View Post
        M-am uitat pe cartea masinii..daca fac 10k pe an mare lucru. Acum in 1012 am mers mai mult...si am facut 10 mii mai repede..ca si timp.....a fost drumul pana in Olanda cu adiacentele de rigoare.Fac un singur schimb pe an, la ulei si filtru. Restul de fluide conform grafic din carte.Filtrul de aer motor si filtrele de la AC, am 2, le schimb la inceput de primavara si la inceput de toamna. Ultima data am bagat Carbon Activ la AC...in august 2012..aveam 69972 acum am aproape 80k..e timpul pentru ulei si filtru de ulei...evident si diferentialul.
        Nemuritorule ! Plus masina (Honda CR-V) de peste 1000 de ani, merge perfect, normal pt un CR-V...ce parere au avut despre masina olandezii in 1012.... am observat eu ca sunteti un tip special ! Aratati bine pt varsta dumneavoastra, excelenta !
        Last edited by WillyCR-VFAN; 01-04-13, 01:21.
        Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
        "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
        "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

Comment

Gata...pregatit de vara...Dunlop grandtrek st30.....merge perfect.

Comment

Postarea aceasta se refera la gradul de multumire vizavi de aceasta masina care creste odata cu trecerea timpului....celor care ezita...go for it...e misto

Comment

Corect ! N-ai mancat decat o felie din tortul imens (CR-V), pofta buna in continuare !
              Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
              "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
              "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

Comment

Working...
              X