CAMSONAT: '07 Honda CR-V 2.0 i-VTEC Executive, Sparkle Grey Pearl

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • CAMSONAT: '07 Honda CR-V 2.0 i-VTEC Executive, Sparkle Grey Pearl

    Bun gasit tuturor!
    De citeva zile am primit de la serviciu masina din titlu. Am ales-o de la mica publicitate (evident SH), am fost sa o vad, am mers la un cunoscut la o reprezentata pentru verificari temeinice si am luat-o. Sunt incintat de masina in primul rind ca mai am acasa o bunicuta Japoneza -Terrano I 1989- de care sunt extrem de atasat, si pentru ca "o simt" suficient de prietenoasa. Personal nu ma simt atras de sistemele cu 3 litere si de alte gadget-uri, dar unele dintre ele fac condusul mai confortabil.
    Masina are 46.000Km, n-are nici un element lovit/revopsit dar are niste pete pe interiorul parbrizilui fix in zona pe unde privesc in fata cind conduc. Am incercat tot ce mi-a trecut prin cap -alcool izopropilic, acetona, detergenti- si degeaba. N-avem CASCO asa ca trebuie sa ma obisnuiesc cu "abureala". Urmeaza sa o incalt de iarna si sa vad ce face acest 4x4 electronic in comparatia cu al' cu leviere.
    camsonat
    Junior Member
    Last edited by camsonat; 30-10-11, 18:00.
    CR-V '07 2.0 M/T Executive Sparkle Grey Pearl
    sigpic

  • #2
    Bine ai venit in lumea noastra, un CR-V nu te va dezamagi niciodata, va fi o prietenie la fel de solida ca si cea cu Terrano, poate mai puternica,....s-o stapanesti sanatos !
    Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
    "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
    "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

    Comment


    • #3
      Multumesc, sper sa fie cum spui. Eu am considerat tot timpul masinile de serviciu ca fiind purtatoarele vietii mele si am avut multa grija de ele inca de pe vremea cind aveam un papuc amarit. Acum vin de la o "nemtoaica" de clasa medie care m-a dezamagit inca de noua.
      CR-V '07 2.0 M/T Executive Sparkle Grey Pearl
      sigpic

      Comment


      • #4
        Am avut si eu in tinerete niste nemtoaice, am mers ocazional, am si la servici, sunt masini bune, dar nu m-au impresionat, Passat-ul de la servici a picat de cateva ori in 4 ani, soferii lui sunt foarte dezamagiti, altfel, cand merge, e un 4Motion care isi face treaba bine, inclusiv iarna, pe drumuri grele. De cand am intrat in zona japonezelor, mai concret Honda, mie unul nu imi mai trebuie altceva, este adevarat ca in categoria SUV-urilor sunt multe optiuni interesante, dar sunt interesat doar de marfa japoneza/nemteasca si punand in balanta toate aspectele-motorizari/impozite/asigurari/fiabilitate etc, etc, m-am oprit la CR-V, chiar n-am niciun repros deocamdata... in viitor...Dumnezeu stie...noi nu stim exact ce facem/ni se va intampla.....maine !
        Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
        "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
        "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

        Comment


        • #5
          bun venit si multe satisfactii cereviste pe viitor!
          Cu abureala de pe parbriz... nu e simplu... pe interior nu e geam ci un plastic, fiind vorba de un duplex, nu de triplex, ca la mainile mai vechi... in principiu nu poate fi decat o modificare de gen matuire sau ceva asemanator, nu o substanta care sa poata fi indepartata. As incerca intr-un colt cu o bucata de servetel si pasta de dinti, de frecat 5 minute cu miscari circulare... ar fi o speranta astfel. sau cu o pasta de lustruire. Sansele de a rezolva sunt minore dar merita incercat...
          Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
          Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
          Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

          Comment


          • #6
            sa ai noroc de ea!
            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

            sigpic

            Comment


            • #7
              Sa o porti sanatos!

              Cu cat ai reusit sa o achizitionezi? Daca consideri intrebarea indiscreta, treci peste...

              Comment


              • #8
                Multumesc pentru primire.
                Am platit pe masina 14.000 Euro. Nu stiu daca e mult sau putin dar mi-a placut mult si m-am incadrat in buget.
                CR-V '07 2.0 M/T Executive Sparkle Grey Pearl
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Mi se pare un pret foarte bun pentru tine. Destul de mare deprecierea pretului pentru cei care vor sa vanda.

                  Comment


                  • #10
                    Daca e cutie manuala si avand in vedere cat era euro in 2007 si cat e acum, pe praful asta, nu e foarte rau pt vanzator, mai ales daca avea mare nevoie de bani, iar pt cumparator-intr-adevar o afacere buna...si vis-a-vis de km !
                    Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                    "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                    "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                    Comment


                    • #11
                      Scuze, trebuia sa fi specificat in descriere, cutie manuala. Pretul era mai mare ci 700Euro dar am negociat mai jos ca nu prea mai are anvelope nici macar pentru Suzuka.
                      Sunt din ce in ce mai atras de masina. Azi am facut navi sa mearga si ascult muzica de pe PC card. Ma bucur ca un copil.
                      CR-V '07 2.0 M/T Executive Sparkle Grey Pearl
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Sa ne spui parerea ta despre consum.

                        Comment


                        • #13
                          Vin dupa 4 ani de TDI si imi va lua citeva zile sa ma obisnuiesc cu lipsa sunetului motorului si cu reprizele cutiei. La prima vedere e in jur de 12l/100km numai Bucuresti. Dupa prima mie revin cu mediile.
                          CR-V '07 2.0 M/T Executive Sparkle Grey Pearl
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Bine ai venit in lumea fanaticilor cu H pe frunte! Domnul sa iti dea drumuri bune si fara drumuri obligatorii la service. Bucuriile vor fi mici dar constante pe masura ce descoperi masina. Asadar, bine ai venit in lumea copiilor! Si eu am trecut la Honda dupa 5 ani de VW, masini f bune de altfel. Dar Honda iti ofera o senzatie aparte. La unele masini, atingi apogeul bucuriei cand ai luat-o dupa care curba descreste. La Honda, nu este un apogeu spectaculos cand o iei, dar iti ofera o crestere constanta. Mai greu de descris in cuvinte... O sa intelegi la momentul potrivit.
                            "Singurul lucru necesar pentru ca raul sa triumfe este ca oamenii buni sa nu faca nimic" - Edmund Burke

                            Comment


                            • #15
                              Confirm treaba cu cresterea constanta a placerii de a conduce o Honda, nu mi s-a intamplat cu nicio alta masina !
                              Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                              "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                              "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                              Comment

                              Working...
                              X