yobit net
SCARFACE93: '07 Honda CR-V 2.2 i-CTDI Executive, Sparkle Grey Pearl - Hondafan

SCARFACE93: '07 Honda CR-V 2.2 i-CTDI Executive, Sparkle Grey Pearl

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• SCARFACE93: '07 Honda CR-V 2.2 i-CTDI Executive, Sparkle Grey Pearl

Buna seara !

Tatal meu este detinatorul unei Honda Cr-v din decembrie 2007.Din cate am vazut este foarte multumit de masina iar eu am ramas surprins cate lucruri interesante si folositoare are acest SUV .In 2008 am mers cu ea prin Europa iar navigatia a fost de nota 10.Nu am avut niciun fel de problema.La inceput a fost chinul naibii dar dupaia am invatat atat eu cat si el.In 2009 am fost in Uk si din nou nu ne-a dezamagit.Mai greu cu mersul pe dreapta dar dupa 100 de km din spusele lui te obisnuiesti.Este o masina foarte complexa.Cam asta a fost treaba cu navigatia.Iarna merge pe gheata cu ajutorul VSA-ului fara nicio problema sper ca nu fac vreo greseala in legatura cu termenul.In rest ce pot spune... In momentul de fata are 70 000 de km rulati iar pe la 50 000 cand s-a dus la o revizie s-au mirat oamenii de-acolo ca nu trebuiau inlocuite placutele de frana.Astept sa apara dvd-ul acela pentru Romania dar nu cred ca va aparea la ce sosele avem noi si nu are rostul sa-si mai bata capul japonezii in creearea unui nou dvd care sa includa si tarisoara noastra.Cand voi avea eu/tata ce sa ii reprosez voi veni cu un nou post.Cam atat am avut de spus...astept cu nerabdare anul urmator sa dau de permis pentru a conduce o asemenea bijuterie.Pe curand !
    Last edited by ticker; 08-04-10, 15:33.

• scarface93
    replied

Leave a comment:

• scarface93
    replied
    http://img202.imageshack.us/img202/4...cture007bb.jpg

Leave a comment:

• scarface93
    replied
    Anvelopele sunt Pirelli de iarna.

Leave a comment:

• KMR
    replied
    Originally posted by ryloy View Post
    .....
    Anvelopele sunt Pirelli SottoZero de iarna, dedicate in special drumurilor asfaltate si de viteza.De acolo vine desenul ala "smecher' si asimetric. ....
    Super smechere anvelopele ( am identice de iarna )
    S-o stapaniti sanatosi !

Leave a comment:

• scarface93
    replied
    Va multumesc pentru avertizare ! Am modificat :-)

Leave a comment:

• ryloy
    replied
    scarface93, Bine ati venit pe forum!

Anvelopele sunt Pirelli SottoZero de iarna, dedicate in special drumurilor asfaltate si de viteza.De acolo vine desenul ala "smecher' si asimetric.

Banuiesc ca ai vrut sa spui i-ctdi si nu i-dtec, deoarece in 2007 nu exista acel motor in echiparea de serie.

Multa Bafta!

Leave a comment:

• scarface93
    replied
    Astea Pierelli le-a pus tata in decembrie ca voia sa vada cum merg anvelopele de iarna dar cred ca le va schimba cat de curand pentru noul sezon.

Leave a comment:

• FLORIN CRISTEA
    replied
    Aha...eu am ceva asemanator dar nu de iarna....
    Pentru iarna am altceva......

Leave a comment:

• scarface93
    replied
    Anvelopele sunt de la Pirelli si sunt de iarna.

Leave a comment:

• FLORIN CRISTEA
    replied
    Anvelopele sunt "shemechere"...dublu profil..ce sunt ..CROSS cumva....???

Leave a comment:

• boris
    replied
    Foarte frumoasa echiparea - Executive. Si culoarea e frumoasa. Sa o stapaniti sanatosi!!!

Leave a comment:

• scarface93
    replied
    Uitati si cateva poze...Voi reveni cat de curand cu altele

Leave a comment:

• scarface93
    replied
    Am inteles.Eu pana la varsta asta nu prea m-a interesat latura asta a masinilor deoarece tatal meu avea dacie si nu prea ma interesa.Dar de cand si-a luat cr-v-ul m-am indragostit de ea si a inceput sa ma intereseze foarte multe lucruri legate de aceasta masina.Tare faza cu zgariatul ) in general am observat ca acei copii mai mici au dreptate in unele cazuri in fata adultilor.Valea Buzaului este frumoasa dar daca nu se investeste tot degeaba.Va multumesc pentru sfaturi !

Leave a comment:

• WillyCR-VFAN
    replied
    17 ani! Multi inainte!..baiatul meu are 12 ani si e HONDAFAN inrait, nu-l las eu sa-si bage nasul pe-aici, dar peste ani , cu certitudine o sa ne ciondanim pe forum, deja imi explica el ce-i cu masina asta sau imi recomanda cate ceva, uneori chiar are dreptate..am sters-o intr-o zi de praf cu o carpa uscata si mi-a reprosat nervos ca o zgarii, ca nu se face asa, se spala, se usuca, apoi un polish, are dreptate, in sfarsit, poze poti pune fie..post reply, apoi atasament, PC-ul tau, etc sau iti faci cont la http://hondafan.etp.ro/gallery/v/... te descurci tu..vrei sa incepi cu Dacia Supernova, e bine ca incepi usor, e rau ca o sa fie saltul prea mare, dar ca sa devii un sofer bun si eventual, profesionist, nu cred ca o sa conteze prea mult tipul de masina pe care incepi aventura, daca vei respecta regulile scrise si "nescrise" vei avea mereu ce povesti, unii, stii de la TV, nu prea apuca sa povesteasca multe,..esti tanar, ai deja un profesor in persoana tatalui tau, bafta!.. inca o data, bine ai venit printre noi!
    PS: De Buzau sunt legat sentimental, am o casa de vacanta pe valea Buzaului, frumoasa zona!
    Last edited by WillyCR-VFAN; 01-04-10, 23:26.

Leave a comment:

Working...
X