CME: '08 Honda CR-V 2.2 i-CTDi Executive, Nighthawk Black Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • CME: '08 Honda CR-V 2.2 i-CTDi Executive, Nighthawk Black Pearl

    Buna ziua.
    De astazi detin un CRV EXECUTIV 2.2 CDTI din 2008 93 000 KM.Vreau sa schimb uleiul la motor si diferential si cureaua de accesorii.Nu stiu nimic despre navigatie.Ma puteti ajuta cu detalii ? De unde pot achizitiona harti sau cd.Nu stiu cat si ce ulei trebuie la motor.La diferential o sa il schimb la reprezentanta.Imi mai trebuie placute frana fata si vreau sa montez un scut motor din metal.O sa revin cu poze.
    Multumesc.

  • #2
    Sa o stapanesti sanatos!
    '08 Honda Civic Sedan 1,8 ES M/T , Neutron Blue
    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/dungatu/
    Ochi pentru ochi...iar lumea va sfarsi oarba.

    Comment


    • #3
      sa ai noroc de el!
      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

      sigpic

      Comment


      • #4
        Bine ai venit printre hondari, in special cerevisti!
        Daca nu ai la tine in localitate dealer Honda, iti recomand o vizita la Asko in Bucuresti.
        Gasesti acolo multe din raspunsurile la intrebarile tale.
        Pentru navigatie, te pot ajuta eu, daca vii prin Bucuresti.
        Gasca CR-V din Bucuresti se intalneste lunar, restul hondarilor saptamanal
        O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

        Comment


        • #5
          Sa o alergi sanatos si fara probleme!

          Din ce imi dau seama, cel mai apropiat dealer din Bucuresti fata de locatia ta este Asko. Poti alege sa ii vizitezi intr-o zi ca sa o ia la "purecat" un pic, sa vezi ce si cum. In orice caz, pentru linistea ta sufleteasca, schimba tot ce inseamna lichide si consumabile (ulei motor, ulei transmisie, ulei diferential, lichid frana, antigel, filtre, etc).
          Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

          http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

          Comment


          • #6
            Originally posted by Wagner View Post
            schimba tot ce inseamna lichide si consumabile (ulei motor, ulei transmisie, ulei diferential, lichid frana, antigel, filtre, etc).
            Corect zice Wagner... schimba tot si .....cauta un CRV II....glumesc....
            Sa-l stapanesti sanatos si daca consideri, ne poti onora la intalnirile lunare ale propietarilor de Honda CRV...poti afla multe din surse autorizate
            Bafta mare cu masina ta.....
            Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

            Comment


            • #7
              Ooops..esti din Pitesti....cam greu in cazul asta cu intalnirile in Bucuresti.....sorry..
              Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

              Comment


              • #8
                Imi puteti spune ce tip ce ulei si cat ulei intra ? As vrea sa pun motul.
                Multumesc.

                Comment


                • #9
                  Poti pune 0w30, 5w30, 5w40, Motul, Eneos Sustina, Mobil 1, Tehaco sau Honda (ultimele doua le gasesti la dealer)
                  Iti intra la un schimb 5.9 litri si iti mai trebuie de regula 1 litru de completare la 10 k.
                  O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

                  Comment


                  • #10
                    E ok motul dar e destul de scump. Ar trebui sa cumperi 6l si placute iti recomand ATE.
                    Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                    Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                    ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                    ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                    Comment


                    • #11
                      Ce caracteristica recomanzi la motul ?

                      Comment


                      • #12
                        Cel mai bun este 300V si la numarul acesta de km pune 5w40.
                        Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                        Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                        ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                        ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                        Comment


                        • #13
                          Multumesc.

                          Comment


                          • #14
                            Doc am uitat sa iti spun ca Accordul merge cu softul pus de tine in 2011.Am 120 000 km cu el.

                            Comment


                            • #15
                              Ca sa vezi orientativ ce cantitati si la ce parametri ai nevoie poti folosi http://www.valvolineeurope.com/roman...ricant_advisor.
                              De exemplu la motor cu filtru nou :
                              Capacity: 5,9 liter Service fill
                              : Capacity 6,8 liter Dry fill
                              : Filter 0,4 liter
                              Unde nu sunt recomandari Valvoline inseamna numai produs recomandat de HONDA.
                              Un exemplu este uleiul pentru spate la "diferential"..nu bagi altceva ca-l termini.
                              Eu il schimb - pentru linistea mea - la fiecare schimb de ulei motor....10-15 mii km.
                              Ti-am dat link pentru cantitati nu neaparat produse Valvoline.
                              Eu am folosit la motor ulei Honda si Valvoline , am motor benzina, si a fost excelent.
                              Sa te feresti de CASTROL.....
                              Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                              Comment

                              Working...
                              X