FLORIN CRISTEA: '06 Honda CR-V 2.0 i-VTEC, Silver

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Post # 50 OVIDIUTARAS....este cum zici. De aceea ma uit la cele din ABS sau Poliuretan. Cu toate astea am vazut in Luxemburg un 4x4 .ziceai ca e zale....bull bar...roll bar...asa ca sa lasam UE' s rules .
    De lonjeroane se prind cele metalice ,cred , restul se aplica peste bara din fabrică. Am vazut undeva o schema de montaj pentru cele poliuretanice.

Sent from my iPhone4 Vtec using Tapatalk
    Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

Comment

• Eu vorbeam de bullbar, Florin. Si daca pui body kit-ul, bullbar-ul isi mai are rostul?
      -------------------
      There is no point of having if you can't share.

Comment

• Pai ori .... ori....nu merge si una si alta...
        Nu ai cum sa le pui...si nu-si au rostul.

Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

Comment

• Asta ziceam si eu. Cu body kit-ul ar arata foarte bine, pe cand bullbar-ul nu e cine stie ce, si poate crea si probleme ulterior.
          -------------------

Comment

• Body kit e mai mult de frumusete. Il gsesti si OEM dar mult mai simplu ..si nu body kit numai grille trim si la frumosul pret de 280 U$D + transport. http://www.collegehillshonda.com/sto...grilletrim.jpg
            Click image for larger version

Name:	ImageUploadedByTapatalk1360407849.463010.jpg
Views:	1
Size:	18.0 KB
ID:	714440
            Din poza am deja protectia anti insecte...Half Nose Mask...dar e buna numai pe vreme uscata adica sa nu se umezeasca ca e najpa. Eu l-am folosit la drum lung...nu pot sa-l las montat ca mi-l jupoaie gibonii din cartier. Trebuie intins foarte bine si fixat ferm pe capota altfel il flencăne curentul.

Comment

• Da, arata bine cu accesoriile astea pe ea.
              O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

Comment

• Originally posted by FLORIN CRISTEA View Post
                Body kit e mai mult de frumusete.
                Pai altfel de ce ai vrea sa-l montezi, daca nu de infrumusetare? )
                -------------------

Comment

• Parca nu as da banii numai de frumusete. As lua bull bar-ul de poliuretan...la 899 e si mai ieftin si e bun si de protectie...ne mai orientam pana in martie -aprilie cand e bugetata suma.
                  Am primit de la ASKO o adresa rechemare in service un control la intrerupator de deschidere al geamurilor...sa-l izoleze. Se refera la masinile CRV comercializate 2002-2006...cica ar patrunde apa in usa pe partea sofer si implicit intrerupator...etc...etc...remedierea 1 ora....dar sa asigur disponibilitatea vehicul pt 1/2 zi.

Comment

• Parerea mea este ca bullbar-ul de poliuretan e doar de frumusete sau pentru protectie in parcare fata de cei care nu au grija sa nu loveasca in fata sau spate.
                    E ca si cum te-ai duce cu masina la coafor, scuze la hair (car) stilist.
                    Sper ca, la fel ca in reclama aceea "coafura sa reziste...!".
                    Cu rechemarea asta la Asko, ai grija sa nu iti (re)vopseasca si capota...!
                    O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

Comment

• O'm vedea si cu bull bar si cu Asko. In orice caz prinderea unui bb de metal, asa cum ai tu, pe CRVul meu este f fragila. Am sa scot un pdf cu instr montaj bb metalic si am sa-l postez....am vazut un asemenea montaj pe " viu" in 2004 cand lucram in service. ...doua bride pe mijloc prinse undeva in fata radiatorului pe interior....iar jos la capetele de sasiu tot prin ceva adaptoare. Asta de poliuretan are armatura metalica si se prinde cumva de bara masinii.. .nu stiu cum. De frumusete nu este in nici un caz...dar nici de street fight...de frumusete e body kitul.
                      Iar cu ASKO daca zic ei ca trebuie facut am sa ma duc sa o fac. Nu-mi fac iluzii cu vopsitul...:-)

Comment

• The new paravânturi....:-)

Name:	ImageUploadedByTapatalk1360764058.820262.jpg
Size:	68.3 KB
ID:	714462Click image for larger version

Name:	ImageUploadedByTapatalk1360764004.155753.jpg
Size:	53.1 KB
ID:	714461

Name:	ImageUploadedByTapatalk1360764128.101007.jpg
Size:	54.8 KB
ID:	714463
                        And the new lame stergător vintage...

Name:	ImageUploadedByTapatalk1360764173.905848.jpg
Size:	50.7 KB
ID:	714464

Name:	ImageUploadedByTapatalk1360764190.386256.jpg
Size:	54.3 KB
ID:	714465

Comment

• eu m-am obijnuit cu asta , si dupa prima montare nereusita..l-am ridicat mai sus si totul e ok sincer chiar imi place.!
                          http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/ovidiutaras/

Comment

• Arata foarte bine paravanturile, foarte finute

Comment

• Asa e, arata bine.... cat ai dat pe paravanturi ?
                              Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                              "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                              "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

Comment

• Originally posted by ovidiutaras View Post
                                [ATTACH=CONFIG]38884[/ATTACH] eu m-am obijnuit cu asta , si dupa prima montare nereusita..l-am ridicat mai sus si totul e ok sincer chiar imi place.!
                                Nu vad poza...

Comment

Working...
                                X