CRISTI: '07 Honda CR-V 2.0 Elegance M/T

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• CRISTI: '07 Honda CR-V 2.0 Elegance M/T

Hai ca am aplicat si eu vorba lui Jester si am luat si a 2-a Honda :lol:

Am ridicat-o vineri dis-de-dimineata de la Asko si tot atunci am plecat cu ea la Poiana Brasov. Am zis ca poate mai prindem ceva zapada sa vedem cum se misca pe altceva decit asfalt. Wrong, zapada mai era doar pe pirtie, si aia flescaita. Zapada mai mare era sus pe Postavaru dar n-a incaput si masina in telecabina. Oricum nu te lasa ei nici cu saniuta dar cu cr-v-ul????

Asa ca povestesc cum merge pe asfalt uscat - foarte bine. In curbe se tine mai bine decit Laguna. Motorul trage bine, in stilul Honda, cu vtec-ul intrind tot pe la 4500 de ture.

Scaunul are sustinere buna, spatiu e foarte mult.

Portbagajul e mare, doar ca polita intermediara nu te ajuta cind ai nevoie sa umpli cu bagaje. A trebuit sa o scot....

Revin si cu poze.
    Honda Civic 2012 1.8 Executive + Navy M/T, Infiniti FX35 2007, ex-Honda Accord 2006 2.0 ES M/T, ex-Honda CR-V 2007 2.0 Elegance M/T,
    Externalizare IT | Solutii Resurse Umane | BPM Software

Oooooo, sa-ti traiasca, si sa-ti completezi si mai departe colectia artyman:

Presupun ca e vorba de noul CR-V?
    2006 Accord CL7 2.0 MT

Comment

Yeap, e modelul nou! Multam!

Mai are fi-mio un Civic si o Integra, aminodua Type-r. Ditamai colectia! :lol:
      Honda Civic 2012 1.8 Executive + Navy M/T, Infiniti FX35 2007, ex-Honda Accord 2006 2.0 ES M/T, ex-Honda CR-V 2007 2.0 Elegance M/T,

Comment

de la Bburago, presupun :lol:
        2006 Accord CL7 2.0 MT

Comment

Originally posted by cryo
          de la Bburago, presupun :lol:
          Era sa fac 'infract' :lol:
          Civic '03 1.6 VTEC II
          Accord '06 2.4 M/T

Comment

Sa o stapaniti sanatosi si la mai multe!

Sper ca vii cu ea duminica la intalnire.
            "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
            "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

Comment

felicitari si la mai multe - cit mai multe.

Comment

Sper ca nu intarzii la intalnirea de sambata ca as vrea sa vad cum merge un 2.0i pe noul CRV. Te fac si eu o tura cu vechiul CRV 2.2 i-CTDi ca sa vezi ce ai pierdut la 170CP.
                Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

Comment

Sa te bucuri de ea , si asteptam ca integra sa nu mai fie doar macheta :wink:

Comment

Multumesc tuturor!

Fi-mio are 3 ani, asta ca sa lamurim ce e cu type-r-urile :lol:

Eu o sa vin simbata cu CR-V-ul, fi-mio nu ca trebe sa se culce pe la ora aia. Asta e, Bogdane, nu o sa iti arate Integra lui daca nu ai vrut sa schimbi ora :wink: .

Doc, ne dam cu ele, sint curios sa simt cei 30 de CP in plus. Cu motorul ne-chip-uit am mers si pe CR-V 2 si pe 3 si e ok, cu un lag sesizabil totusi pina pe la 1750, mai ales in prima viteza. De la a 2-a incolo am schimbat sus in ture.

Comment

Sa le stapanesti sanatos pe amandoua si sa te bucuri de ele!

Si eu m-am speriat rau cand am auzit ca mai aveti 2 Type-R in familia... Deja deveneati tinta nr. 1 pe site-ul asta... :lol:
                      '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

Comment

Cristi, si din partea mea: sa le stapaniti sanatosi si la cati mai multi km fara probleme!
                        Iar pentru "necunoscatori", cel din mijloc e posesorul de Type-R! :wink:

HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

Comment

Merci Udo!

Apropos de machete, hai sa facem ceva sa aducem in .ro masinute Honda. Fi-mio a devenit fan audi si mini pen'ca de-astea primeste de la toata lumea (deh, sint in toate benzinariile).

Comment

Machetele Honda se gasesc relativ greu si pentru asta exista o explicatie simpla ce mi-a fost marturisita de dealerii vest-europeni din astfel de magazine:

orice producator auto trebuie sa vanda anumite drepturi catre acei fabricanti (numele, dimensiunile scalate, etc), unii sunt mai generosi, alti extrem de egoisti, cum ar fi de ex. mult iubita noastra marca Honda (cel putin catre producatorii non-japonezi).

Eu am cate ceva in colectiile mele, mai mult F1 decat auto, fiindca mie nu-mi plac decat cele de a gata si nu cele pe care trebuie sa le montezi singur (nu pot fi atat de meticulos), iar in timp vazand ca se fac rost destul de greu am cam lasat-o balta.
                            Dar situatia se schimba radical daca ai cumva de a face cu Japonia.
                            Exista insa si www.machete.ro si cred ca ar trebui contactati si intrebati care-i faza.
                            Eu il am si pe ASIMO in 1:18 si toti se indragostesc de el, de si uita de masini! :lol: :lol: :lol:
                            HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

Comment

Masinute si pe www.autoart.ro
                              Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                              ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

Comment

Working...
                              X