MICHAELRO2001: 08 Honda CR-V 2.0 Executiv, Galaxy Gray

Collapse
This topic is closed.
X
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Pai e bine ca sunteti mai multi in Braila :lol: Va si intalniti organizat?
    I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
    My cars:

'09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
    '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
    '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
    '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
    EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
    EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
    EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
    EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
    EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
    EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

Comment

Nu ne intalnim.
      Am vazut vreo 2-3 tipe la 50 de ani si vreo 3 "negrii". Nu am ce sa discut cu ei.

Comment

Originally posted by michaelro2001
        Am ajuns la 10000km . 10300 mai exact.
        Saptamana asta nu am mai plecat prin tara am stat numai prin braila.
        Pot spune ca am numarat vreo 12 CRV uri, multe negre si argintii una ca a mea si una de PIMP adica alba.
        Cand am luat-o eu acum 2 luni erau vreo 3-4 in oras acum ne intalnim la spalatorie si la PECO.
        Vinde bine MARA Motors.
        Am vazut si o gramada de civicuri prin oras.
        Si in Galati s-au inmultit civic-urile si CR-V -urile... insa mai nimeni nu intra pe forum in grupul hondafan :x Eu am mai dat asa un flash, un claxon, insa nu prea au raspuns toti...nestiind forumul cred.

Cred ca timp de 3 luni de zile in centrul orasului Galati a fost suspendat un Civic negru de la Mara Motors...au vandut bine cred lunile astea...acum l-au dat jos de vreo 2-3 zile
        2008 Honda Civic 5d i-shift

Comment

Ieri mi-au venit si am montat si door protection care sunt super misto.
          Cadou pentru 5000 RON cheltuiti Mara imi aduce moka inele din crom pentru luminile de ceata. Pe alea le voi monta singur nu mai merg la apan.

Snapan-ul A reusit pana la urma sa-mi repare senzorii dupa o zi de service. Erau rupte doua fire.

Dc nu uit pun si eu poze.
          MAi vorbim.

Comment

Am vazut ca zilele astea cand a fost mai cald a consumat cu 1-2 litri mai mult decat de obicei. mi-a iesit prin oras 11,5

Comment

Re: MICHAELRO2001: 08 Honda CR-V 2.0 Executiv, Galaxy Gray

Originally posted by michaelro2001
              ( in comparatie cu ce masini am mai avut pana acum 3 passaturi toate diesel)
              1) e mult mai puturos decat ele( chiar si decat primul meu passat de 101CP)
              1) Pai bine mai omule dar cum poti sa compari un 4x4 suv cu o berlina medie?
              2) Din moment ce esti obisnuit sa schimbi la maxim 3000 de ture normal ca benzina ti se pare puturoasa! Ia schimba la 5500-6000 sa vezi ce forta si ce cuplu gasesti pe acolo! E o chestie des intalnita la fosti "dizelari" sa fie dezamagiti de cuplul benzinei la turatii mici!
              Bafta si sa o stapanesti sanatos!
              www.xpt.ro - usi de garaj si automatizari - www.usigaraj.com

Comment

Re: MICHAELRO2001: 08 Honda CR-V 2.0 Executiv, Galaxy Gray

Corect !
                Ai dreptate dar ca sa ajungi la 6000 la benzina dureaza muuult mai muuult decat sa ajungi la 2000-2500 la diesel.

La diesel ai cuplu de 330Nm la benzina de 190Mn. E o f. mare diferenta care nu o poti recupera din turatie.

In continuare sustin ca benzina e misto deoarece e mai silentios motorul la turatii mici si se aude misto in acceleratii in rest nu exista decat minusuri. Inclusiv din punct de vedere ecologic. Motorul pe benzina e mai poluant decat dieselul.

Cu stima!

Comment

Insa ca viteza atinsa dureaza la fel. Diesel-ul iti da senzatia ca trage mai bine datorita cuplului, nu inseamna insa ca accelereaza mai repede.
                  2007 CL7, Graphite Pearl

Comment

Originally posted by akebono
                    Insa ca viteza atinsa dureaza la fel. Diesel-ul iti da senzatia ca trage mai bine datorita cuplului, nu inseamna insa ca accelereaza mai repede.
                    ai deptate viteza maxima e atinsa intr-un timp aproximativ egal dar reprizele 60-80 ș 80-120 sunt mult mai rapide la diesel datorita cuplului.

Comment

Am pus si eu cateva poze cu masina. Scuze ca nu era foarte curata.
                      Am pus accentul pe accesoriile montate.
                      http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/michaelro2001/

Comment

dc vrea sa vada cineva poze de la slanic
                        http://picasaweb.google.com/midleko/SlanicMoldova

Comment

Dragute imprejurari!
                          Iar ca viitor tatic (tu si eu) sa fie TOATE BUNE si bafta!
                          HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

Comment

Sa va traiasca bebelusul , iar voi sa fiti sanatosi sa va bucurati de el !
                            Asta e cea mai placuta veste !
                            O sa te "cumintesti " singur , instinctiv, nu i-ti face probleme!Probabil vei acumula si cateva frustrari, dar eu i-ti urez sa treci usor peste ele .(stai linistit nu sunt chestii grave)
                            Sincer abia astept sa-ti urez : bine ai venit in club !(al taticilor)
                            Bebe al meu a facut 7 luni si o cheama Ana . A ei este masina defapt . o mai conduc si eu din cand in cand, ca sa vada cum ma mai descurc...
                            Multa sanatate !
                            BAFTA!
                            http://hondafan.etp.ro/gallery/v/ryloy/
                            http://www.hotelcehov.ro/

Comment

Mersi mult de urari!

Comment

Azi m-am uiat mai cu atentie la cauciucuri si am observat ca au inceput sa se manance bine. Oare atat de proaste sa fie?
                                Am ajuns la 11000km.

Comment

Working...
                                X