BORIS: '08 Honda CR-V 2.0 i-vTEC Executive, Premium White Pearl

Collapse
This topic is closed.
X
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Ca sa nu fiu offtopic, ti-am spus pe mess alea-alea! si-asa stam la barfa in "casa lui Boris", de parca pe noi ne-au dat nevestele afara!
    Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
    "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
    "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

Comment

• OK..over&out
      Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

Comment

• Originally posted by catalind View Post
        Boris nu mai stiu ca a fost pe casco si nu m-am ocupat de nimic. Oricum trebuie sa-l schimb din nou si te anunt.
        Noroc!
        Mi-am facut si eu procesul verbal de constatare pentru Casco. Parbrizul e undeva la 330 Euro cu TVA. Si am inteles ca trebuie luat si ceva cheder exterior care mai e 20 de euro. De asta am tot evitat si eu sa il schimb ca sigur se va mai crapa de la drumurile noastre mioritice. Sorry!

Comment

• Originally posted by ryloy View Post
          Subscriu...la respectul lui FLORIN pt masina...si de aceea abia astept sa ma ia si pe mine la peste cu el...de ce?...pai in loc sa care undite /lansete/navoade/dinamita...cara multe navete de bere/vin/tarie...doar nu o sa-l las sa se intoarca cu ele acasa , sa cocoseze masina....doar o respecta..ce pana mea....
          La ce cara trebuie adaugata si una bucata porc, eventual 2 metri liniari. O sa trebuiasca fractionata bancheta pentru asta. La modelul lui preistoric de Honda nu stiu daca exista aceasta optiune.

Comment

• Florine, i-auzi ce zice lumea, tu trebuie sa scoti bancheta cu totul ca la Logan ?
            "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
            "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

Comment

• O sa trebuiasca fractionata bancheta pentru asta. La modelul lui preistoric de Honda nu stiu daca exista aceasta optiune

Sa inteleg ca te iei de masina mea...???...Sa inteleg ca prin vorbe mestesugite ai facut-o vechitura...???? Nu te inteleg....nu stiu ce tot va comparati voi cu new crv masina mea HONDA CRV 2006.
              Cand veti face si voi ce am facut eu cu a mea atunci stam de vorba.La mine nu numai ca se fractioneaza bancheta dar sub ea exista un frigider pe care voi nu il aveti.Nu mai zic ca daca deschidem portbagajul vostru zici ca dai cu nasul in dulapul lui Gigi sudorul....doua polite exact ca in atelierul de sudura. Si una de final...asa ca pentru voi.....aveti masa de voiaj in portabagaj...???...........n'aveti.....vezi aici e diferenta. Nu mai vorbim de motor ca nu e cazul.
              Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

Comment

• Sub bancheta exista un frigider, dar in frigider exista ceva?..asta asa ca sa te vizitam cu drag,.. ai masa de voiaj in portbagaj?, dar televizor cu mileu si peste de sticla, ai?

Comment

• Degeaba te lauzi cu ''nimicurile'' alea. Honda fiind o marca progresista a considerat ca la un model ulterior, care se presupune ca e imbunatatit, acestea nu mai sunt necesare. In frigider cum zice Willy nu ai ce pune. Si daca pui carnati trebuie sa il si cureti sa ii scoti mirosul. In portbagaj nu merge nimeni sa se foloseasca de masa de voiaj. Iar motorul? nu consuma ulei, dar consuma foarte multa benzina. In ceea ce priveste tava de brutarie din portbagajul nostru, eu, unul, imi pun flacoanele de ulei goale dupa ce imi completez la motor. Mai lasa-ne cu modelul tau retro!!!

Comment

• Peste cativa ani o sa ne batem sa facem poze cu masina lui Florin, daca n-o "marita", mie mi-e drag si acum Fiat-ul 850, primul meu tip de masina - era rosie si arata exact ca un gogosar, maraia, pacanea, ii cadeau ornamentele cromate da la faruri sau farurile cu totul, la frane mai bruste, dar era simpatic, chiar am reusit sa depasesc un Fiat 600 pe A1, a fost o mare victorie, el nu depasea pe nimeni, niciodata, dar pe gogosarul celalalt l-am umilit!..Florin, parca zicea, totusi, ca va vinde Maybach-ul, daca nu ma-nsel!

Comment

• Ati deviat discutia, nu am taranisme in masina si nici in casa...peste de sticla ...mileu....cd-uri antiradar si alte d'astea.Eu raman la parerea mea vis a vis de cele doua modele.
                      Am vrut,la un moment dat, sa fac buy-back cu modelul nou cineva .. priceput si documentat....m-a sfatuit sa-mi pastrez masina sau in cel mai rau caz sa o schimb cu un diesel .
                      Daca va fi sa o vand ,voi cauta sa cumpar tot un SUV fie si HONDA dar cu ceva cai mai multi.
                      Si cu asta v-am spus totul.
                      Last edited by FLORIN CRISTEA; 30-03-10, 07:04.

Comment

• Batrane, am glumit, sunt masini deosebite toate, ieri am vazut un CR-V I, bine intretinut si simpatic foc, sa fim noi sanatosi, sa ne bucuram de ele si sa ni le permitem pe urmatoarele, eu, unul, nu uit de unde am plecat, cu prima mea rabla, gogosarul, ma fugarea fata de la benzinarie de la Favorit, in Drumul Taberei, se platea la tejghea si neavand macara la geam (aveam o creanga teapana, despicata care-l tinea, nu glumesc), trageam masina mai in fata ca sa deschid usa sa platesc,..si sincer, sunt foarte multumit de masina pana acum, in cativa ani o voi schimba, cum am facut mereu, iar daca nu ma va dezamagi, voi continua cu acelasi tip de jucarie, dar nu stim ce se-ntampla maine, dar peste cativa ani, s-auzim numai de bine!
                        Last edited by WillyCR-VFAN; 30-03-10, 09:27.

Comment

• Florine, am glumit. Oricum, imi pare rau ca inainte de a lua masina nu am dat si eu peste un om ca cel peste care ai dat tu cand ai vrut sa faci buy-back-ul. Probabil daca vor scoate viitorul CRV cu niste motoare ''mai potente'' voi ramane si eu pe acest model. Daca nu, cautam altceva. Pana atunci sa fim sanatosi...

Comment

• Buna ziua,

O sa am rugamintea de la un administrator al acestui forum sa inchida acest topic. Din punctul meu de vedere "intelegerea" pe care o solicitati este pentru unii muma pentru altii ciuma. Acest lucru este valabil si in ceea ce priveste punctele de vedere exprimate de unii utilizatori pe acest forum. Mai ales in momentul cand raspunzi cu aceeasi moneda. Multumesc pentru interactionare colegilor de pe My CRV.

Comment

• Ce-ti veni frate...??? Sper ca nu eu te-am deranjat......
                              Pe mine unul nu ma deranjat absolut nimic din " ciupiturile" vis a vis de modelul de CRV pe care il am...e mai vechi ....asta e ...si stii cum se spune cea mai buna masina e cea pe care o ai.
                              Si un lucru esential....eu unul stiu de gluma, Ryloy ma cunoaste mai bine si iti poate confirma.....nu ma deranjez cu una cu doua.
                              Imi pare rau daca si eu am contribuit la decizia ta.....dar a fost fara intentie.....

Comment

• Originally posted by boris View Post
                                Buna ziua,

O sa am rugamintea de la un administrator al acestui forum sa inchida acest topic. Din punctul meu de vedere "intelegerea" pe care o solicitati este pentru unii muma pentru altii ciuma. Acest lucru este valabil si in ceea ce priveste punctele de vedere exprimate de unii utilizatori pe acest forum. Mai ales in momentul cand raspunzi cu aceeasi moneda. Multumesc pentru interactionare colegilor de pe My CRV.
                                Originally posted by FLORIN CRISTEA View Post
                                Ce-ti veni frate...??? Sper ca nu eu te-am deranjat......
                                Pe mine unul nu ma deranjat absolut nimic din " ciupiturile" vis a vis de modelul de CRV pe care il am...e mai vechi ....asta e ...si stii cum se spune cea mai buna masina e cea pe care o ai.
                                Si un lucru esential....eu unul stiu de gluma, Ryloy ma cunoaste mai bine si iti poate confirma.....nu ma deranjez cu una cu doua.
                                Imi pare rau daca si eu am contribuit la decizia ta.....dar a fost fara intentie.....
                                Originally posted by boris View Post
                                Da, da...de ziua ta!!!Tu esti ''notificatorul'' meu personal...Paste fericit!!!
                                Originally posted by KMR View Post
                                Versuri din Parazitii sa folosesti cu apropiatii si prietenii tai, nu cu mine !

Pentru asta voi cere ban pentru tine ( http://www.metrolyrics.com/de-ziua-t...parazitii.html )
                                Originally posted by KMR View Post
                                Pentru ca este un PM nu o sa-l copiez aici dar voi reda ideea: @boris nu-si va cere scuze pentru mitocania de mai sus pentru ca la un moment dat si eu mi-am dat cu parerea, indirect , in ceea ce priveste situatia lui materiala - ce isi permite si ce nu ( exprimarea nu imi apartine ) . Mai era un motiv si mai pueril dar nu-l redau deoarece implica si alt membru al forumului.

Pentru asta am cerut sa i se dea ban conform articolului 2.b : http://www.hondafan.ro/forum/announc...php?f=122&a=11

Multumesc
                                Cam asta s-a intamplat si a primit (doar) avertisment. Asa ca s-a suparat omul. Eu astept in continuare sa ia ban pentru atitudinea marlaneasca ce nu caracterizeaza membrii forumului asta.
                                I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                                My cars:

'09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                                '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                                '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                                '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                                EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                                EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                                EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                                EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                                EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                                EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

Comment

Working...
                                X