MICHAELRO2001: ´08 Honda CR-V 2.0 Executiv, Galaxy Gray

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • al meu era eu eram la un suc la agip
    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/armonia/
    '08 Honda Civic 5D 1.8 Sport I-SHIFT, Black

    Comment


    • hai sa povestesc in continuare:
      de ce se monteaza navi dc nu e utilizabila - asa vin in europa.
      cand vine harta romaniei pe navi - cel mai probabil niciodata spune . conditia principala e sa avem drumuri si apoi o sa vedem harta si la 3-400 masini cu navigatie nu se merita investitia pt honda europa sa cumpere harta
      De ce lipesc lucruri mai mult decat simple precum senzor la borcanul cu apa sau la uzura placute. - nu am primit un raspuns plauzibil, decat ca japonezii schimba mai greu si se adapteaza mai incet, orice senzor nou montat schimba cablaje, automatica, etc. Se fac dar mai incet. ca de ex la accord-ul nou cu inchisul usilor din cheie.
      Ultima intrebare a fost de ce are honda o cheie asa urata si nu se pliaza- raspuns pt ca e cea mai fiabila

      Comment


      • Originally posted by michaelro2001 View Post
        Ultima intrebare a fost de ce are honda o cheie asa urata si nu se pliaza- raspuns pt ca e cea mai fiabila

        Asta e un raspuns argumentat Desi are cheie pliabila la noul Accord. O fi fiabila ? In cazul asta eu n-as mai lua Accord
        I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
        My cars:

        '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
        '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
        '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
        '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
        EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
        EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
        EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
        EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
        EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
        EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

        Comment


        • Salutare,

          Cum vei proceda cu anvelopele de vara ? Iti cumperi alte jante sau dai jos anvelopele de iarna si le pui pe cele de vara?
          Honda CR-V 2.2 Elegance / Sport

          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/florin_g/

          Comment


          • Ati plecat la Tusnad???azi nu am vazut CR-V!V-am vazut ieri cu sotia si copilul!!!dar civicul e cam teapan(adica il tineti mai mult pe dreapta)

            Comment


            • Originally posted by michaelro2001 View Post
              azi am fost sa fac revizia la masina. a facut aproape 12 mil. cu totul.
              mi-au curatat portierele ca scartaiau si mi-au curatat motorul. asta moka , pe garantie.
              Era in vizita pe la ei un baiat de la Honda Trading, am uitat numele, sef pe partea de service parca.
              Am vb vreo 10 min. de tot ce ma doare la honda(navi, si alte alea).
              dc va intereseaza povestesc tot.
              OCTAVIAN cumva....???
              Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

              Comment


              • Originally posted by florin.g View Post
                Salutare,

                Cum vei proceda cu anvelopele de vara ? Iti cumperi alte jante sau dai jos anvelopele de iarna si le pui pe cele de vara?
                Nu cumpar jante ca au trecut iarna bine. nu au nici un semn de coroziune, nimic. Si iti dai seama cat costa un set de jante pe 18. mai bine iau cauciucuri noi ca alea de au venit pe masina sunt cam proaste si sau dus in 30000km plus ca pe unu l-am intepat de vreo 3 ori.
                Dar nici cauciucurile nu cred ca le schimb ca dc nu o mai folosesc decat prin oras, nu mai merg asa mult cu ea trag de alea pana in vara.

                Comment


                • Originally posted by FLORIN CRISTEA View Post
                  OCTAVIAN cumva....???
                  Chiar nu retin numele, imi pare rau.
                  Mi-a fost prezentat de baietii de la mara ca fiind seful pe partea de service de la HTR.

                  Comment


                  • Inalt..cu un pic de mustata...??? bine ca barbat...????
                    Mihai mai zi-mi o treaba...maine plec ....te cauta astia la bagaje ( ungurii..austriecii)...am vreo 6 st de vin si una de Jack pentru dureri de dinti ..tigari 2 cartuse.....cauta astia in bagaje sa vada ce cum si ce fel....???.
                    Am intrebat de navigatie la CRV nou ..nu va functiona never pe romania....poate pe viitor...modelele de acum nu au aceasta posibilitate ..mi-a zis unul de la Carpati....
                    Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                    Comment


                    • Nu ascunde nimic in bagaje. la unguri mai cauta. punele unde crezi de cuviinta dar nu printre chiloti si altele. dc te intreaba spune cat ai. ai voie 2 cartuse si alcool dar e o cantitate maxima . dc sunteti mai multi in masina nu e problema. doar dc ai vreun bax de tigari atunci ai o problema.


                      In leg cu navi nu are treaba cu aparatul ci cu faptul ca Navtec trebuie sa cumpere de la Suncart harta romaniei si sa o puna pe dvd impreuna cu restul tarilor europei.
                      Eu am sperante ca dc vom avea autostrazi poate o sa avem si harta pe navigatie.

                      Comment


                      • Nu tata le-am pus intr-un "curver".. nu le bagam in bagaje....oricum le spun ceam k sa nu am belele...cauta ..cauta sa fie sanatosi....
                        Sper sa mai apuc si eu ziua cu autostrazi....
                        Ok..merci pentru informatii ..vrb cand ma intorc....
                        Over&out....bye
                        Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                        Comment


                        • Ieri am facut rocada cu cauciucurile de vara.
                          Demontat, montat, echilibrat, azot, cu totul 170 Ron.
                          Acum parca a mai putin zgomotoasa la mers.
                          In continuare masina asta nu are nici o problema, totul merge bine. Deja e enervanta, nu ai ce sa spui de ea

                          Comment


                          • zi si mie care e avantajul aztului fata de aer si unde ai gasit sa bagi azot in Bucuresti.
                            mersi
                            '08 Acura RDX

                            Comment


                            • azot in bucuresti gasesti sa bagi la orice service de roti mai rasarit. unde gasesti unul cu trei patru elevatoare au sigur si azot.
                              civic 2.2 5D FK3
                              CR-V 2.2 AT RE6

                              Comment


                              • pai bine bine... dar care ar fi avantajul sa bag azot in loc de aer? si e nevoie de ceva special(ventile, capacele... habarnam) pentru azot?
                                '08 Acura RDX

                                Comment

                                Working...
                                X