ARIGO: '07 Honda CR-V 2.2 i-CDTI Elegance, Silver

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• WillyCR-VFAN
    replied
    "cerevelu" cum e in garaj ?

Leave a comment:

• Arigo
    replied
    Multumesc mult! O sa incerc sa ajung la garaj, asta pentru ca am o masina mai veche in fata garajului pe care nu am putut cu nici un chip sa o urnesc din loc, dar maine strang o echipa de oameni muncitori si intr-un fel sau altul o sa pun cerevelu in garaj

Leave a comment:

• cerevelu
    replied
    Mergeti la un mall cu garaj mai cald, vedeti un film, si la intoarcere, va fi OK. Eu asa am facut.

Leave a comment:

• WillyCR-VFAN
    replied
    Sa nu fi ars motorasul !! Ai trei variante-dop de gheata, siguranta sau motoras, doar la caldura vei afla...la ce temperaturi sunt afara.....sa speram ca e doar un dop de gheata !!

Leave a comment:

• ticker
    replied
    nu e neaparat problema. am patit si eu si era doar solutia inghetata.
    ce e de facut:
    - tinut in loc cald (garaj) o zi-doua
    sau
    - spalata cu jet cu presiune ridcata cu apa calda la o spalatorie inchisa si insistat in zona duzelor.

Leave a comment:

• Arigo
    replied
    Am o problema, in sensul ca fostul proprietar nu a pus in vasul pentru stergatoare lichid de iarna, asadar lichidul a inghetat, am incercat sa fortez putin pompa sa vad daca vine apa, asta dupa ce am pus lichid de iarna, la inceput se auzea motorasul de la pompa iar acum nu se mai aude de loc, ma gandesc in cel mai fericit caz ca s-a ars siguranta, am cautat in manualul de utilizare si nu am gasit unde este amplasata siguranta pt. pompa.
    Daca stie cineva cum pot rezolva aceasta problema il rog sa ma ajute.
    Multumesc!

Leave a comment:

• WillyCR-VFAN
    replied
    Sa vezi cand se intalnesc cativa CR-V-isti la un sprit si o pastrama, aia comunitate, recomand sincer, vad ca esti bucurestean, o sa-ti amintesti mereu cu placere de intalnirile astea, singura conditie e sa participi !!

Leave a comment:

• Arigo
    replied
    Multumesc,
    Aici este o comunitate cum rar intalnesti
    PROMPTITUDINE DECENTA si nu in ultimul rand IMPARTIALIATATE
    Avem cu ce sa ne mandrim: masini bune si oameni de valoare

Leave a comment:

• stmihCRV
    replied
    Felicitari pentru noua achizitie si sa o stapanaesti cat mai intacta!

Leave a comment:

• WillyCR-VFAN
    replied
    Originally posted by Arigo View Post
    Intradevar, sunt in club de mult pentru ca in 2008 am vrut sa-mi iau Accord, dar prioritate a avut casa asa ca banii s-au dus acolo si altii in schimb nu prea au mai venit.
    Zi de zi am urmarit ce se mai scrie pe forum si am asteptat cu nerabdare ziua de azi.
    E mare lucru sa-ti vezi visurile implinite..casa si dupa 4 ani masina...tot respectul !!....si ce masina... CR-V !

Leave a comment:

• Wagner
    replied
    Sa-l stapanesti pe Cerevica sanatos si fara probleme! Daca ii schimbi ce trebuie si cand trebuie sunt convins ca iti va aduce numai satisfactii.

Leave a comment:

• Arigo
    replied
    Intradevar, sunt in club de mult pentru ca in 2008 am vrut sa-mi iau Accord, dar prioritate a avut casa asa ca banii s-au dus acolo si altii in schimb nu prea au mai venit.
    Zi de zi am urmarit ce se mai scrie pe forum si am asteptat cu nerabdare ziua de azi.

Leave a comment:

• WillyCR-VFAN
    replied
    Originally posted by Arigo View Post
    Ma bucur cand spui ca te-ai descurcat cu all seasons
    Recomand gume de iarna/vara !

Leave a comment:

• Arigo
    replied
    Ma bucur cand spui ca te-ai descurcat cu all seasons

Leave a comment:

• WillyCR-VFAN
    replied
    Esti in club de mult, bine-ai venit in"aripa" CR-V, s-o stapanesti sanatos, o sa vezi in timp ce alegere buna ai facut (singura conditie e sa-i dai ce-i trebuie, restul face ea.... tot ce-i ceri,... dar nu-i cere imposibilul !). Ticker, bafta la CR-V ! Iti reamintesc ca la busuioaca si pastrama mergem fara masini !

Leave a comment:

Working...
X