SONYDAN: '07 Honda CR-V 2,2 i-CTDI echipare?, Nighthawk Black Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • SONYDAN: '07 Honda CR-V 2,2 i-CTDI echipare?, Nighthawk Black Pearl

    Am un CR V din 2007 ,motorina 2.2 CDTi,luat din germania de nou.Din primul an,de fapt dupa 4 luni chiar s-a aprins becul de la DPF SI NU S-A MAI STINS.Am fost la Honda si am facut prima regenerare la vreo 5000 de km.De atunci in fiecare an s- a intamplat acelasi lucru.Anul acesta insa am facut deja 6 regenerari fortate la service.

    Mentionez ca am 43000 km si am facut in total cam vreo 9 regenerari fortate.Are cineva vreo idee?In rest nu am ce sa -i reprosez.Are tot ce-ti poti dori de la o masina chiar mai mult.FELICITARI HONDA!!!
    ticker
    Administrator
    Last edited by ticker; 23-08-10, 23:02.

  • #2
    Inseamna ca mergi prea subturat. La mine la Accord, in 2 ani si 30k km nu s0a aprins niciodata DPF-ul, si multi se plang ca li se infunda.
    ex.Civic i-CTDi ; Accord i-DTEC & X6 3.0d

    Comment


    • #3
      Daca vrei sa scapi definitiv de problema te pot ajuta cu dezactivarea lui si eventual indepartarea fizica de pe masina. Trimite-mi un PM daca esti interesat si discutam acolo.
      Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
      Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

      ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
      ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

      Comment


      • #4
        dpf infundat

        De unde esti si cat ma costa indepartarea dpf-lui?

        Comment


        • #5
          Nu merg subturat ,bag motorina numai de la petrom si fac drumuri saptamanale afara.deci 0 motive.

          Comment


          • #6
            Sonydan, sa ai noroc de ea!

            Doc e din Bucuresti (vezi semnatura)
            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

            sigpic

            Comment


            • #7
              Imi place cum ti-ai aranjat masina, mai ales "stop-ul" suplimentar de frana!
              2007 Honda Accord 2.0 M/T LS NHB
              2008 Honda CR-V 2.0 M/T EX NHB
              2000 Honda S2000 Berlina Black
              http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/nolty/

              Comment


              • #8
                S-o stapanesti sanatos ! Imi place cum arata masina, din ce se vede ai echipare Executive plus vreo oferta, ceva, scuturi, ornamente metalizate, etc sau asa e in Germania, stiu ca afara lucrurile, in ceea ce priveste variantele de echipare, stau altfel, poate ne lamuresti tu ! Ai, de la cumparare, acea Navi cu DVD sau ai schimbat-o ? Daca da, e interesant !! Altfel pot si eu sa confirm ceea ce ai spus tu, CR-V-ul iti ofera tot ceea ce poti dori de la o masina ! Inca o data sa te bucuri de ea f f multi km !
                Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                Comment


                • #9
                  Asa e am luat-o din Germania de noua si are echipare Executive.Dar tot ce vezi in plus pe ea fata de original este pus de mine si luat de pe e-bay..(din hong-kong,china,taiwan,sua,germania,etc.Iar dvd-ul e full-BT pt gsm,GPS,DVD,TV,RADIO,USB,SD,magazie DVD,dedicat HONDA CRV-comenzi pe volan,etc.Sincer sa fiu nu stiu ce altceva as mai putea pune pe masina.Multumesc de aprecieri.

                  Comment


                  • #10
                    Am rezolvat problema cu DPFul......Am fost la HONDA service si am pus ultima varianta de soft......NO PROBLEMO

                    Comment


                    • #11
                      Am studiat inca o data pozele tale din primul post....frumoasa masina, s-o stapanesti sanatos....am alte prioritati acu', dar cand o sa reinvestesc masiv in frumusetea propriului CR-V, o sa te caut, e o masina care chiar merita toata atentia din lume, ea, saraca, ofera tot, neconditionat....n-am ce sa-i reprosez, n-am ce sa repar, dar parca merita niste "bibileli pt frumusete" din cand in cand !
                      Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                      "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                      "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                      Comment


                      • #12
                        Usoare imbunatatiri......jante....aparatori manere usi ....aparatoare maner haion...........chroooooooooooooom

                        Comment


                        • #13
                          De vreo doua saptamani s-a aprins ledul de la dual clima si clipeste intermitent.caldura am in masina chiar si clima merge normal dar nu se mai stinge.am fost la reprezentanta ,mi-a pus testerul si nu a gasit nici o eroare .dupa ce i-a dfat un self test sa stins, dar dupa 2 zile s-a aprins la loc .am mai fost inca o data si s-a intamplat acelasi lucru.dupa doua zile s-a aprins la loc .stie cineva din ce cauza se intampla asta ?

                          Comment


                          • #14
                            freonul din instalatie si-a pierdut proprietatile, trebuie inlocuit...suntem vreo 3 in situatia asta...
                            http://hondafan.etp.ro/gallery/v/ryloy/
                            http://www.hotelcehov.ro/

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by ryloy View Post
                              freonul din instalatie si-a pierdut proprietatile, trebuie inlocuit...suntem vreo 3 in situatia asta...
                              Daca esti sigur ca asta-i buba, unde rezolvi problema ?
                              Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                              "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                              "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                              Comment

                              Working...
                              X