ADAM SMITHEE: '07 Honda CR-V 2.0 A/T Executive, Nighthawk Black Pearl

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Bateria este cu borne normale, in stanga este +
    CR-V '07 2.2 i-CTDI Elegance, Mazda 2 '04 1.2i
    Ex: Fiat UNO'81, Seat Malaga'90_1.5GLX, Opel AstraG'01 1.7DTI, Audi A4'02 1.9 TDI, Opel AstraH'04 iCDTI, Volvo S40'05 2.0D, BMW'01 520d

Comment

Aha, bine de stiut, merci

Comment

Problema, aseara pe strada ingusta in curba, multe masini parcate, masina pe contrasens, m-am bagat prea in dreapta si am sters bine usa dreapta spate... trebuie vopsita clar, poate si lucrat ca am impresia ca pe cativa milimetri s-a si deformat putin Speram sa stau pana in primavara cu vopsitorie (mai am o cheie luata pe capota, si cineva mi-a sters aripa stanga fata in parcare si n-a fost asa amabil sa-mi lase vreun contact) dar mi-e sa nu prinda rugina, ca intr-un capat s-a zgariat pana la tabla, deci va trebui sa o vopsesc acum

Ma gandeam sa ma duc la CM, am auzit lucruri bune despre tinichigerie la ei, dar daca aveti sfaturi sunt foarte interesat... as fi interesat si de un loc cu preturi mai decente daca face treaba buna (in special sa iasa la culoare), mai ales ca am o cheie pe usa dreapta fata de cand am luat masina si mi-au exclus-o la casco, deci pe asta o platesc eu si restul casco

Comment

Ai CASCO...???
          Ce culoare e masina...??
          Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

Comment

Nea Florin... e cea din titlu.
            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

sigpic

Comment

Originally posted by ticker View Post
              Nea Florin... e cea din titlu.
              ..daca n'ai fi tu as fi un om mort.....nici prin cap nu-mi trecea sa ma uit....Thank's Ticker...
              Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

Comment

A mea tot neagra si cand am avut asta vara necazu' cu tamponarea din spate, la Asko mi-au vopsit hayonul si a iesit foarte bine. Insa acum pe frigul asta... Nu stiu ce ar putea sa iasa la un retus si ma gandesc la pregatirea de vopsit, ca vopsitoria nu cred ca pune probleme.
                O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

Comment

E neagra...ASKO la nuante are probleme, cu toate ca nu se stie niciodata ce le da prin cap...sau prin ochi. Sa verifici foarte bine cand va fi gata daca are toate suruburile...etc...etc...au obiceiul sa uite de ele. D.p.m.d.v la capitolul vopsitorie nu au nici un credit. Am asigurat masina CASCO astazi..mi-au facut poze si m-a intrebat omu' de la GROUPAMA daca e in doua culori si in talon.

Comment

Originally posted by FLORIN CRISTEA View Post
                    Ai CASCO...???
                    Ce culoare e masina...??
                    Aici ai fost simpatic rau de tot, de-aia esti unic !..acelasi suporter fanatic !!
                    Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                    "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                    "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

Comment

Originally posted by WillyCR-VFAN View Post
                      Aici ai fost simpatic rau de tot, de-aia esti unic !..acelasi suporter fanatic !!
                      Vali inca nu stii da pe masura ce imbatranesti..incepi sa te grabesti..vrei sa le faci pe toate repede, in timp scurt, si mai ales ,bine. Ei, in momente d'astea, incepi sa scapi din vedere niste chestii, si incepi sa pui niste intrebari la care-ti puteai gasi raspunsul singur...dar asta e...la anul fac 57..asa ca .
                      Ceea ce e mai rau este ca incepi sa te consumi.."ba da daca nu iese bine ceea ce vreau sa fac..??...Daca in loc de multumire aduci nemultumire..??"...cum a fost la Caru cu Bere. Pe mine tare m-a deranjat faptul ca aia ne'a dat masa langa guristi...mai ales ca-i spusesem ca avem un fel de intrunire bisericeasca...cu binecuvantari ai alte alea..si pe ea a durut-o in cot, dar baietii nu au fost f multumiti..galagie. Acum la Hanu Berarilor pentru data de 14 i-am atras atentia in mod special asupra acestui fapt .."Avem colinde dl Cristea...si dupa aia taraf"....aroganta maxima..eu ii zic ca nu vreau tzambale..ea o tinea una si buna..ma face al draq si pe 13 ma duc sa vad unde e masa si unde e "sursa". Asta'i problema ..ai impresia ca devii perfectionist si incepi sa scapi din vedere amanuntele. Trece si asta...la peste 100-120 de ani nu mai ai problema asta....de fapt nu mai ai nici una......
                      Uita-te si tu..la 9 trebuie sa fiu la ASKO sa fac ITP, sa schimb placutele pe fata, uleiul la diferential, becurile de ceata....m-am trezit la 5..de ce..??..d'aia...
                      Last edited by FLORIN CRISTEA; 05-12-12, 05:29.

Comment

N-am mai apucat sa intru ieri... da, masina e negru ala, cu niste sclipiri parca sidefate prin el (de aici o fi black "PEARL"). La Asko sunt ei foarte buni pentru mecanica, dar la vopsit s-au mai plans si altii, nu mai stiu exact cine, ba lacrimi de vopsea, ba praf in vopsea, nu mai zic de tine Florine ca stiu ce ti-a iesit... La CM stiu ca mergea fostul proprietar al masinii, si eu am aflat din istoric ca a mai vopsit una alta (de-astea minore) ca la ochi perfect, nu se vedea nimic, de alt feed back nu stiu

Acum ideea e asa, o sa am de vopsit pe casco vreo 4 elemente, plus inca un element pe care il fac pe banii mei

Comment

Ryloy...Bogdan .... el si-a luat-o cu vopsitul.....CRV III si tot negru. Vopsea scursa si ulterior coaja de portocala. Nu cred ca a scris pe forum dar eu am stat de vrb cu el dupa ce m-au aranjat pe mine. Daca scria....as fi evitat...asta e.

Sent from my iPhone4 Vtec using Tapatalk

Comment

Eu am pus ochii pe o vopsitorie faina, undeva in Andronache. Chiar am fost azi si am vazut o masina vopsita cu lac ceramic; impecabila ! Fara coaja de portocala, intinsa foarte foarte bine, fara scursuri, si foarte putine impuritati de la filtre, foarte mici si care sigur ies la o corectie usoara. Personal o sa o incerc sigur, la un moment dat.

PS
                            No more Asko la vopsitorie pt mine !
                            -------------------
                            There is no point of having if you can't share.

Comment

Un prieten isi tot vopseste bemveu' si este foarte multumit. Daca vreti detalii, PM, sa vad mai repede.
                              Parerea mea e ca e o mare prostie sa-ti vopsesti masina.
                              '08 Honda CR-V 2.2 i-CTDi Executive, Nighthawk Black Pearl

NU mai folositi luminile de ceata atunci cand nu trebuie!

Comment

Originally posted by FLORIN CRISTEA View Post
                                Vali inca nu stii da pe masura ce imbatranesti..incepi sa te grabesti..vrei sa le faci pe toate repede, in timp scurt, si mai ales ,bine. Ei, in momente d'astea, incepi sa scapi din vedere niste chestii, si incepi sa pui niste intrebari la care-ti puteai gasi raspunsul singur...dar asta e...la anul fac 57..asa ca .
                                Ceea ce e mai rau este ca incepi sa te consumi.."ba da daca nu iese bine ceea ce vreau sa fac..??...Daca in loc de multumire aduci nemultumire..??"...cum a fost la Caru cu Bere. Pe mine tare m-a deranjat faptul ca aia ne'a dat masa langa guristi...mai ales ca-i spusesem ca avem un fel de intrunire bisericeasca...cu binecuvantari ai alte alea..si pe ea a durut-o in cot, dar baietii nu au fost f multumiti..galagie. Acum la Hanu Berarilor pentru data de 14 i-am atras atentia in mod special asupra acestui fapt .."Avem colinde dl Cristea...si dupa aia taraf"....aroganta maxima..eu ii zic ca nu vreau tzambale..ea o tinea una si buna..ma face al draq si pe 13 ma duc sa vad unde e masa si unde e "sursa". Asta'i problema ..ai impresia ca devii perfectionist si incepi sa scapi din vedere amanuntele. Trece si asta...la peste 100-120 de ani nu mai ai problema asta....de fapt nu mai ai nici una......
                                Uita-te si tu..la 9 trebuie sa fiu la ASKO sa fac ITP, sa schimb placutele pe fata, uleiul la diferential, becurile de ceata....m-am trezit la 5..de ce..??..d'aia...
                                Esti un "mos" (nu sunt prea departe) simpatic care-ti spune in fata ce-l deranjeaza, fara sa bata campii, asa-mi plac mie oamenii....in cativa ani vom fi in aceeasi liga....dac-ar fi multi ca tine, lumea ar fi mai buna ! Am observat ca te trezesti si esti foarte activ din ce in ce mai ...de dimineata....mi se intampla acelasi lucru...cred ca asta e un semn de batranete !!...sau de intelepciune ?!
                                Last edited by WillyCR-VFAN; 05-12-12, 20:40.
                                Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                                "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                                "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

Comment

Working...
                                X