yobit net
TOMSKY: '08 Honda CR-V 2.0 i-VTEC Executive, Carbon Grey Pearl - Hondafan

TOMSKY: '08 Honda CR-V 2.0 i-VTEC Executive, Carbon Grey Pearl

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• TOMSKY: '08 Honda CR-V 2.0 i-VTEC Executive, Carbon Grey Pearl

O luai! Sau sa fiu mai precis si sa spun: O platii?!
    Azi e luni. De miercuri va fi a mea. A mea! My precioussssssssssss
    Dar sa incepem cu inceputul: Honda nu imi mai da pace de cel putin doi ani. Intai a fost accord-ul generatia trecuta. Very special edition. Very cute, very honda. Da' no money. Apoi am citit cu infrigurare de noul accord. Very handsome. Da' iar no money (aici trebuie sa fac o precizare, no cash money, lucrez intr-o banca si cam stiu ce inseamna sa te imprumuti, e o forma moderna de sclavie, asa ca m-am ferit cat am putut leasing sau credit, am asteptat pana am avut toti banii). Apoi a venit nunta. Am cautat sa inchiriez un accord generatia noua. Pe langa faptul ca am gasit unul (!) singur, e inchiriat pt nush cat timp. Si nu am avut ca alternativa decat CR-V. Si uite asa, timp de o saptamana, am avut timp sa ii admir calitatile. Si sa ma conving ca pt mine e o afacere mai buna decat accordul. Pe langa spatiul interior, pe langa statura mai impunatoare, pe langa faptul ca nu ma chinuiesc sa ma dau jos din ea (am aproape 2 m), garda la sol si acea incipienta tractiune integrala mi-ar da o libertate mai mare de miscare. As putea sa o bag pe drumurile pe care merg si cu loganul fara sa plang de mila masinii si a banilor ce vor fi lasati in service. Si cum am avut banutii am inceput cautarea. Nu aveam pt pretul de lista dar am zis ca pe vremurile astea or lasa si ei mai mult. Si nu au lasat. Desi m-am dus inclusiv cu sistemul PCR. Maxim 2000. Asta ca sa nu venim cu bani de acasa. Ok, multumesc, mi-ai dat maximul posibil dar eu tot nu pot. Sau as putea daca m-as complica. Si nu vreau. O fi ea Honda dar nu imi calc principiile. Dar a aparut un CR-V putin folosit la valcea, orasul meu de origine. In primul wk in care am fost la mama am dat o fuga si pe la ei. Nu era nimeni de la vanzari. Sint la un training la Bucuresti imi zice domnu sef peste service. Da' haideti sa va prezint masina si lasati-mi o carte de vizita si o sa va sune cineva. Si m-a sunat. Si mi-a spus ce vroiam sa aud. Ca HTR incepe o perioada de oferte speciale sa celebreze 3 ani de prostii in romania. Si au un pret f bun la CR-V. Cat? 27800, dar trebuie sa mai sun o data la HTR sa imi confirme. Pai sunati.
    Si asa fu domle. Pret bun. Ce culori aveti? Pai asta asta si asta. Pai nu vreau. Ori Deep bronze pearl ori Galaxy grey pearl. Pai nu este. Nu este? Atunci.. hai sa vedem un Sparkle grey pearl. Nu il am pe stoc da il aduc. Ok. Si cand m-am dus sa il vad mi-a placut. Nu m-a dat pe spate. Macar nu e banala dar tot e o culoare rece. Asta e, la banii astia nu am ce face, tre sa iau din stoc.
    Plecat sa imi iau o masinuta un pic rulata ma aleg cu una nou nouta. Bun. Acu imi mai trebuie doar rabdare. Ca de tutun cica m-am lasat de vreo 2 saptamani. Rabdare pana iau masinuta, rabdare pana scap de asa zisul rodaj, rabdare cand imi spune duios sotia "Mai incet!"
    Nici nu stiti cat de bucuros sint ca am threadul meu la "My Honda".
    Salutare tuturor si bine v-am gasit
    Last edited by tomsky; 10-08-09, 16:22. Reason: mama lor de culori....

• FLORIN CRISTEA
    replied
    http://www.collegehillshonda.com/hon...v-interior.htm uite la astea.....eu de ei mi-am luat..bare portbagaj...masca fata pt muste. Din pacate nu livreaza in Europa...dar eu sunt amic cu dl O si am rezolvat....
    Au doua tipuri de covorase.
    Pretul e cu 3 parai mai mult fata de ce ai tu .
    Oricum la transport te arde rau de tot...

Leave a comment:

• tomsky
    replied
    Am si luat de la el dar nu sunt ca astea, sa acopere tot (ramane descoperit spatiul din dreptul consolei centrale) si nici nu sint atat de profilate incat sa retina f multa apa (iarna strangi multa zapada pe incaltaminte si cand se topeste poti sa ai surpriza ca apa s-a imprastiat peste tot.) Cele mai bune raman tot cele originale, problema e ca eu vreau bej iar cele cu care a venit masina,oferite de dealer, sint negre.
    Last edited by tomsky; 02-11-10, 15:08.

Leave a comment:

• ticker
    replied
    Nu e mai ieftin cu covorase de la themircea?

Leave a comment:

• tomsky
    replied
    Mai este cineva interesat de asa ceva: http://www.hondapartsnow.com/genuine...mats-4607.html ? Daca o punem de un grup buy iesim mai ieftin la transport, plus ca se ocupa cineva de pe forum de logistica, noi tre sa sarim doar cu banutu'.

Leave a comment:

• CatalinP
    replied
    Daca pui jante de 17" cu anvelopele recomandate de Honda, vei avea un talon mai inalt iar pretul anvelopelor va fi mai mic, comparativ cu cele de R18.

Leave a comment:

• nicu_ph
    replied
    Anvelope de iarna - 17" sau 18"?

[QUOTE=tomsky 27-08-09, 14:50
    Salut, ce gume de iarna ai putea sa imi recomanzi pt un CR-V? Dimensiunile actuale sint 225/60/18 100H, dar as avea nevoie de jenti diferite pt iarna (pe 17 cred ca ar fi cel mai bine)[/QUOTE]

Salut,
    Este recomandat sa pun anvelope de iarna de 17" in loc de 18", cum sunt cele de vara? Niste motive?
    Merci.

Leave a comment:

• WillyCR-VFAN
    replied
    Data trecuta, ne-am intins la barfa pe la Mirciulik, acum la TOMSKY, hai si pe la noi prin curte !

Leave a comment:

• FLORIN CRISTEA
    replied
    Da se poate.....aici e "locul".....lui TOMSKY...daca vrei sa vrb vrb in alta parte.....

Leave a comment:

• WillyCR-VFAN
    replied
    Daca ar putea sa povesteasca masina pe unde a umblat, cat si cum alearga de aproape 2 ani !

Leave a comment:

• FLORIN CRISTEA
    replied
    Mie imi spui...bai..ca nu se strica...tu nu tragi de ea...

Leave a comment:

• WillyCR-VFAN
    replied
    Daca ai grija NU se strica, bai Dalai Lama al pescarilor!

Leave a comment:

• FLORIN CRISTEA
    replied
    Da si cand s-o strica ..ai pus-o....

Leave a comment:

• WillyCR-VFAN
    replied
    Eu am scos-o la 700 cu marfa de la mobiloil si maruta, scopul e ca masina sa se simta bine, Honda nu se strica niciodata cu o singura conditie: sa ai grija de ea !

Leave a comment:

• tomsky
    replied
    Gata si reviziunea la asko, o mie si un pic de lei, pana in 1100. Spre rusinea mea tocmai cumparasem 2 filtre de ulei de la maruta da' am uitat de ele, mai scuteam 1 mil si ceva, daca nu ma insel fiecare filtru e 110 lei fara tva.
    Cand facem o intalnire CRV? Ma gandeam undeva pe saptamana viitoare, cat mai e cald.

PS: Am uitat sa precizez, costul reviziei include, pe langa cele obisnuite, si schimbatul uleiului din diferentialul spate la solicitarea mea.
    Last edited by tomsky; 15-10-10, 11:13.

Leave a comment:

Working...
X