yobit hitbtc digifinex
SIRNEA_A/T: '05 Honda CR-V 2.0, Silver - Hondafan

SIRNEA_A/T: '05 Honda CR-V 2.0, Silver

Collapse
This topic is closed.
X
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• WillyCR-VFAN
    replied
    Originally posted by sirnea_a/t View Post
    cine are casco, la ce firma si cat plateste pe an(aproximativ). in afara de asko si carpati mai stiti si alte service-uri serioase unde se pot repara modele honda?? ma refer la service-uri all brands.
    CR-V din 2008, aprox 3800 lei la Groupama (anul trecut 4700, fara daune), fransiza zero alwais, mai putin dauna totala, Doamna fereste ! De reparat Honda recomand Asko, nu Carpati, altele in Bucuresti nu exista. Alte service-uri...discutabil, pt multi, Honda e o materie grea si mai au corigente, cum vrei tu, dar atentie pe cine lasi sa-si "bage botul" in ea !..eu n-as risca
    Last edited by WillyCR-VFAN; 13-03-11, 01:50.

Leave a comment:

• Daniel.
    replied
    Desi vad ca nu toata lumea apreciaza spatiul din cr-v la cpitolul 'dormit in masina' mie unul mi se pare o masina chiar foarte buna de dormit in ea ( cu scaunul fata rabatat ) M-a luat somnul de cateva ori in masina si pot spune ca am dormit chiar foarte bine.

La casco depinde in mare la ce suma o evaluezi.

Alte services uri nu stiu insa depinde ce anume ii faci, lucruri banale gen revizie, schimb placute, bujii etc le poti face cam la ori ce services insa ptr operatii mai grele ar fi de recomandat reprezentanta, am obsevat ca nu toata lumea stie ce inseamna HONDA.

Vad ca intrebai de anvelope, in carte ai numai 215/65 R16 si atit ! Mai mare cred ca merge cu siguranta insa nu stiu daca renteaza.

PS Arata foarte bine masina in poze, ai ramas fara rezerva ?

Leave a comment:

• sirnea_a/t
    replied
    pun si eu o fotografie
    http://hondafan.ro/forum/album.php?a...chmentid=20677

Leave a comment:

• sirnea_a/t
    replied
    cine are casco, la ce firma si cat plateste pe an(aproximativ). in afara de asko si carpati mai stiti si alte service-uri serioase unde se pot repara modele honda?? ma refer la service-uri all brands.

Leave a comment:

• sirnea_a/t
    replied
    acum sa fiu sincer mie cand mi-e somn dorm si in picioare.

Leave a comment:

• FLORIN CRISTEA
    replied
    Am incercat si in portbagaj ...cum am mai spus ...da nu tine...nici cu saltea pneumatica.
    CAt despre cort ..eu am un d'asta....YouTube - Pop up tent with a porch from Quechua!

Foarte bun.....si simplu de manuit....1 person,,foarte bun....
    Last edited by FLORIN CRISTEA; 09-03-11, 00:22.

Leave a comment:

• ovidiutaras
    replied
    Mi-ati amintit de mult iubitul sezon de vara....cu dormitul asta la repezeala prin masina...desi am facut 10000km din iunie si pana in prezent...nu sa intamplat sa dorm in CR-V... in schimb de 1mai la mare ca si in anii trecuti sa dormit in jazz...banchetele rabatate, izoprene peste.... noi in saci de dormit..adica eu 1.79(94kg)+iubita 1.74(68kg) .. iar restul de bagajele in fata(masa,scaunele si alte acareturi)...recunosc nu e cel placut mod de a te odihni dar nici nu te trage curentu ca si in cort...(asta de 1 mai cand inca afara e frig)oricum mai mult de o noapte maxim doua nu am dormit la nici o iesire in natura... chiar sunt curios cum va fi anul acesta la capitolu dormit... cu CR.V-ul... din cate am vazut ultima oara cand am aspirat porbagaju si am rabatat si banchetele...ramane o denivelare o diferenta de nivel intre podeaua porbagajului si spatarul banchetei... deci trebuie improvizat sa poti dormii acolo ...uite aici un turrer era bun....
    Last edited by ovidiutaras; 08-03-11, 23:32.

Leave a comment:

• FLORIN CRISTEA
    replied
    Tine cont ca sunt "scundac".....162 cm....ca daca eram ceva mai lung....peste 170...era si mai grav. Bancheta in afara faptului ca este tare nici macar nu este dintr-o bucata...te chinui ca dracu'....dormi pana la urma, eu a trebuit sa fac din sacul de dormit un fel de saltea...sa fie la nivel....am incercat in portbagaj...cu banchetele rabatate.....nu tine , in afara de asta unde lasam afara toate sculele si acareturile....am incercat si pe scaunul din fata....nu se pune problema. ...

Leave a comment:

• sirnea_a/t
    replied
    am inteles. merci de sfat

Leave a comment:

• FLORIN CRISTEA
    replied
    abia astept sa vina vara sa o folosesc si ca dormitor pe la munte

In aceasta facilitate nu pune baza. Este foarte incomoda. Eu am incercat la pescuit de vreo 2 ori, te chinui, bancheta din spate este tare,iar pe scaunele din fata nici atat. Am luat un cort si am rezolvat problema.

Leave a comment:

• sirnea_a/t
    replied
    de miercuri pana sambata m-am plimbat 530km pe la munte, am avut un consum mediu 8,5. traseul a fost bucuresti-predeal, predeal-sirnea, sirnea-brasov, brasov-predeal, predeal-sinaia(cota1400, stana regala), sinaia-predeal, predeal-bucuresti, am bagat-o si la zapada pe la sirnea atat cat era sa raman blocat.deja m-am obisnuit cu masina, e super. abia astept sa vina vara sa o folosesc si ca dormitor pe la munte. la mine in talon dimensiunea la anvelope e 205/65/16 care e dimensiunea maxina care poate fi pusa??

Leave a comment:

• FLORIN CRISTEA
    replied
    Exact ce ti-am spus....
    57 eu la 80-90 de mii chiar nu e o suma

Leave a comment:

• Daniel.
    replied
    Originally posted by sirnea_a/t View Post
    dar modelul nostru are filtru de benzina??? eu am fost la un magazin de piese sa-mi iau filtrele si tipul de acolo mi-a zis ca nu exista filtru de combustibil. deci schimbam filtrul de benzina ??
    Da are filtru benzina insa unul mai special ca sa zic asa, este situat in rezervor si este din plastic ( cel putin asa am inteles de la Nea Stelica, mecanicul de la CARPATI )

Oricum filtrul de pe masina noastra are o viata destul de lunga, se schimba undeva la 80.000 KM, insa avand in vedere si calitatea carburantilor de la noi este bine sa il schimbi mai devreme ca nu strica.

Eu unul nu stiam cum arata acest filtru si am luat unul de la UNIX si am cam luat teapa ca nu se potriveste, iar cel OEM este fix 57 EUROS

Leave a comment:

• FLORIN CRISTEA
    replied
    Nu are filtru de combustibil la vedere - ca sa zic asa - exista un filtru sita la pompa de benzina care este in rezervor....submersibila ....m-am interesat. Si eu am vrut sa cumpar dar ce mi-au oferit nu este pentru modelul nostru....se pare ca pentru ceva mai din urma...alt model CRV. Eu ma duc sa fac schimb de ulei zilele astea si ma interesez exact la ce perioada se umbla..daca se umbla la filtrul in cauza.

Leave a comment:

• sirnea_a/t
    replied
    dar modelul nostru are filtru de benzina??? eu am fost la un magazin de piese sa-mi iau filtrele si tipul de acolo mi-a zis ca nu exista filtru de combustibil. deci schimbam filtrul de benzina ??

Leave a comment:

Working...
X