RO861: '08 Honda CR-V 2.2 i-CTDI M/T Executive, Nighthawk Black Pearl

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nene cum stau aia in casele alea..asa culcate....mi-am sucit gatul de tot...dupa ce ca e uscat.....?????..
    Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

    Comment


    • Pai e vina arhitectului si a primariei (urbanism) ca si-au dat avizul pentru cunstructia unor case culcate. Ce sa le facem.... ?
      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

      sigpic

      Comment


      • La sa Florine, poti sa vii sa vezi in direct manastirea, ca stii drumul pana acolo!
        Pana atunci, intoarce monitorul!
        O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

        Comment


        • Click image for larger version

Name:	IMG_0401.jpg
Views:	1
Size:	103.1 KB
ID:	713504Click image for larger version

Name:	IMG_0407.jpg
Views:	1
Size:	87.9 KB
ID:	713510Click image for larger version

Name:	IMG_0406.jpg
Views:	1
Size:	105.3 KB
ID:	713509Click image for larger version

Name:	IMG_0405.jpg
Views:	1
Size:	132.7 KB
ID:	713508Click image for larger version

Name:	IMG_0404.jpg
Views:	1
Size:	125.1 KB
ID:	713507Click image for larger version

Name:	IMG_0403.jpg
Views:	1
Size:	141.3 KB
ID:	713506Click image for larger version

Name:	IMG_0402.jpg
Views:	1
Size:	123.2 KB
ID:	713505Click image for larger version

Name:	IMG_0394.jpg
Views:	1
Size:	154.6 KB
ID:	713497Click image for larger version

Name:	IMG_0396.jpg
Views:	1
Size:	113.5 KB
ID:	713499Click image for larger version

Name:	IMG_0395.jpg
Views:	1
Size:	109.7 KB
ID:	713498Click image for larger version

Name:	IMG_0397.jpg
Views:	1
Size:	125.4 KB
ID:	713500Click image for larger version

Name:	IMG_0398.jpg
Views:	1
Size:	139.3 KB
ID:	713501Click image for larger version

Name:	IMG_0399.jpg
Views:	1
Size:	103.4 KB
ID:	713502Click image for larger version

Name:	IMG_0400.jpg
Views:	1
Size:	126.6 KB
ID:	713503Click image for larger version

Name:	IMG_0408.jpg
Views:	1
Size:	155.7 KB
ID:	713511
          47k km: m-qm despartit de primul rand de anvelope, desi cele de pe fata mai mergeau (min. 3k), dar ma temeam de ploile care se cam anunta si de acvaplanare.
          Oricum, dupa 1 noiembrie trebuie sa ne pregatim de coana iarna...
          Azi, am facut, cred, ultimele poze insorite de anul acesta la manastirea Pissiota. Sper sa nu ma mai critice Florinelu'...(si-o fi intors monitorul la loc?)
          O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

          Comment


          • Originally posted by ro861 View Post
            47k km: m-qm despartit de primul rand de anvelope, desi cele de pe fata mai mergeau (min. 3k), dar ma temeam de ploile care se cam anunta si de acvaplanare.
            Oricum, dupa 1 noiembrie trebuie sa ne pregatim de coana iarna...
            Azi, am facut, cred, ultimele poze insorite de anul acesta la manastirea Pissiota. Sper sa nu ma mai critice Florinelu'...(si-o fi intors monitorul la loc?)
            Mie mi se par grozave imaginile. Simple, calde, impregnate de lnistea de acolo, senine... linistite. SI ce anvelope se pusera?
            Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
            Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
            Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

            Comment


            • ......l-am intors.....
              Dl. Dinutu e mai artist de felul lui......mie mi-a ramas sufletu' la paunul ala frumos colorat. Cum i-ar sta la cuptor.... mai ales ca o fi si sfintit....cu un roze de la preasfintii calugari....sau preacuvioasele maici'......cum ar spune frantujii' "Mis en Bouteille au Château"....noi schimbam si zicem "Mis en Bouteille au Monastčre".
              Am inteles ca au o carne extrem de scumpa si buna...ma si miram ce creste la popa in curte sa nu fie bun si scump.
              FLORIN CRISTEA
              Senior Member
              Last edited by FLORIN CRISTEA; 07-10-12, 21:17.
              Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

              Comment


              • Originally posted by ro861 View Post
                [ATTACH=CONFIG]35572[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]35578[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]35577[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]35576[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]35575[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]35574[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]35573[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]35565[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]35567[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]35566[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]35568[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]35569[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]35570[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]35571[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]35579[/ATTACH]
                47k km: m-qm despartit de primul rand de anvelope, desi cele de pe fata mai mergeau (min. 3k), dar ma temeam de ploile care se cam anunta si de acvaplanare.
                Oricum, dupa 1 noiembrie trebuie sa ne pregatim de coana iarna...
                Azi, am facut, cred, ultimele poze insorite de anul acesta la manastirea Pissiota. Sper sa nu ma mai critice Florinelu'...(si-o fi intors monitorul la loc?)
                Un om sensibil, deosebit, banuiam, dar acu' am confirmarea !...pt noi, astia din sistem e mai greu, dar iata ca se poate, nu suntem facuti din piatra !!
                Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                Comment


                • Adica ce vrei sa spui dl Vali.... comentariul meu nu e "sensibil"...."artistic"...??????...;-))))))


                  Sent from my iPhone4 Vtec using Tapatalk
                  Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                  Comment


                  • Acu'....greu cu artistii astia, trebuie sa ma gandesc bine ce spun sa nu deranjez pe cineva, fiecare cu "geniul" lui !!...ma bucur ca sunt contemporan cu voi !!
                    Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                    "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                    "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                    Comment


                    • Originally posted by cerevelu View Post
                      ... SI ce anvelope se pusera?
                      Pirelli F6 FourSeasons 225/60 R18 99H
                      O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

                      Comment


                      • Gata si cu partea estetica: am refacut complet grila fata cu suport (armatura), suport de emblema si ornament la grila inferioara. Acum chiar am adus-o la fata, mancau-ar tata s-o mananance, ca tare necajita a fost!
                        O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

                        Comment


                        • Sa fie intr-un ceas bun! Sa aduca fericire si drumuri senine!
                          Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
                          Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
                          Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

                          Comment


                          • Din cauza comenzii vocale si nu numai am, de multe ori, impresia ca aceasta masina e un membru al familiei cu aceleasi drepturi ca si ceilalti (bine ca nu vrea pizza, somon la gratar, ciocolata, fuste, pantofi, etc...doar benzina, ulei si parfum)...sa te bucuri de ea in continuare !!
                            Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                            "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                            "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                            Comment


                            • Multumesc de incurajari , baieti.
                              Este intr-adevar placerea mea zilnica sa conduc aceasta masina minunata.
                              Abia astept sezonul rece cu adevarat, sa vad ce poate si sa simt diferenta cu precedenta.
                              Apropo, Willy, la multi ani si traiasca-ti (ne) armata!
                              O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

                              Comment


                              • Azi am reusit sa rezov si problema luminilor, la care parea ca nu gasesc solutie, respectiv nu gaseam Daylights care sa se potriveasca pe masca/grila de la CR V.
                                Si in sfarsit azi am gasit si am rezolvat problema!
                                Deci, asa arata inainte:
                                Click image for larger version

Name:	IMG_0598.jpg
Views:	1
Size:	64.1 KB
ID:	713722

                                Si asa arata dupa:
                                Click image for larger version

Name:	IMG_0599.jpg
Views:	1
Size:	48.6 KB
ID:	713723

                                Fite, nu?
                                O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

                                Comment

                                Working...
                                X