ARIGO: '07 Honda CR-V 2.2 i-CDTI Elegance, Silver

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• ARIGO: '07 Honda CR-V 2.2 i-CDTI Elegance, Silver

Salutare tuturor,
    de azi dupa o lunga asteptare sunt posesor de Honda, initial am vrut Accord dar familie mare, drumuri dese la munte, acces destul de greoi la casa, m-am reorientat si am ales CR-V.
    Sa prezint masina, modelul de mai sus cumparat SH cu 108000 Km rulaj, stare destul de buna, masina a fost cumparata de la Virago, service tot la Virago.
    Culoare- argintiu, dotari in plus fata de modelul Elegance - senzori de parcare si bluetooth, anvelope in stare foarte buna Michelin, numai ca sunt AllSeason (nu sunt prea multumit).
    O singura problema are, martorul de ulei, se aprinde cu intermitenta galben, am citit in cartea masinii si spune ca este de la senzorul de ulei.
    Tot azi am comandat filtrele si uleiul plus cel de la diferential, m-am gandit sa-l schimb si pe acesta pentru ca am vazut in cartea service ca a fost schimbat la 60.000 Km.
    Poze nu am apucat inca sa-i fac.

Cu stima,
    CR-V '07 2.2 i-CTDI Elegance, Mazda 2 '04 1.2i
    Ex: Fiat UNO'81, Seat Malaga'90_1.5GLX, Opel AstraG'01 1.7DTI, Audi A4'02 1.9 TDI, Opel AstraH'04 iCDTI, Volvo S40'05 2.0D, BMW'01 520d

Sa ai noroc de el!
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

sigpic

Comment

Multumesc mult!
      Ex: Fiat UNO'81, Seat Malaga'90_1.5GLX, Opel AstraG'01 1.7DTI, Audi A4'02 1.9 TDI, Opel AstraH'04 iCDTI, Volvo S40'05 2.0D, BMW'01 520d

Comment

Astept si eu ziua in care o sa-mi iau si eu un CR-V. Mai tre sa stau inca vreun an-doi dar rezist cu greu
        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

sigpic

Comment

Eu am asteptat 4 ani si din pacate nu am avut bani decat pentru SH.
          Sper sa nu am probleme cu ea, am verificat-o si nu pare ca a fost lovita, oricum masina a beneficiat de Casco

Comment

Originally posted by Arigo View Post
            Tot azi am comandat filtrele si uleiul plus cel de la diferential, m-am gandit sa-l schimb si pe acesta pentru ca am vazut in cartea service ca a fost schimbat la 60.000 Km.
            Poze nu am apucat inca sa-i fac.

Cu stima,
            Sa o stapanesti sanatos !

Pe viitor sa ai in vedere si schimbul de celelante fluide ( lichid frana, servo, ulei cutie )

Numai bine !

Comment

Felicitari si bun venit in gashca! Sa va mearga bine si sa va aduca bucurii cazanu`.
              Pe gerurile astea, motorina doar de mare calitate si lichidu` care trebuie la parbriz, in rest e o masina super rezistanta.
              Si pe polei si zapada merge absolut impecabil si incredibil, eu am fost ieri pe camp cu ea si nu mi-a venit sa cred, cat de bine merge. SI tot all seasons am.
              Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
              now: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T

Comment

Esti in club de mult, bine-ai venit in"aripa" CR-V, s-o stapanesti sanatos, o sa vezi in timp ce alegere buna ai facut (singura conditie e sa-i dai ce-i trebuie, restul face ea.... tot ce-i ceri,... dar nu-i cere imposibilul !). Ticker, bafta la CR-V ! Iti reamintesc ca la busuioaca si pastrama mergem fara masini !
                Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

Comment

Ma bucur cand spui ca te-ai descurcat cu all seasons

Comment

Ma bucur cand spui ca te-ai descurcat cu all seasons
                    Recomand gume de iarna/vara !
                    "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                    "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

Comment

Intradevar, sunt in club de mult pentru ca in 2008 am vrut sa-mi iau Accord, dar prioritate a avut casa asa ca banii s-au dus acolo si altii in schimb nu prea au mai venit.
                      Zi de zi am urmarit ce se mai scrie pe forum si am asteptat cu nerabdare ziua de azi.

Comment

Sa-l stapanesti pe Cerevica sanatos si fara probleme! Daca ii schimbi ce trebuie si cand trebuie sunt convins ca iti va aduce numai satisfactii.
                        Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

Comment

Intradevar, sunt in club de mult pentru ca in 2008 am vrut sa-mi iau Accord, dar prioritate a avut casa asa ca banii s-au dus acolo si altii in schimb nu prea au mai venit.
                          Zi de zi am urmarit ce se mai scrie pe forum si am asteptat cu nerabdare ziua de azi.
                          E mare lucru sa-ti vezi visurile implinite..casa si dupa 4 ani masina...tot respectul !!....si ce masina... CR-V !

Comment

Felicitari pentru noua achizitie si sa o stapanaesti cat mai intacta!
                            "Singurul lucru necesar pentru ca raul sa triumfe este ca oamenii buni sa nu faca nimic" - Edmund Burke

Comment

Multumesc,
                              Aici este o comunitate cum rar intalnesti
                              PROMPTITUDINE DECENTA si nu in ultimul rand IMPARTIALIATATE
                              Avem cu ce sa ne mandrim: masini bune si oameni de valoare

Comment

Working...
                              X