MICHAELRO2001: 08 Honda CR-V 2.0 Executiv, Galaxy Gray

Collapse
This topic is closed.
X
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• buna seara.
    azi am descoperit prima defectiune la crv-u. s-a strica autolevel-u de la faruri. nu stiu de cand e defectul ca nu am mers de mult noaptea .
    azi am fost la Buc. si m-am intors pe noapte, cu 4 pers in masina si bagaje. faza scurta batea mai rau ca faza lunga, toata lumea m-a injurat. m-a oprit si un politai la slobozia.
    luni ma duc sa vad ce dracu s-a intamplat. va tin la curent.
    teoretic stiu ca in functie de greutatea masinii, viteza si de cate bagaje ai farurile se regleaza automat pe inaltime. nu am nici un reglaj manual. ce tampenie!

ps. intre braila si slobozia s-au montat 5 camere fixe din care trei in localitatea insuratei
    Last edited by michaelro2001; 26-10-08, 09:20. Reason: completari

Comment

• am fost azi la apan cu masina sa vad ce are.
      deci, este un senzor cu un contact de presiune undeva sub rotile din spate ale masinii care in functie de greutatea din masina da semnal la motorasele de la faruri sa se ridice sau sa se coboare.
      costa 800 ron are 2 cm si se aduce in zece zile.

Comment

• Originally posted by michaelro2001 View Post
        costa 800 ron are 2 cm si se aduce in zece zile.
        pai ce, tre sa-l platesti tu, ca nu prea pare a fi 'consumabil'? sau doar ai fost informat asupra costului?

Comment

• Originally posted by primus View Post
          pai ce, tre sa-l platesti tu, ca nu prea pare a fi 'consumabil'? sau doar ai fost informat asupra costului?
          Nu platesc nimic dar discutam de preturi cu baiatul de la service si mi-a spus cat face piesa

Comment

• Maine scot nevasta si bebeul pt prima oara la plimbare pana la sinaia.
            sper ca o sa fie bine. Am gasit dupa multe telefoane camere la new montana.
            A stat careva pe acolo ? e misto?

Comment

Maine scot nevasta si bebeul pt prima oara la plimbare pana la sinaia.
              sper ca o sa fie bine. Am gasit dupa multe telefoane camere la new montana.
              A stat careva pe acolo ? e misto?
              Am fost. slabut tare. scump si prost. si cazarea si mancarea. Piscina e ok
              dar per total nu merita 400 ron pe noapte.

Comment

• I-mi pare rau ca nu am apucat sa-ti scriu...

daca te mai duci in zona ...si te intereseaza...spune-mi si te trimit la sor-mea la Bran...f fain.....si liniste....etc
                http://hondafan.etp.ro/gallery/v/ryloy/
                http://www.hotelcehov.ro/

Comment

• azi am fost cu masina la service pt faruri. venise piesa si m-au chemat.
                  am montat-o si nu merg farurile !
                  e altceva.
                  Misto!

Comment

• Proiectoarele macar merg? Chiar de-o zice lumea ca esti co***ar dar macar o sa te vada pe strada
                    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

sigpic

Comment

• farurile, becurile merg numai ca bat la luna, nu se regleaza
                      Last edited by hondatu; 06-11-08, 20:38.

Comment

Cred ca o sa cumpar cauciucuri dc se strica vremea. dc nu norocul meu
                        Ia-ti anvelope de iarna....e alta treaba...asculta-ma pe mine.....altfel merge masina....eu am patit-o...si am facut diferenta....e de la cer la pamant. Eu am pus VERDESTEIN....anul trecut in iarna (2007)....sunt f bune....silentioase ...ramforsate pe laterale....bune si la gheata...e drept m-am scobit de 20 mil....da merita ..ai alta siguranta si la franare si la mers. O sa fie nebunie la montaj cand o da prima zapada....ai sa vezi....Wintrac Extreme am luat ..parca asa le zice....
                        Plus ca daca vrei sa fugi fugi si cu astea de rupi pamantul...www.apco.ro de la ei le-am luat...dar le poti gasi si in alte parti.....si la alti unici importatori.....
                        Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

Comment

• or fi bune da' nu au masura pt masina.

Comment

• Eee.. nu au...zi-mi ce-ti trebuie si itzi spun eu ce cum si ce fel. Pe vremuri am lucrat pt BOSCH....si ii cunosc cat de cat......
                            Last edited by hondatu; 08-11-08, 17:45.
                            Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

Comment

• http://www.apco.ro/cgi-bin/apco2/apc...=1&scat=1&id=8 astea le am eu...sunt durere

michaelro2001 te-am adaugat in lista la mess yahoo..accepta si vrb mai mult acolo....
                              Last edited by ticker; 08-11-08, 18:28.

Comment

• Later edit ...
                                Scuze ... acum am vazut si raspunsul ... era in titlul topicului.
                                ----------------------------------------------------------------------------------------------
                                Pentru initiatorul topicului: ce culoare are CRV-ul tau ? (ca nu prea pot sa-mi dau seama din poze).
                                Honda CR-V 2.0 (2008) Elegance / Sport, Sparkle Gray Pearl
                                http://picasaweb.google.com/obscuru/HondaCRV#

Comment

Working...
                                X