SIRNEA_A/T: '05 Honda CR-V 2.0, Silver

Collapse
This topic is closed.
X
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• sirnea_a/t
    started a topic SIRNEA_A/T: '05 Honda CR-V 2.0, Silver

SIRNEA_A/T: '05 Honda CR-V 2.0, Silver

va salut! sunt proaspat posesor de cr-v 2005, 2.0! masina am luat-o pe 18, vineri. e f ciudata mai ales ca vin de pe seat ibiza. alegerea a fost intre freelander, rav-4, cherokee, pajero sport si sper ca am facut o alegere buna.

spuneti-mi si mie dac ati mers offroad(soft) si cum lucreaza 4x4, e permanent??
    Last edited by ticker; 20-02-11, 15:06.

• sirnea_a/t
    replied
    Nu, scuze! Dar am avut un client f pus pe treabă și am actionat rapid!

Leave a comment:

• KMR
    replied
    )) Nu m-ai mai sunat

Leave a comment:

• sirnea_a/t
    replied
    Azi am dat crv-ul.....sunt īn căutare de civic!

Leave a comment:

• sirnea_a/t
    replied
    Bai, ai dreptate!

Leave a comment:

• KMR
    replied
    Mda. Sincer, nu īnțeleg atitudinea ta. Acuzi un om de ceva aici, pe forum, nici nu vorbești cu el ... Ce te aștepți? Să citească aici, să-ți ceară scuze? Serios acum. Īn plus, e doar o impresie de-a ta, fără nicio bază. Nu-l cunosc pe cel de care zici. eu merg la Asko dar nu mi se pare ok modul īn care procedezi. Cere o expertiză și īn urma ei poți să iei măsuri. Te-ai gāndit vreo clipă că e posibil să n-ai dreptate? Și dacă n-ai, acuzi omul aiurea?
    Iar dacă a rās mecanicul de la un Adgaraj din Sibiu, e clară treaba. Chiar nu știu ce ai căutat la Carpați.
    Asta e părerea mea, a unuia care n-are nicio treabă cu cei de la Carpați

Leave a comment:

• sirnea_a/t
    replied
    Sa vorbesc ce? Sa-l iau la īntrebări ca sa aud cine știe ce explicații?? Nu are respect pt oameni clar nici pt marca care o reprezintă. Acum imi amintesc că prima oară cānd am fost cu mașina la vreo 64000km īmi zicea că amortizoarele și alte chestii trebuie schimbate. Nu am schimbat nimic și mașina e f ok. Revizia trecută am făcut-o la un adgarage pe la Sibiu și l-am īntrebat pe mecanic cat costa amortizoarele ca sa le schimb că sunt vechi.....ăla a rās și a zis sa vin peste vreo doi ani. Așa că m-am lămurit cu cei de la Carpați.

Leave a comment:

• KMR
    replied
    Dar cu domnul īn cauză ai vorbit? El ce zice?

Leave a comment:

• sirnea_a/t
    replied
    Masina asta o folosesc doar pt drumuri lungi si nu imi permit sa nu am grija de ea. Bujiile se schimb la un an indiferent de cati km fac, adica cam 8000-11000km si le iau oem. Uleiurile cutie si diferential la 20000 tot oem.

Leave a comment:

• sirnea_a/t
    replied
    In max 2 sapt voi pleca din tara iar si inainte voi schimba uleiul si filtrul si voi face foto la uleiul de acum si cel nou dupa circa 1000km.

Leave a comment:

• sirnea_a/t
    replied
    Filtrul a fost platit voi afla daca l-a schimbat sapt viitoare cand voi duce masina la alt service unde poti sta langa mașină cat lucreaza la ea.

Leave a comment:

• InjectoR
    replied
    [QUOTE=FLORIN CRISTEA;581183]@sirnea at. Īl cunosc pe Stelica de cānd am luat mașina de la Carpati nu cred ca e in stare de așa cevaQUOTE]

+1

Leave a comment:

• raducu
    replied
    Uleiul ca uleiul, dar am o curiozitate: filtrul de ulei s-a schimbat? Intreb pentru ca sunt destui care schimba filtrele la 2 schimburi de ulei, ceea ce eu nu recomand.

Leave a comment:

• FLORIN CRISTEA
    replied
    @sirnea at. Īl cunosc pe Stelica de cānd am luat mașina de la Carpati nu cred ca e in stare de așa ceva, īși pierde clienții. Nu stă el intr-un bidon de ulei. Trage joja și verifica vāscozitatea ulei. Eventual du-te la el și arată-i, KMR ar putea avea dreptate. Nu iau apărarea dar eu așa as proceda.

Leave a comment:

• octi_b
    replied
    Uleiul nou se murdareste destul de repede. Habar n-am daca de la restul de cel vechi sau de la mersul motorului, chiar si cativa km. Zic asta ca am remarcat si eu la al meu.
    .

Leave a comment:

Working...
X