MICHAELRO2001: 08 Honda CR-V 2.0 Executiv, Galaxy Gray

Collapse
This topic is closed.
X
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• O stire de pe net:

Honda s-a retras din Formula 1 pentru a putea supravieţui
    Autor: Marius Guţă
    Publicat: 5 Decembrie 2008
    Vizionari: 298;

Una dintre cele mai importante stiri economice de astazi este anuntul companiei nipone Honda potrivit caruia se va retrage din Formula 1 "din cauza efectelor severe ale crizei financiare".

Importanta acestei stiri este de natura psihologica si ea arata cat de grave sunt lucrurile intr-o industrie care se clatina tot mai mult, cu implicatii care inca nu pot fi cuantificate la adevarata lor amplitudine, dar cu certitudine pot fi banuite.

Decizia companiei nipone devine efectiva chiar de astazi si este cu atat mai surprinzatoare cu cat ieri anunta ca isi acorda un ragaz de o luna pentru a vinde echipa de Formula 1 care inghitea anual cateva sute de milioane de dolari.

"Aceasta decizie dificila a fost determinata de deteriorarea accelerata a mediului operational, respectiv de conditiile din industria auto globala. Honda trebuie sa-si protejeze activitatea de baza si sa-si asigure supravietuirea pe termen lung, pe fondul accentuarii incertudinilor economice in intreaga lume", a declarat CEO-ul companiei, Takeo Fukui.

Comment

• salut....felicitari pentru masina eu am un civic type-r 2008 .Locuiesti pe "Dorobanti'' cumva?ca eu stau las cateva blocuri mai incolo si parca zic ca am vazut masina pe acolo in fiecare seara.

Comment

• corect. cred ca ai parcat pe la mine la bloc de cateva ori. ai aceeasi culoare la masina cu a mea cumva?
        Last edited by hondatu; 05-12-08, 21:32.

Comment

• nu este civicul ala 5d cu nr BR**VAJ eu am nr rosii a mea este HONDA CIVIC TYPE-R ROSU 3USI

Comment

• A ok!
            O stiu!
            E super misto masinutza ta.
            Last edited by hondatu; 05-12-08, 21:32.

Comment

• ms si mie imi place CR-V dar eu am abia 21 de ani asa ca sunt mai sport poate dupa 30 de ani imi voi lua un SUV.Dacamai vazut prin oras si nu te-am salutat sa nu te superi sunt cam neatent cateodata.Apropo cat este pretul la un CR-V si care este timpul de livrare?

Comment

• nici eu nu salut . asa ca nu e o problema.
                a mea e 33k plus prima inmatriculare si a venit in 3 zile

Comment

• eu tot cam in jur de 33k am dat pe ea dar cu tot cu acceorii suplimentare.Apropo ce varsta ai daca nu te superi?

Comment

• in accesorii am mai bagat 1500E si in cauciucuri 1000E
                    Am 29 de ani

Comment

• Eu tot de la Mara Motors am luat masina insa baietii de acolo mi sau parut putin aroganti tinand cont ca am cumparat o masina destul de scumpa pentru ei....asta e asta e sistemul...In cazul dumneavoastra cum a fost?

Comment

• gata ma domnesti?
                        La mine au fost ok. nici o problema, le-am achitat marti si vineri aveam masina. fara discutii fara probleme.

Comment

• pai va domnesc deoarece sunteti cu 8 ani mai mare....In cazul celor de la showroom nu stiu ce sa mai cred eu am fost acum 4 luni sa intreb daca au masina pe stoc iar ei mi-au dat un catalog si mai aveau putin si spuneau sa plec sau probabil ca trebuia sa merg direct cu banii in genta.

Comment

• Eu am pastrat relatia cu ei, mai trec pe la Mara.
                            Am fost in noua locatie ieri. Am comandat tava de portbagaj. vine din Belgia si face vreo 600 Ron.
                            Au niste scoruri la accesorii de rupe.

Comment

• unde se afla si ce masini au expuse la drive-test?

Comment

• intre Apan si Auto ferrara pe dig. Masini au vreo 6-7 inclusiv o legend, un civic hybrid, crv diesel, accord nou, jazz, etc.
                                Au mai mult spatiu ca inainte. Au facut si service in spatele showroom-ului.

Comment

Working...
                                X