OVIDIUTARAS: '03 Honda CR-V 2.0 I-VTEC, Clover Green Perl

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
    WillyCR-VFAN
    Senior Member

• WillyCR-VFAN
    replied
    Si Porche si Honda si Mercedes si alti producatori adevarati....dar Honda sigur are un vis secret !!

Leave a comment:

• ro861
    Senior Member

• ro861
    replied
    Originally posted by WillyCR-VFAN View Post
    Cat a trait Soichiro Honda nu exista altceva decat benzina, restul sunt glume....costurile actuale, personal le suport...viitorul...hidrogen, electric...sunt de acord, macar sa reuseasca si producatorul si consumatorul, la un pret accesibil !!
    Cum spui, la inceput a fost benzina, dar intre timp si Porche a facut masini diesel...!

Leave a comment:

• HACC
    Senior Member

• HACC
    replied
    Am inteles ca vor reveni in Formula 1 fie din 2014, dar mai sigur din 2015, iar zvonurile sunt cum ca ar oferi motorizare pentru cei de la McLaren. Se reface un mit. Important este sa ajunga la performantele de la finele anilor '80.

Leave a comment:

• KMR
    Super Moderator

• KMR
    replied
    Cat a trait Soichiro Honda, Honda era un nume in Formula 1. Lucrurile se mai schimba, la fel si vremurile. Asta e.

Leave a comment:

• WillyCR-VFAN
    Senior Member

• WillyCR-VFAN
    replied
    Cat a trait Soichiro Honda nu exista altceva decat benzina, restul sunt glume....costurile actuale, personal le suport...viitorul...hidrogen, electric...sunt de acord, macar sa reuseasca si producatorul si consumatorul, la un pret accesibil !!
    WillyCR-VFAN
    Senior Member
    Last edited by WillyCR-VFAN; 26-03-13, 22:12.

Leave a comment:

• ro861
    Senior Member

• ro861
    replied
    Cu benzinarele astea, ca sa iesiti la fata, n-aveti decat doua variante: GPL, sau hibride....

Leave a comment:

• FLORIN CRISTEA
    Senior Member

• FLORIN CRISTEA
    replied
    Ar fi bun de pus....vine vara acum...cu AC iar ajung la 14-15%..nu ca iarna ar consuma mai putin. Ma refer la consum urban.

Leave a comment:

• valineb1
    Junior Member

• valineb1
    replied
    Si cum se comporta cu GPL? Ce marca e kit-ul? Au apărut ceva probleme? Mă bate gāndul sa fac si eu miscarea asta...

Leave a comment:

• ovidiutaras
    Member

• ovidiutaras
    replied
    A fost montata ulterior, cu 1500km fata de ce avea afisat pe bord inainte sa o cumpar eu, nu cred ca monteaza cei de la Honda asa ceva din fabrica.. Cr-v ul asta a fost masina de showroom la primul dealer Honda din Brasov (...) nu mai stiu daca am zis.

Leave a comment:

• FLORIN CRISTEA
    Senior Member

• FLORIN CRISTEA
    replied
    E montata din fabrica...??.... asa a fost echipata sau s-a montat ulterior..???

Leave a comment:

• ovidiutaras
    Member

• ovidiutaras
    replied
    da, asa am achizitionat-o, are butelia sub masuta din porbagaj asa ca nu incurca cu nimic in habitaclu..

Leave a comment:

• FLORIN CRISTEA
    Senior Member

• FLORIN CRISTEA
    replied
    Ai GPL pe CRV..???

Leave a comment:

• ovidiutaras
    Member

• ovidiutaras
    replied
    salutare dragi hondari, de cand nu am mai trecut pe forum imi uitasem si parola.. de..ai honda nu ai treaba cu service,piese.solutii cu prietenii..etc
    din cate vad nu am mai intrat pe aici din aprilie 2011, timp in care ne-am tot plimbat suntem undeva la 140k si in afara de becuri,filtre si fluide nu a cerut nimic la schimb.. era sa uit avem usa noua la sofer..schimbata pe RCA uneia.. nu ma vazut intr-un giratoriu (si cum in BV sunt multe e imposibil sa nu o patesti).
    ar mai fii de povestit, dar ma apuc de rasfoit..

Leave a comment:

• FLORIN CRISTEA
    Senior Member

• FLORIN CRISTEA
    replied
    Sarbatori Fericite si drum bun.

Leave a comment:

• ovidiutaras
    Member

• ovidiutaras
    replied
    da cam asa stiam si eu Florine... o sa ma conformez situatiei si am sa-l dau jos daca am sa ies cu masina inspre Austria-Germania.... ( la ei stiu ca e mai complicat).. in rest cu latinii e mai lejer... oricum anu asta nu cred ca ies cu masina din tara... si om trai si om mai vedea...sanatosi sa fim.. acum ne-am pregatit pentru un mic sejur de pasti undeva langa iasi, apoi de 1 mai poate vedem marea din vama...si tot asa... pe langa dunare...pe langa carpati...apoi pe langa somes la cluj...asadar toata primavara se anunta presarata de drumuri relativ lungi... Sanatate si sarbatori fericite la toata lumea!!!!

Leave a comment:

Working...
X