TOMSKY: '08 Honda CR-V 2.0 i-VTEC Executive, Carbon Grey Pearl

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• FLORIN CRISTEA
    replied
    http://www.collegehillshonda.com/hon...v-interior.htm uite la astea.....eu de ei mi-am luat..bare portbagaj...masca fata pt muste. Din pacate nu livreaza in Europa...dar eu sunt amic cu dl O si am rezolvat....
    Au doua tipuri de covorase.
    Pretul e cu 3 parai mai mult fata de ce ai tu .
    Oricum la transport te arde rau de tot...

Leave a comment:

• tomsky
    replied
    Am si luat de la el dar nu sunt ca astea, sa acopere tot (ramane descoperit spatiul din dreptul consolei centrale) si nici nu sint atat de profilate incat sa retina f multa apa (iarna strangi multa zapada pe incaltaminte si cand se topeste poti sa ai surpriza ca apa s-a imprastiat peste tot.) Cele mai bune raman tot cele originale, problema e ca eu vreau bej iar cele cu care a venit masina,oferite de dealer, sint negre.
    Last edited by tomsky; 02-11-10, 14:08.

Leave a comment:

• ticker
    replied
    Nu e mai ieftin cu covorase de la themircea?

Leave a comment:

• tomsky
    replied
    Mai este cineva interesat de asa ceva: http://www.hondapartsnow.com/genuine...mats-4607.html ? Daca o punem de un grup buy iesim mai ieftin la transport, plus ca se ocupa cineva de pe forum de logistica, noi tre sa sarim doar cu banutu'.

Leave a comment:

• CatalinP
    replied
    Daca pui jante de 17" cu anvelopele recomandate de Honda, vei avea un talon mai inalt iar pretul anvelopelor va fi mai mic, comparativ cu cele de R18.

Leave a comment:

• nicu_ph
    replied
    Anvelope de iarna - 17" sau 18"?

[QUOTE=tomsky 27-08-09, 14:50
    Salut, ce gume de iarna ai putea sa imi recomanzi pt un CR-V? Dimensiunile actuale sint 225/60/18 100H, dar as avea nevoie de jenti diferite pt iarna (pe 17 cred ca ar fi cel mai bine)[/QUOTE]

Salut,
    Este recomandat sa pun anvelope de iarna de 17" in loc de 18", cum sunt cele de vara? Niste motive?
    Merci.

Leave a comment:

• WillyCR-VFAN
    replied
    Data trecuta, ne-am intins la barfa pe la Mirciulik, acum la TOMSKY, hai si pe la noi prin curte !

Leave a comment:

• FLORIN CRISTEA
    replied
    Da se poate.....aici e "locul".....lui TOMSKY...daca vrei sa vrb vrb in alta parte.....

Leave a comment:

• WillyCR-VFAN
    replied
    Daca ar putea sa povesteasca masina pe unde a umblat, cat si cum alearga de aproape 2 ani !

Leave a comment:

• FLORIN CRISTEA
    replied
    Mie imi spui...bai..ca nu se strica...tu nu tragi de ea...

Leave a comment:

• WillyCR-VFAN
    replied
    Daca ai grija NU se strica, bai Dalai Lama al pescarilor!

Leave a comment:

• FLORIN CRISTEA
    replied
    Da si cand s-o strica ..ai pus-o....

Leave a comment:

• WillyCR-VFAN
    replied
    Eu am scos-o la 700 cu marfa de la mobiloil si maruta, scopul e ca masina sa se simta bine, Honda nu se strica niciodata cu o singura conditie: sa ai grija de ea !

Leave a comment:

• tomsky
    replied
    Gata si reviziunea la asko, o mie si un pic de lei, pana in 1100. Spre rusinea mea tocmai cumparasem 2 filtre de ulei de la maruta da' am uitat de ele, mai scuteam 1 mil si ceva, daca nu ma insel fiecare filtru e 110 lei fara tva.
    Cand facem o intalnire CRV? Ma gandeam undeva pe saptamana viitoare, cat mai e cald.

PS: Am uitat sa precizez, costul reviziei include, pe langa cele obisnuite, si schimbatul uleiului din diferentialul spate la solicitarea mea.
    Last edited by tomsky; 15-10-10, 10:13.

Leave a comment:

• FLORIN CRISTEA
    replied
    Pai cam asta este pretul...ultima revizie in garantie cam atat m-a costat si pe mine la ASKO cu uleiul&filtrul lor OEM..Honda original., ulei diferential si ce i-am mai facut la vremea respectiva...
    Acum daca s-a dus garantia si are 45 de mii am sa trec pe Mobil sau Valvoline ...ADVISOR VALVOLINE.
    Ne orientam....

Leave a comment:

Working...
X