RO861: '08 Honda CR-V 2.2 i-CTDI M/T Executive, Nighthawk Black Pearl

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • noul rav4 va apare la anul:
    http://www.toyota.com/upcoming-vehicles/rav4/

    mie unul mai mult imi place asta vechi......
    civic 2.2 5D FK3
    CR-V 2.2 AT RE6

    Comment


    • E mai jos pt ca acum scot modelul nou. Stai sa vedem ce pret pun la ala inainte sa faci comparatii.
      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

      sigpic

      Comment


      • Arata foarte bine barele alea, mai ca mi-as pune si eu asa de frumusete, dar deocamdata nu prea are sens ca nu prea imi sunt utile, n-am ce cara pe ele... Oricum, imi plac, se completeaza frumos masina

        Comment


        • Viscolul de ieri si ninsoarea de azinoapte au fost primele incercari adevarate prin care am trecut cu stimabilul crv, iar impresia a fos cea la care ma asteptam, una de siguranta si deplina incredere in capabilitatile lui.
          Ieri seara pe viscol (o ninsoare amestecata din toate directiile, mai ales din fata) spre casa pe dn1, parca mergeam in star treck cu warp5 cel putin, norocul fiind totusi ca nu s-a depus zapada asa repede pe jos, ca drumul era destul de circulat, asa ca am putut merge cu suta si uneori chiar si mai mult.
          Spectaculos a fost insa dimineata, cand a trebuit sa dau cam 20-25 min la lopata sa ies din curte, caci stratul de ninsoare era spre 30 cm plus un mal de zapada de cand trecuse plugul pe strada pe la 3 dimineata si ma blocase complet.
          Strada mea era cam inzapezita, dar exact asta asteptam, sa vad masina cum se descurca pe zapada de 15-20 cm si sleauri deja acoperite, vreo 300 m pana la strada principala ( care era mai bine curatata ca trece transportul public pemea).
          Impresia a fost ca merg pe un drum complet uscat, nici nu simtea zapada peste care am trecut, directia a fost ferma si pe viraje a sta neclintita de pe directia pe care am stabilit-o.
          Apoi, spre Bucucuresti, drumul a fost din ce in ce mai curatat si mai dat cu toate celea (nisip, solutie) asa ca in afara unor handicapati care nu stiau ce cauta pe drum, dar nu se clinteau de pe ultima banda cu 50 km/h, nu am mai avut probleme.
          Interesant a fost si cand am parcat la serviciu, unde era liber un loc perpendicular pe aleea pe care veneam, dar care fusese blocat tot de un mal de zapada facut de trecerea unui plug (probabil de aceea era liber), loc in care am intrat cu spatele ca uns, fara nici o ezitare.
          Acum sa vedem cu gerul care se anunta cum va fi. Oricum m-am pregatit si cu lanturi, daca mai ninge, asa ca nu prea mai am de ce sa fiu ingrijorat.
          O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

          Comment


          • Bravos comandante...inseamna ca vineri nu sunt probleme..... si ne vedem indiferent de cat de haina e vremea...

            Fie vremea cat de rea
            Eu am Honda mea
            Uite'asa....ce Honda mea. ( refren)


            Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

            Comment


            • bineinteles, indiferent de vreme semnam prezent!
              O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

              Comment


              • vazut OZN-ul tau cu DRL-uri aseara pe DN (Presei Libere-Miorita). Eu mergeam la Carrefour Baneasa.
                '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                sigpic

                Comment


                • Vezi ca mai cineva ... tot CRV aceiasi culoare.... aceiasi "configuratie" la lumini... identica....eu am luat plasa. Abia cand am vazut numerele m-am dumirit. Dar fiind DN..e zona domnului ro861.


                  Sent from my iPhone4 Vtec using Tapatalk
                  Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                  Comment


                  • am retinut si numerele AXN... asta ca si confirmare .
                    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                    sigpic

                    Comment


                    • AXN .....Sci Fi....Crime....????


                      Sent from my iPhone4 Vtec using Tapatalk
                      Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                      Comment


                      • sa ne zici si noua cum e cu lanturile alea smechere.....
                        civic 2.2 5D FK3
                        CR-V 2.2 AT RE6

                        Comment


                        • Azi am semnat condica, alaturi de Chipson, pe la Asko si am configurat "lanturile alea smechere".
                          Din pacate imi lipseau din inventar cateca mici accesorii, pe care le voi recupera maine de la firma furnizoare, dar in principiu le-am dimensionat pe roti si vor fi apte de un test pe care il voi face sambata/duminica la Sinaia.
                          Dar hai sa va arat si cateva poze:
                          Click image for larger version

Name:	IMG_0629.jpg
Views:	1
Size:	68.5 KB
ID:	714068Click image for larger version

Name:	IMG_0630.jpg
Views:	1
Size:	54.4 KB
ID:	714069
                          O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

                          Comment


                          • mamaaa da ce accesorii aveti, chiar aveti drumuri asa de grele?
                            http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

                            Comment


                            • Originally posted by Den1GRator View Post
                              mamaaa da ce accesorii aveti, chiar aveti drumuri asa de grele?
                              1.La asa masini asa accesorii...nu vrei sa stii cat e un set cum are ro861. Lui chiar s-ar putea sa-i trebuiasca. E tare destept setul m-am uitat si eu la ele , dar una ca nu am nevoie si doi sar din buget. Daca se duce la ski sigur are nevoie de ele cat e CRV de 4x4 ...nu e ISUZU....:-)
                              2. Ai zis ca vii mâine sau nu am inteles eu bine..??


                              Sent from my iPhone4 Vtec using Tapatalk
                              Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                              Comment


                              • Deformatie profesionala, nu se joaca decat atunci cand vrea el....risca numai calculat, etc.
                                Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                                "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                                "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                                Comment

                                Working...
                                X