MICHAELRO2001: 08 Honda CR-V 2.0 Executiv, Galaxy Gray

Collapse
This topic is closed.
X
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Vor sa ne ingroape definitiv....sa nu cumva sa ne pricopsim unii si altii....sa puna mana sa-si incaseze creantele de la marii debitori si dupa aia mai stam de vorba. Este o mare tampenie sa ne lase cu FMI eu zic ca e barba.... Care ar fi ala orice sacrificiu din parte "MFP"...??? Ca te duci ca boul si stai la cozi interminabile in fata administratiilor financiare ca sa depui niste hartii la care oricum nu se uita nimeni..???. Platesc lunar la stat cat nu castig, tva si alte alea si acum li s-a pus pata. Zici sa fii corect si sa-ti platesti toate darile la timp, salariu la angajati sa fie luat la timp si..????....cu ce te alegi. Nu mai bine tragi un tun doua si ti-ai luat viteza. Iar cat priveste masina....o sa-mi iau si RR daca o sa pot. Atata timp cat impotentii din conducerea tarii isi plimba fundu' in masini de peste 30 mii EU ce treaba au cu ce masina imi iau eu. Daca stau si ma gandesc bine ....si masina mea...si masina lor este luata tot din banii mei....... ai nostrii..cum vreti sa spuneti....
    Acum catziva ani de zile buni am adus de la aeroport un englez....om cu bani multi..ma puteti crede stiu ce spun...evident discutiile avute au deviat la un moment dat spre politica....nu ma pricep si intotdeauna am evitat sa ma bag in discutii care ma depasesc...Omul mi-a zis o treaba pe care la vremea respectiva nu aveam de unde sa o stiu...poate unii din voi o stiau ..eu nu..." In Anglia in politica intra numai oamenii cu bani..bani multi....la voi este invers....intra lipiti si ies avuti"....mare dreptate a avut. Toti ruptii in fund au ajuns unde au ajuns....ai acum trag sa ne bage mana in buzunar la toti. Ce va face ala care are firma si mai misca pe ea ceva ..din an in paste sau nimic...??? Va da fuga sa o desfinteze...bun si...??? La Reg Comertului merge repede...dar la Adm .Financiare ca sa te scoata din evidenta dureaza nene...si dureaza bine iar in timpul asta tu va trebui sa platesti 500 EU....deci va iesi un mare rahat...o sa vedeti ce va fi. Legile la noi sunt in general fara reglementari clare...sa vezi belea...
    Si ar mai fi o problema de ce 500 EU , moneda nationala pana una alta este Leul....tranzactiile pe teritoriul Romaniei se fac in lei.....eu preturile le am in lei nu in euro....
    Nu mai continui ca-mi stric ziua......
    Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

Comment

• Oricum in toata lumea ceva se misca contra celor " multi " se pare sa se contureaza o incercare de controlare sa nu zic subjugare - e prea mult spus pentru moment - a oamenilor obisnuiti sub toate aspectele....interceptie telefoane...camere de supraveghere...monitorizare internet....chip-uri.....etc.....etc....oricum cand se va "sparge" toata treaba asta va fi rau de tot.....sper sa nu am dreptate. Am primit un material pe tema asta..nu stiu cat poate fi de adevarat.........http://ro.netlog.com/CHRISTEAFLORIN/...d=798095..uite aici.....
      Last edited by FLORIN CRISTEA; 07-04-09, 18:02.
      Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

Comment

• Parerea mea ar fi ca ar fi trebuit sa deschizi un topic separat ca ii umplem domnului Mihai topicul cu lucruri care nu au legatura cu Honda dansului!

Comment

• materialul este afisat jos, la subiectul cu Masonerie
          Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
          ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

Comment

• Mie mi l-a trimis un amic...acum..cat e de real sau e o poveste ramane de vazut....

Comment

• Seara Buna!
              Am hotarat de comun acord cu mine si in total dezacord cu sotia sa fac o investitie noua. cea mai utila pentru casa, familie, etc.
              Am hotarat sa-mi cumpar barca.
              Am fost azi pe la Mara sa vad dc se poate monta adaptor de remorca si merge da trebuie decupat scutul.
              Acum mai astept vreo luna sa imi faca bilantul contabila si Olanda scrie pe mine.
              Abia astept in vara asta sa ma dau cu schiurile pe dunare

Comment

• Esti tare domnu'.....la pescuit nu mergi...????

Comment

• Ia-o acum cat poti sa o mai bagi pe firma, daca ai si activitati de turism , ca mai incolo nu se stie daca mai merge.....mai scoti ceva la tva acum cat se mai poate.Oricum super treaba.....e fain de tot.....mai ales ca poti sa o "parchezi" langa casa....astia din Bucuresti le duc pe la mama darq prin Constanta...Tulcea.....

Comment

• nu pot sa bag asa ceva pe firma.
                    ce dracu sa le zic, ma duc sa fac bransamente electrice in delta?

Comment

• Le spui ca te duci sa vezi daca poti sa faci bransamente

LE Daca iti cumperi ceva pe firma te intreaba ce faci cu obiectul?
                      I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                      My cars:

'09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                      '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                      '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                      '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                      EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                      EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                      EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                      EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                      EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                      EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

Comment

• Am un var care are service auto si are barca - t'amai vaporu - bagata pe firma are si turism si agrement in obiect de activitate....plus ca a luat-o in leasing .....20 mii de euro...pe firma .....evident.Intreaba contabila...ar trebui sa stie daca merge sau nu...sau daca tu stii sigur ca nu ai cum e alta treaba da merita sa te interesezi.

Comment

• Tare ideea...daca o iei...omule, da-ne si pe noi cu ea !
                          Rentabilitate : toate cunostintele mele care au sau au avut au blestemat dupa aia:investitie mare, taxe, costuri, timp insuficient,etc(a nu se intelege ca te descurajez). Toti au spus ca mai bine inchiriezi daca "te mananca".
                          Asa ca eu ma "inscriu"...pe lista...la plimbat...daca iti iei.
                          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/ryloy/
                          http://www.hotelcehov.ro/

Comment

• Originally posted by ryloy View Post
                            Tare ideea...daca o iei...omule, da-ne si pe noi cu ea !
                            Rentabilitate : toate cunostintele mele care au sau au avut au blestemat dupa aia:investitie mare, taxe, costuri, timp insuficient,etc(a nu se intelege ca te descurajez). Toti au spus ca mai bine inchiriezi daca "te mananca".
                            Asa ca eu ma "inscriu"...pe lista...la plimbat...daca iti iei.
                            Poate la voi la bucurest. aici la mine unde balta e la 2 pasi e alta situatie. O legi de masina in 5 minute esti la dunare, ai dat-o jos si la plimbareeee.
                            Investitia initiala am zis pe undeva pe la maxim 10000E , vreo 40000 Ron sa fie. am gasiti in olanda cateva f. misto, cu motor de vreo 100CP. Pt reparat, intretinere sunt service-uri in oras vreo 3 sau 4. ca la masina, ulei, filtre, distributie. Dc ai peridoc nu platesti sa o lasi pe apa, o iei si o depozitezi undeva. Trebuie inmatriculata ca orice masina si iti trebuie permis de conducere, se da examen ( nu e f. scump).
                            In Braila e o nebunie cu barcile, e plin pe malul dunarii.

PS. Nu intelege nevasta-mea de loc. nu intelege cat de utila poate fi o barca la casa omului. La fel nu a inteles nici la PSP, PS2, LCD-ul de 107 cm diagonala. Nu pricep! Femeile astea!
                            LA fel mi-a facut si cu Civicul si cu CRV-ul.
                            PS2 Poate leg si un skyjet pe langa barca

Comment

• Mihai tata niciodata femeile nu-i vor intelege pe barbati in totalitate...never ..never....istoria ne arata ca atunci cand barbatii s-au luat dupa femei au iesit mari nenorociri. Eu ma chinui de 20 de ani sa-i explic sotiei mele ca barbatii inca din vechime au fost sefi de trib......regi.....imparati.....razboinici....vana tori....pescari.....iar apoi cand unii au intrat in politica, unora dintr-e ele,le-au furata si cea ma mai veche meserie din lume.
                              Barca ta este mana cereasca....permis ..inmatriculare...nu conteaza pe langa placerea pe care o vei avea cand te vei plimba cu ea...e si deschisa asa ca poti sa-ti exprimi liber toate opiniile legate de cei care trec pe langa tine...si eventual te enerveaza....poti merge la plaja in orice loc vei voi....unde cei care nu au acest mijloc de deplasare pe apa nu vor ajunge niciodata in viata lor te poti duce chiar la mare cu ea evitand autostrada si pericolul de a fi acostat de politia rutiera....si in plus de asta gropi in apa nu am pomenit...gropi cu apa da....Ai avantajul major ca esti la doi pasi de Dunare..si asta conteaza f mult. Nu te lasa coplesit de puzderia de dezavantaje care sigur ti-au si fost expuse deja....
                              Barbatul trebuie sa "dispuna"....el este cel care hotaraste , semneaza si ia deciziile majore....
                              Eu nu am tinut cont de cele aratate mai sus..... si d'aia in loc de AUDI 100 CD fabricat in 83 ..am HONDA CRV fabricata in 2005.....
                              Deci fruntea sus si vant la pupa.....
                              Ti-a placut....?????

Comment

• Ultimul cuvant in casa e al barbatului: DA Nevasta!

Comment

Working...
                                X