FLORIN CRISTEA: '06 Honda CR-V 2.0 i-VTEC, Silver

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Originally posted by tokyodream View Post

Sensei, nu te mai plange, esti tanar
    Tanar pe dracu.....am fost ...toate la vremea lor....
    Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

Comment

• In ultima perioada ..vreo 3 saptamani fac 55km pe zi...combinat Bucuresti - Odai.. . consumul 9,5 - 10,5% ..viteza aproximativ legala....orele 13:30 - 15:30. E un consum decent...zic eu.
      Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

Comment

• Mai vede ceva drum și bietul old vintage crv, ca i s-o fi urat cu statul in fata blocului...šŸ¤£

Sent from my iPhone using Tapatalk
        O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

Comment

• La Multi Ani pentru 2020. Sa fiți sănătoși și voioși. Anul asta de Sf. Ion īncepem cu o vizită la ASKO. Scārțāitul la pedala de ambreiaj mi-a ajuns la nervi....schimb lichid servo. E ultima solutie īnainte de cea radicală....ambreiaj si pompa ambreiaj. Sper sa se remedieze cu schimbare lichid. Am tot gresat axul de sub bord de la pedala. Acum face si mai al dracului...scārțāe ...zici ca e fier pe fier, dar nu tot timpul cānd si cānd. Nu regăsesc īn istoric service schimbare lichid servi e posibil sa nu fi făcut această operație ceea ce e grav. Am 12000 km....cam atāt, vedem ce va fi după ziua de astazi....

Comment

• Am fost.... Sa nu ma intrebati ce a facut, nu mai am rabdare sa stau calare in spatele omului sa vad ce face. Il cunosc pe Alin de o multime de vreme. Treaba este ca la sugestia amicului KMR am solicitat schimbarea lichid servo, asta s-a facut si a mai gresat axul de la pompa servo ambreiaj....axul de la pedala care scartaia. In concluzie pompa ambreiaj trebuie schimbata dar nu raman in drum din cauza ei. Treaba e ca dupa interventia de astazi am remarcat cu multumire ca pedala nu a mai zis nimic, vitezele se schimba mult mai usor, frana tine mai bine iar directia e mai ok...volanul revine mai repede pe pozitie...intelegeti ce vreau sa spun. Drumul inapoi acasa l-am facut pe centura deci nu este relevant..nu schimbi atat de des ca in trafic oras. Asa la o prima vedere ceva s-a remediat..e mult mai bine.....pa.
            Last edited by FLORIN CRISTEA; 05-05-20, 21:28.

Comment

• Nu a mai scartait, ambreiajul functioneaza f bine....treaba rezolvata.

Comment

Working...
              X