ADAM SMITHEE: '07 Honda CR-V 2.0 A/T Executive, Nighthawk Black Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Florinelu', repet, ma intereseaza si pe mine, vara e jale daca trag perdeaua !!..plus paravanturi...pt fumatori cand ploua...vorbim !
    Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
    "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
    "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

    Comment


    • #92
      Am ințeles Vali. Nu stiu de ce se cam codeste asta care monteaza folia. Eu am vrut sa pun din vara da s-a tot dat de colo colo ...de ce .. nu stiu. Cam tre sa stea cu gâtu sucit ... suprafata pe care aplica trebuie sa fie perfect curată. Când mi-a pus folia pe geamurile pe față le-a scos cu totul din portiere. Plus ca dupa aplicare tre sa stea la soare. Daca vrei sa aflam un pret pt masinile voastre da o fuga pana la mine dupa ce iesi de la servici si mergem la el la atelier, e vis a vis de mine...langa benzinaria OMV... vorbesc cu el sa fie acolo. Eventual daca cere prea mult mergem la altii e plin netul de oferte. Mai ales ca nu pui pe geam lateral...asa ca nu trebuie autorizare RAR sau alte d'astea.


      Sent from my iPhone4 Vtec using Tapatalk
      Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

      Comment


      • #93
        Merci frumos Florin, te sun una din zilele astea daca esti si tu prin zona si ai timp poate dam o fuga. Trebuie sa-mi fac timp de rezolvat mai multe la masina, si un schimb de ulei, si sa vedem si cu vopsitul ala

        Comment


        • #94
          Eu stau vis a vis de ei si dupa ora 15-16 cand termin orele de "canțelarie" ...sunt liber la program.....deci oricând pm .


          Sent from my iPhone4 Vtec using Tapatalk
          Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

          Comment


          • #95
            Florinelu', vorbim la tel, am cateva zile grele, gasim noi o zi sa analizam bine problema si tehnic si financiar !! Va trebui sa-ti fac o vizita !
            WillyCR-VFAN
            Senior Member
            Last edited by WillyCR-VFAN; 28-02-13, 23:57.
            Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
            "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
            "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

            Comment


            • #96
              Am terminat 10,000 km in vreo 11 luni, masina a facut 50,000 cu totul, si cu ocazia asta a primit o mini-revizie cu: ulei Motul Eco-Energy 0W30 si toata gama de filtre, plus o igienizare a A/C cu spray de prin Metro. Vorba englezului, so far so good

              Comment


              • #97
                Ca tot voiam sa schimb lamelele la stergatoare, azi am ajuns o fuga la CM Expozitiei unde masina a primit verificarea gratuita. Concluzie: totul ok in afara de un bec de stop ars pe spate, care a si fost schimbat (si lamelele de stergatoare pentru care m-am dus, evident). Schimbul de ului si filtre facut la inceputul lunii si verificarea asta practic fac impreuna o revizie mica iesita la un pret foarte ok

                Partea simpatica, cand am zis la servici ca m-am dus pt o verificare gratuita unii au zis: "Foarte tare, pai cine iti mai ofera asa ceva gratis, doar la astia de la Honda am auzit"

                Comment


                • #98
                  Honda da dovada de o seriozitate greu de gasit in ziua de azi....de-aia suntem asa de multumiti de jucariile noastre, nimic nu e intamplator !!
                  Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                  "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                  "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                  Comment


                  • #99
                    Originally posted by WillyCR-VFAN View Post
                    Honda da dovada de o seriozitate greu de gasit in ziua de azi....de-aia suntem asa de multumiti de jucariile noastre, nimic nu e intamplator !!
                    Cand re gandesti cati cu Q5/7 sau Tiguan/Tuareg cred ca au prins pe Dumnezeu de un picior... iar aia de ;a VW-Porche-Audi le sparg buzunarele...!
                    O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

                    Comment


                    • Am ajuns si sa vopsesc piesele zgariate de pe masina - am ales CM in ideea sa fie totusi dealer ca o monteaza frumos la loc si totul a iesit excelent. La ochiul meu nu observ nici diferente, nici imperfectiuni, nu vad urme ca s-a demontat/montat ceva si nu m-am ales cu nici un greier, deci sunt foarte multumit. Ca pret, bine ca a fost pe casco.

                      A propos, cele 3-4 zile cat a stat masina in service, m-am plimbat prin oras cu o masina cu cutie manuala. Prima jumatate de zi a fost chiar distractiv, mi-a placut, dupa care mi s-a luat si am inceput sa regret automata. Chiar n-as mai reveni acum la manuala, non-stop cu mana pe facalet si stangul infipt in ambreiaj. Mai ales cum incerc eu sa o iau cat mai pe stradute, nu poti merge 200 metri fara sa schimbi vitezele.
                      Adam Smithee
                      Senior Member
                      Last edited by Adam Smithee; 04-06-13, 15:24.

                      Comment


                      • Nici eu nu m-as mai intoarce la manuala, am condus ocazional, e obositor !
                        Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                        "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                        "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                        Comment


                        • Bai nene da nu se mai poate...."e obositor"...."non-stop cu mana pe facalet"..."stangul infipt in ambreiaj".....
                          Maestria adevarata e la "mansa" nene la "facalet"....la jocul din "poignet".....la stangul infipt in ambreiaj...acolo se vede maiestria.....concordanta.....arta si precizia driver-ului.
                          Asa automata...ai tras de o "manela"..."facalet"...cum vrei sa-i zici si ai plecat...te tii de covrig si ai grija sa mai si virezi.... sa mai pui si frana cand este cazul...daca vrei...daca nu se opreste ea in ceva. "Inventie" pentru femei...ca sa nu mai stea toata ziua mana pe "facalet"....sau "judecator"......
                          Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                          Comment


                          • Originally posted by FLORIN CRISTEA View Post
                            Bai nene da nu se mai poate...."e obositor"...."non-stop cu mana pe facalet"..."stangul infipt in ambreiaj".....
                            Maestria adevarata e la "mansa" nene la "facalet"....la jocul din "poignet".....la stangul infipt in ambreiaj...acolo se vede maiestria.....concordanta.....arta si precizia driver-ului.
                            Asa automata...ai tras de o "manela"..."facalet"...cum vrei sa-i zici si ai plecat...te tii de covrig si ai grija sa mai si virezi.... sa mai pui si frana cand este cazul...daca vrei...daca nu se opreste ea in ceva. "Inventie" pentru femei...ca sa nu mai stea toata ziua mana pe "facalet"....sau "judecator"......
                            Ai un suflet tanar si esti exortativ maestre ! Cred ca te-ai plictisi cu o automata !
                            Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                            "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                            "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                            Comment


                            • ADAM SMITHEE: '07 Honda CR-V 2.0 A/T Executive, Black Pearl

                              Vezi ca pot sa te injur si eu...sexortativ esti tu....😂😂😂


                              Sent from my iPhone using Tapatalk 2
                              Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                              Comment


                              • Imi aminteste discutia de un prieten care vorbea despre dotari pe masini - argumenta infocat ca e bine sa ai cat mai multe. Si zice "Si stergatoarele automate sunt FOARTE misto, nu mai trebuie sa... (aici face pauza si isi da seama ce urmeaza sa zica, si continua cu jumatate de gura) ...sa dai cu degetul de manetuta"

                                Comment

                                Working...
                                X