ISTRATEFG: '18 Honda Civic Tourer 1.8i VTEC, Elegance, M/T, Sporty Blue

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• ISTRATEFG: '18 Honda Civic Tourer 1.8i VTEC, Elegance, M/T, Sporty Blue

Salutare!

Ma numesc Florin s™i nu de multa vreme detin mas™ina din subiect.
    Povestea mas™inii s™i a intalnirii noastre e urmaƒtoarea:
    Mas™ina este fabricataƒ in decembrie 2017 dar a fost inmatriculata pentru prima data abia in Iulie 2018 dupaƒ care a fost dataƒ la buyback celor de la Honda Nord.
    Eu eram in caƒutarea unei mas™ini noi s™i aproape dadusem avansul pentru un Hyundai Elantra facelift '19 cand am gasit-o pe net. Pentru ca era la Honda Nord iar eu lucrez in zona am mers sa o vad... s™i am gaƒsit total altceva fataƒ de tot ce vaƒzusem panaƒ atunci. Restul e istorie. De la 2.600 km am ajuns la 4.500 km s™i mas™ina incaƒ are momente in care maƒ surprinde plaƒcut.
    Ca saƒ sumarizez experienta, panaƒ acum am observat plusurile si minusurile de mai jos:

+Motor rafinat
    +Cutie etajata superb
    +Extrem de practicaƒ
    -vopseaua nu e cea mai rezistenta
    -parca nu ii place benzina 95

In altaƒ ordine de idei, vin de la o Alfa Romeo 159, masina care m-a faƒcut sa o iubesc. Sper ca acest Civic saƒ se apropie de ce mi-a oferit Alfa s™i saƒ o depas™easca prin practicalitate.

O zi bună,
    Florin

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

Last edited by hondatu; 14-08-19, 19:22.

superba, sa o folosesti cu placere.

Comment

sa o stapanesti sanatos. arata superb culoarea.

P.S. : ahaha ,fix acolo am lucrat si eu 2 ani si la fel duceam hondele la revizie peste drum) era asa simplu.

Comment

Multumesc mult pentru primire si urari !

alexme24 - Da, ai dreptate - macar din punctul asta de vedere este ideala locatia! )

Acum vad ca forumului nu prea ii plac diacriticele ... iar mesajul meu arata cam extraterestru.

Comment

Gata si foliile.

Arata mult mai bine iar factorul mare de protectie solara face toti banii.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

Comment

Working...
          X