MUTURUC: '17 Honda Civic Sedan 1.5 CVT Executive, Midnight Burgundy Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Am mers 10 km pana la iesirea de pe autostrada, am pus apa. Dupa am chemat platforma si am ajuns inapoi in timisoara. Zgomotul de la motor se aude mai tare ca inainte de eveniment si suna ca o motocicleta. O fi o scurgere la evacuare la motor? sau turbina?

    Comment


    • #32
      Originally posted by octi_b View Post
      Ai de plm, tu trolezi sau vorbesti serios?
      trollez, dar macar pastrez un limbaj decent , nu ca tine aparent. Am spus in ideea in care cunosc oameni care au reusit sa faca asta., eviden cunoscand oameni in asigurari. In fine, las-o asa.

      Comment


      • #33
        Cand au dat-o jos de pe platforma, s-a oprit motorul cand a incercat sa bage in D. Iar probleme :/ Sper sa nu depaseasca 20.000 lei

        Comment


        • #34
          Oare ce masina de schimb voi primi cat a mea e in service? O honda???

          Comment


          • #35
            Am primit devizul. Este o metoda de negociere sau ceva sa imi mai scada? Mi se pare enorm...

            Comment


            • #36
              Păi te duci și le spui că ți se pare enorm. Ce înseamnă asta în bani?
              I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
              My cars:

              '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
              '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
              '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
              '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
              EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
              EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
              EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
              EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
              EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
              EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

              Comment


              • #37
                La inceput a zis ca va vi in jur de 17mii. Dupa primesc telefon si zice ca undeva pe la 28 mii ca s-au spart 3 radiatoare si nu stiu ce. E normal?

                Comment


                • #38
                  Iar am mai avut ceva la aripa si usa si pe primul deviz a zis ca e 7,7 mii lei. Azi au spus ca e undeva pe la 4 mii in total aripa si usa. Ce pot face, incearca sa ma curete de bani

                  Comment


                  • #39
                    Am o intrebare, Radiatorul de apa este langa cel de clima? ei au spus ca toate 3 sunt sparte. Eu aveam probleme cu AC-ul inainte si el imi spune ca e de la impact ca s-a scurs tot freonul. Am nevoie de ajutor va rog.

                    Comment


                    • #40
                      As avea nevoie de poze cu pozitia radiatoarelor, are cineva?

                      Comment


                      • #41
                        Cum crezi că te poate ajuta cineva de pe forum, online? Dacă ai dubii depre service-ul la care ai mașina. mergi la altul.
                        I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                        My cars:

                        '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                        '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                        '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                        '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                        EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                        EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                        EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                        EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                        EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                        EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                        Comment


                        • #42
                          Imi pierd garantia daca merg, plus ca nu vreau sa fie facut asa la graba. Vreau sa fie ca noua, nu sa se vada clar daca as merge la alt service

                          Comment


                          • #43
                            La alta reprezentanta.

                            Comment


                            • #44
                              Cu foarte mici exceptii (cand se monteaza in laterale), toate radiatoarele masinii sunt unul in spatele celuilalt, in partea frontala, pe centru. E unul mic de servo-directie (daca e hidraulica si are nevoie, nu e cazul tau), cel de clima, apoi cel de racire motor. Unele masini (putine) au si radiator de ulei. Intercoolerele (pentru turbo, daca e cazul, nu stiu daca ai tu) se pun in general in laterale. Cele aftermarket sunt mai mari si se monteaza (si ele) central.

                              Ideea e ca sunt expuse si fragile, deci nu m-ar mira chiar sa se fi spart toate...
                              '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                              Comment


                              • #45
                                Intercoolerul este transversal dar jos, este expus daca ai lovit ceva sub masina. Sunt situatii cand radiatorul de clima s-a spart si de la pietricele sarite pe drum deci e foarte posibil sa fie toate sparte. Poti trimite devizul si la alte reprezentante si sa-i intrebi daca te ajuta cu pret mai bun.

                                Comment

                                Working...
                                X