FLORIN CRISTEA: '06 Honda CR-V 2.0 i-VTEC, Silver

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Domnu' Florin, de acord, daca se pun doar pe ceata galbenele e OK.

Bravos pt nefolosirea lor cand nu trebuie, desi e la "moda" sa mergi cu ele. Eu am o vorba cand vad unul cu faruri de ceata aprinse cand nu e ceata: "E ceata mare in capul astuia!"
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

sigpic

Comment

• Pai ce vorbim noi aici maestre de vreo 1-2 luni....???. Tu ce credeai că fac galbena pe toata....??? N'am nici o tragere....alea de ceata ma intereseaza....restul sunt f bune. Scurta xenox...lunga halogen.
      Domnu' Ticker ...oi fi eu mai bătrân...da nu trebuie cu domnu'....n'are rost.

Sent from my iPhone4 Vtec using Tapatalk
      Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

Comment

• Asa e echipat si CR-V III, totul e ok, la "boiler-ul" tau.... cred ca nu ti-au dat toate becurile la achizitionare sau ai pierdut din ele pe drum din cauza gropilor, in 2006 erau mai multe ca acu' !
        Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
        "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
        "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

Comment

• Intetes'sefu'; ne luam la per tu
          '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

sigpic

Comment

• Originally posted by ticker View Post
            Intetes'sefu'; ne luam la per tu
            Da ce avem sa nu...????. Sunt ceva ani de cand ne tot conversam....sa ca nu cred ca e o problema.
            Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

Comment

• Iata ce poti pati daca parchezi aiurea..si daca mai esti si corpolent...,si mai ales daca nu ai bunul simt sa lasi nr de tel in parbriz....Click image for larger version

Name:	ImageUploadedByTapatalk1359636298.365279.jpg
Views:	1
Size:	73.9 KB
ID:	714397
              Dna in cauza a trebuit sa apeleze la ajutor sa scoata masina parcata la f...... pe loc marcat Click image for larger version

Name:	ImageUploadedByTapatalk1359636470.095250.jpg
Size:	44.2 KB
ID:	714399
              Dupa cum se vede nu avea nici o sansa sa ajunga la volan singura fara alt ajutor

Attached Files

Comment

• nebunie curata cu locurile de parcare pe la voi...o iau razna cand tre sa raman peste noapte in capitala la vreo ruda sau stiu eu..mereu tre sa fiu cu ochii pe geam , oare nu am pus-o gresit, oare nu obijnuia altcineva sa traga aici, din ce am vazut chiar si locurile inghesuite si nemarcate pe borduri sau anapoda sunt "rezervate"
                http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/ovidiutaras/

Comment

• Originally posted by ovidiutaras View Post
                  nebunie curata cu locurile de parcare pe la voi...o iau razna cand tre sa raman peste noapte in capitala la vreo ruda sau stiu eu..mereu tre sa fiu cu ochii pe geam , oare nu am pus-o gresit, oare nu obijnuia altcineva sa traga aici, din ce am vazut chiar si locurile inghesuite si nemarcate pe borduri sau anapoda sunt "rezervate"
                  Cea mai mare problema in Bucuresti nu este faptul ca nu sunt suficiente locuri de parcare ci acela ca toti vor sa-si lase masinile la maxim 5 metri de locul unde stau, mananca, au serviciul, samd.
                  ,,A life spent making mistakes is not only more honorable, but more useful than a life spent doing nothing" G.B.Shaw

Comment

• Originally posted by gabrielb View Post
                    Cea mai mare problema in Bucuresti nu este faptul ca nu sunt suficiente locuri de parcare ci acela ca toti vor sa-si lase masinile la maxim 5 metri de locul unde stau, mananca, au serviciul, samd.
                    Mare dreptate ai, nu cred ca lipsa locurilor de parcare e problema ci distanta asta de maximum 5 metri....Bucuresti-ul e un oras frumos, pacat ca-i locuit !...de unii, nu dam nume !!
                    Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                    "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                    "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

Comment

• Eu unul..va jur ....nu am nimic impotriva sa-ti parchezi masina chiar daca este locul "inchiriat" de mine.....marcat ....numerotat...am contract semnat..... parafat achitat....dar nene..ai bunul simt si lasa un numar de telefon in geam.......eviti astfel fel de fel de discutii neplacute. Doamna din imagine nu este la prima abatere..ne'am vazut si personal si am rugat-o daca mai parcheaza sa-si lase numarul de telefon in geam. Penultima data m-a pandit si a coborat cand am urcat in casa...am vazut ca ma invart pe langa masina ei...dar nu a fost suficient de rapida..si am prins-o si i-am atras atentia...dar nu a tinut minte.
                      In cazuri de genul asta chemi politia comunitara ..faci dovada ca ai contract si e achitat..si ii salta masina cu macaraua....sau amenda...indiferent de ora...anotimp...rasa..sex si religie. Multi bat campii ca daca ai inchiriat un loc e inchiriat numai intr-e anumite ore...aiurea..am intrebat la primarie. Locul este inchiriat permanent nu exista reglementari care sa precizeze ca numai intr-e orele X si Y....nu are dreptul nimeni sa parcheze acolo.

Comment

• Din cate stiu eu, aceste locuri inchiriate au regim de parcare de resedinta, iar rezervarea opereaza numai noaptea de la ora 22 pana dimineata la 6. In rest nu poti face nimic daca cineva parcheaza, pentru ca este totusi domeniu public. Singura restrictie pentru terti ar fi daca esti proprietarul terenului, deci domeniu privat. In principiu nimeni nu poate pune stapanire pe domeniul public, acesta poate fi doar temporat ocupat, adica concesionat, inchiriat, etc.
                        O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

Comment

• Eu am intrebat la primarie sect 4. Mi-au spus foarte clar locul este inchiriat , in caz ca vi se ocupa locul se anunta comunitarii si apoi se iau masuri...
                          Uite poza marcajului pus de primarie.Click image for larger version

Name:	ImageUploadedByTapatalk1360048684.301059.jpg
Size:	71.7 KB
ID:	714421

Comment

• si la noi e exact cum spui si tu Florine...
                            http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/ovidiutaras/

Comment

• Se pare ca treaba este reglementata de fiecare primarie de sector dupa cum considera.....

Comment

• Gata, m-am documentat.
                                Este vorba de HCLMB 32/1994, care este aplicata apoi de fiecare primarie de sector cum considera, prin hotarare a consiliului local de sector.
                                Se pare ca cei mai organizati sunt cei din sectorul 3.
                                O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

Comment

Working...
                                X