ISTRATEFG: '18 Honda Civic Tourer 1.8i VTEC, Elegance, M/T, Sporty Blue

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Aproape 34000 km, din nou toate bune mai putin "batul" care sustine capota care s-a incapatanat sa iasa din suportul sau.

Zilele trecute ma gandeam sa o inlocuiesc cu un CR-V 2.2, masina din familie, dar nu ma lasa inima sa o dau...

Comment

34500.

Tocmai ce m-am intors de la Honda Nord. Am rezolvat problema suportului de la capota si, in plus, i-am rugat sa ma ajute cu o verificare si pentru un stop care zilele trecute a facut ceva condens.
      Banuiala lor e ca s-a infundat o aerisire dar au 'documentat' cazul si au trimis catre producator pentru solutie si remediere pe garantie. Foarte profi oamenii, ca de fiecare data.

Comment

Frumoasa! Sa o stapanesti sanatos si la cat mai multi kilometri cu ea!
        HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

Comment

Arigatō!

Comment

Foarte faina culoarea!
            Vad ca e final edition (stopurile fumurii).
            Ref. la revizii eu le-am facut la 20k km si pana la 200k km cat are acum nu a tusit deloc. Intr-adevar e o mica diferenta intre Euro4 si Euro6, dar motorul e acelasi.
            La mine CR-V-ul 2.2 a devenit baza iar Civicul a ramas de back-up (second car). Masini mai vechi dar super reliable.
            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

sigpic

Comment

@ticker, multumesc! Eu m-am hotarat sa le fac pe la (aproximativ) 10K, mai ales ca cei de la HN sunt foarte prompti cand vine vorba de programari / verificari si rezolv in cateva ore.

Si pe mine ma batea gandul sa trec la CR-V dar nu prea ma indur sa dau Tourer-ul iar doua masini nu prea am de ce sa tin.

Comment

Eu inca astept pe cineva care vrea sa imi vanda un civic tourer, am banii in,, Lei'' Romanesti )

Comment

Working...
                X