GOETHE: '10 Honda CR-V 2,2 i-DTEC A/T Elegance, Deep Sapphire Blue Pearl

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• GOETHE: '10 Honda CR-V 2,2 i-DTEC A/T Elegance, Deep Sapphire Blue Pearl

Putem sa trecem de la zvonuri la certitudini... de astazi sunt si posesorul unui CR-V 2.2 A/T Elegance ... evident, model facelift.

Astazi a ajuns masina in Bucuresti si bineinteles ca m-am grabit sa o vad; arata mult mai bine in realitate, faceliftul fiind mult mai vizibil. Cea mai mare surpriza au fost dotarile pentru Elegance - eu am comandat-o stiind ca va avea o configuratie echivalenta cu 'vechiul' CR-V. Totusi m-am trezit in plus cu jante de 18'', tapiterie Alcantara, senzori de parcare fata- spate, scaune fata incalzite si mufa USB. Foarte tare, nu? Chiar am intrebat de ce si-ar mai lua cineva Executive....
    Pe langa asta am observat si cateva mici imbunatatiri fata de anteriorul: usile nu se mai 'trantesc', ci se inchid mai fin 'in doua trepte', bordul are un material mai bun, cotierele sunt ceva mai late si are insertii cromate pe la portbagaj.
    Cam atat la prima vedere... Am atasat si doua poze, calitatea nu e cea mai buna, insa va faceti o idee... promit sa mai revin cu detalii.
    Last edited by ticker; 21-01-10, 21:00.

Ti-am copiat si aici postul ca sa ai deschis topicul cu masinuta ta.

Asteptam impresii si poze (sper ca n-am gresit culoarea).

Sa ai noroc de ea!
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

sigpic

Comment

Felicitari! Sa o stapanesti sanatos! Asteptam impresii si review-uri. Urmeaza predarea stafetei...catre noua generatie....
      http://hondafan.etp.ro/gallery/v/ryloy/
      http://www.hotelcehov.ro/

Comment

Felicitări pentru achiziție! Cred că ai făcut o treabă foarte bună. Să te bucuri de mașinuță!!!
        CR-V RE6
        JAZZ GD1 CVT

Ex: Civic FD1
        Ex: RDX TB1

Ex - JAZZ GD1
        Ex - ACCORD Type-R
        Ex - DEL SOL EH6

Comment

am mai intrebat! dealer? pret? scuze pt indiscretie...

Comment

Felicitari pentru achizitie!
            Te asteptam si pe la intalnirile Hondafan!
            '18 BMW X1 18xd
            '15 BMW i3 range extender
            ex:'12 Honda Civic 1.8i A/T / '10 Honda CR-Z GT/ '09 Infiniti EX 37/ '07 Mini Cooper S Cabrio / '07 Lexus IS220 / '04 Ford StreetKa / '07 Honda Civic 5D / '06 Citroen C4 Coupe

Comment

Originally posted by Goethe View Post
              Chiar am intrebat de ce si-ar mai lua cineva Executive....
              .
              pentru CMBS + ACC + AFS?...

Comment

Buna alegere,...felicitari,..asteptam mai multe poze si impresii despre jucarie...
                Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

Comment

Originally posted by Marian206 View Post
                  pentru CMBS + ACC + AFS?...
                  Are CR-V-ul asa ceva ? Mai ales AFS-ul - ce este ?
                  I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                  My cars:

'09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                  '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                  '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                  '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                  EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                  EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                  EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                  EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                  EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                  EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

Comment

Chiar sunt curios cum merge AT-ul pe diesel, parca as da o fuga la dealer cand le va avea la test. In rest felicitari pentru masina, iar cutia AT este o alegere buna la acest model. In primul rand scapi de grija cuplului mare si uzura discului de ambreiaj, iar pe offroad soft te va ajuta foarte mult.
                    Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                    Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                    ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

Comment

Originally posted by KMR View Post
                      Are CR-V-ul asa ceva ? Mai ales AFS-ul - ce este ?
                      faruri adaptive

Comment

Astept poze de mult cu noua ta achizitie si nu ai mai postat ! Ce inseamna tapiterie Alcantara ? E cumva partial piela/tapiterie ?

Comment

Da, sezutul si spatarul din tapiterie cu marginile de piele daca-mi aduc aminte corect.
                          Last edited by hondatu; 07-06-10, 12:53.

Comment

Working...
                          X