FLORIN CRISTEA: '06 Honda CR-V 2.0 i-VTEC, Silver

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• UPDATE * zgomotul la rulaj a fost identificat la mecanic - un rulment pe față trebuie schimbat neapărat - am comandat deja ambii rulmenți pe față (rulmenți Mapco, sper să fie ok)

pentru partea electrică și el a spus că nu știe dacă e de la una - actuator - sau de la alta - multiplexor - cică cei de la Honda au un sistem de a pune mașina īn Self-Diagnose mode și cu ajutorul becurilor din plafonieră se pot testa ușile etc. (am găsit și-n manual chestia asta), dar e un pic SF momentan pt. mine, mă mai documentez

dacă aveți totuși orice sfat despre partea electrică - vă rog!

Comment

• S-a defectat CRV'06...7,9% consum benzina...
      Attached Files
      Last edited by FLORIN CRISTEA; 11-06-18, 18:06.
      Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

Comment

• La vale cu vāntul din spate !
        '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
        http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

Comment

• La mers intins si viteza constanta ( si in plus, legala) cam asta este consumul.
          In bucuresti in oras insa e jale.
          Noroc cu micile deplasari pe sosea ca ne mai arata o raza de normalitate la consum.
          Bravo pentru cifra foarte buna!

Comment

• Exact asa nene Dinu. Din cate am remarcat mai toti o tin sub viteza impusa..2-3 km. Și cum bine a remarcat Zamfi....am avut vānt din spate...😂😂😂😂. Īn oraș stăm pe 13-14...asta e....
            Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

Comment

• Originally posted by FLORIN CRISTEA View Post
              Astazi am pus anvelopele Michelin CrossClimate - SUV. Silentioase fata de ce am avut inainte. Sunt multumit de treaba facuta. Nu prea gaseam statie unde sa le schimb....
              Masina fiind ridicata pentru montaj anvelope, am putut verifica si afirmatia mecanicului care mi-a schimbat capetele de bara...si surpriza am doua amortizoare fata diferite pe masina...etichetate cu diferite culori. Cred ca este opera celor de la Carpati de unde am cumparat masina acum 12 ani. Cel cu eticheta galbuie este pe partea sofer, celalalt este pe partea pasager. ...aici am bataia care-mi mananca ficatii de 12 ani. Am sa caut sa vad care'i treaba...eu nu le-am schimbat nici o data de cand am masina....
              Saptamana trecuta am urcat masina pe elevator si am lucrat ceva la ea, ocazie cu care mi-am adus aminte de faza cu telescoapele de pe fata:
              - stanga: galbena - L-SWW-EO (51602-SWW-E041-... nu se distinge, NISSIN SHOWA 072057... nu se distinge)
              - dreapta: albastra - R-SWW-EO (51601-SWW-.... nu se distinge, NISSIN SHOWA 07199657)

Si la CR-V 3 s-a pastrat cu culori diferite, am vazut ca si in kiturile AM vin tot cu coduri diferite.

Comment

• @raducu....deci asa vin din fabrica...multumesc frumos pentru clarificare.

Comment

Working...
                X