SIRNEA_A/T: '05 Honda CR-V 2.0, Silver

Collapse
This topic is closed.
X
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• sirnea_a/t
    replied
    plec din tara si vand masina urgent dac stiti pe cineva care vrea .....super pret 7500 negociabil.

Leave a comment:

• Doc
    replied
    Lasa, nu veniti voi cu motorizatele ca ma dau eu cu bicicleta in toamna asta pe acolo. Nu mi se pare asa de rau drumul intre Pestera si Magura, se poate face lejer cu un CRV. Atentie la filtrul ala K&N, ca ar trebui sa ai interval de curatare destul de des. Mai ales daca il bagi in offroad.

Leave a comment:

• sirnea_a/t
    replied
    ok, vb.

Leave a comment:

• cerevelu
    replied
    Pai tinem legatura, as veni si eu cu taraboantza mea sa vad starea locurilor care imi sunt foarte dragi.

Leave a comment:

• sirnea_a/t
    replied
    sirnea-ciocanu-dambovicioara e asfaltat ca-n palma poti sa te dai si cu un S2000, moieciu-pestera-magura e bunicel dar intre pestera si magura cred ca rupem cr-v-urile. am intrat pana am atins cu burta bine de tot si am continuat drumul pe jos. eu pe la sfarsitul lunii ma duc iar.

Leave a comment:

• cerevelu
    replied
    Originally posted by sirnea_a/t View Post
    poza din avatar e facuta ieri in sirnea, prin sat.
    Care prin sat, ca e pe drumul ala care merge la monument... unde se construira in ultimii ani viloaie... ce loc superb era... Bravo, frumoase locuri. Recomand si Moieciu - Pestera - Magura care e iar un drum interesant, ca si Sirnea - Ciocanu - Dambovicioara, pe unde ar merita sa facem o intalnire a cerevistilor... Superba masina, sa va bucure si sa aveti o toamna de exceptie, Sirnea e formidabila toamna.

Leave a comment:

• sirnea_a/t
    replied
    poza din avatar e facuta ieri in sirnea, prin sat.

Leave a comment:

• sirnea_a/t
    replied
    am iesit pe afara cu ea, cand o calc la podea, suiera asa frumos........si are viatza pana pe la 170km/h, mult mai sprintena! iar pe carari de munte pot s-o ard mai bine.

Leave a comment:

• sirnea_a/t
    replied
    wow asa merge masina creste in ture f usor si repede, mult mai fashneatza. in weekend ies putin din oras sa vad cum trage, parca e o masina mica si usoara cu motor puternic, nu se mai chinuie. gasesti la pret bun la promotor international, pe agricultorilor. e cel mai ieftin.

Leave a comment:

• FLORIN CRISTEA
    replied
    Nu e f scump 400 ron.
    Inteleg ca nu se schimba...ci se curata...???
    Din cate am citit, cica este ....wow......iau si eu unul next time. Sa zici cum mere masina cu el.
    Last edited by FLORIN CRISTEA; 30-08-12, 20:05.

Leave a comment:

• sirnea_a/t
    replied
    http://www.knfilters.com/search/prod...px?Prod=E-2429. eu de asta zic, tu zici de cel high-performance. eu ce am luat se potriveste ca am luat indicativul si de pe un forum honda international. tipi de acolo spun ca motorul nu creste in cai dar nu mai e gatuit si turatia creste mai repede. defapt asta e si ideea sa nu mai fie motorul gatuit, ma bate gandul si de niste bujii din iridium, dar poate la primavara.400ron cu tot cu kitul de curatat.

Leave a comment:

• FLORIN CRISTEA
    replied
    Originally posted by sirnea_a/t View Post
    dap. are indicativul E-2429. sau nr de la UNIX 854 846. vineri il pun pe masina. intai tre spalat motorul si curatata carcasa. e filtrul normal. cel care se monteaza in afara carcasei cu modificarile necesare e prea scump si tre spalat lunar din cauza prafului.
    Si nu e pentru motor de 2.0 e pentru 2.4...( Owners of 2002 to 2004 Honda CR-V models with the 2.4 liter engine may use K&N's 69-0015TR or 69-0015TS for added power and protection. The 69-0015TR uses a polished red intake tube that delivered 2.82 horsepower @ 6490 rpm when tested by our in-house dyno. The 69-0015TS gets the same power with a powder coated silver intake tube).
    Eu am scris email la K&N , voiam sa iau modelul de care-ti vorbesc cu tub rosu..dar mi-au spus ca nu se potriveste la CRV de 2.0

Leave a comment:

• FLORIN CRISTEA
    replied
    Cate mahmudele...???

Leave a comment:

• sirnea_a/t
    replied
    dap. are indicativul E-2429. sau nr de la UNIX 854 846. vineri il pun pe masina. intai tre spalat motorul si curatata carcasa. e filtrul normal. cel care se monteaza in afara carcasei cu modificarile necesare e prea scump si tre spalat lunar din cauza prafului.

Leave a comment:

• FLORIN CRISTEA
    replied
    Ai gasit K&N pt CRV ul 05 ?

Sent from my iPhone4 Vtec using Tapatalk

Leave a comment:

Working...
X