CZENO2002: '07 Honda CRV 2.2 i-CTDI Executive, Nighthawk Black

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • CZENO2002: '07 Honda CRV 2.2 i-CTDI Executive, Nighthawk Black

    Salut,

    De ieri sunt un fericit posesor al unei Honda CR-V din 2007. Nu am dorit neaparat sa cumpar Honda dar voriam neaparat ceva SUV si am oscilat intre Rav4, honda, santa fee. Pana la urma am mers pe Honda, varianta second cu multe dotari.

    Doar de ieri am masina si am condus doar 250km, dar sincer sa fiu mie chiar mi se pare super ok ( ca grad de comparatie pana acuma am avut un Ford Mondeo), cum se tine in curbe si cam tot.

    Singurul lucru care ma deranjeaza ii ca nu merge navigatia doar partial, de Austria incolo. Nu stiti oare se poate face ceva in privinta asta? Am inteles ca cei de la reprezentanta nu au soft de upgrade.

    Deci overall, so far is multumit, restul vedem mai incolo.

  • #2
    Felicitari pentru masinuta si sa te bucuri de ea!

    Cu navigatia inca nu s-a gasit o solutie acceptabila. Asteapta toti colegii cu Nav sa apara CD/DVD-ul si pentru Romania. Totusi din cate stiu eu din Ungaria incolo ar merge harta de acum (pe modelele mai recente).

    P.S. Ce culoare are masina?
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

    sigpic

    Comment


    • #3
      Am uitat sa dau detalii .
      Deci, masina are culoare neagra cu praguri + bullbar nickelate cu suport de porbagaj pe deasupra. Interiorul este cu nuanta de bej din piele. Este un model Executiv, deci are cam tot si in plus are si cateva chestii chiar interesante cum ar fi camera la parcare cu spatele.
      Asa ca idee masina noua a costata undeva la 36mii euro in 2007.

      Comment


      • #4
        felicitari!
        Si acum cat te-a ajuns ?
        Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
        ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

        Comment


        • #5
          Felicitari pt achizitie! Sa o stapanesti sanatos. Toate cr-v-urile executive au camera video pt mers inapoi Stim detaliile
          Legat de navigatie, intra'devar e frustrant ca nu o poti folosi in RO, dar imediat cum iesi din tara spre vest am inteles ca ar fi functionala...
          2008 Honda Civic 5d i-shift

          Comment


          • #6
            S-o stapanesti sanatos! Cati km are ?
            I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
            My cars:

            '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
            '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
            '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
            '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
            EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
            EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
            EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
            EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
            EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
            EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

            Comment


            • #7
              Are 44000km si este din 06/2007 si a costat 21000 Euro pe factura cu tva inclus.

              Comment


              • #8
                Am uitat sa sa mentionez ca am primit si un set de cauciucuri de iarna ( de 18) aproape noi noute

                Comment


                • #9
                  Felicitari ! sa o stapanesti sanatos !

                  Bine ai venit pe forum!
                  http://hondafan.etp.ro/gallery/v/ryloy/
                  http://www.hotelcehov.ro/

                  Comment


                  • #10
                    sa te oftic un pic uita-te aici:http://www.hondafan.ro/forum/showthread.php?t=6363

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by michaelro2001 View Post

                      Nu m-am ofticat ca al meu arata mai bine si sincer sa fiu am vrut neaparat diesel. Nu imi plac benzinarii mai ales la suv nu cred ca e o idee buna ...

                      Comment

                      Working...
                      X