ALEXME24: '18 Honda Civic Sedan 1.5T CVT Executive Burgundy Night

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Alex, asta e vax albina, in cartea de utilizare chiar se recomanda folosirea de protecții pentru vopsea cum ar fi ceara. Uite un print Screen din cartea mea...
    2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
    Ex:
    2014 Honda Civic Executive
    2011 Honda Civic GT

Comment

• Originally posted by bacu View Post
      Alex, asta e vax albina, in cartea de utilizare chiar se recomanda folosirea de protecții pentru vopsea cum ar fi ceara. Uite un print Screen din cartea mea...
      multumesc pt poza bacu

Comment

• Ca idee, garantia se anuleaza pe baza conditiilor din prezentate in caietul de service la sectiunea termeni si conditii garantie. Nu pentru ca asa decide o reprezentanta. Orice motiv inainteaza trebuie sa fie mentionat acolo, nu pot inventa ei motive.

Comment

• Km: 3000 . O mica poza de ieri imediat dupa spalare. Momentan astept raspuns de la importator legat de urmele de polish. Au zis ca au adresat problema la Dealer , adica la nord...si ca o vom rezolva cumva). Vesnica fraza.

Attached Files

Comment

• alexme24 , cand o sa am mai mult timp, o sa iti povestesc patania unui posesor de civic nou ....ce probleme a avut cu reprezentanta Honda din Sibiu in urma identificarii gresite a praticulelor de fier (care mergeau dizolvate) ... dar reprezentanta a recurs la un polish (de cacao) ... dupa care masina a ajuns la mine.... aceasta este masina ...

Comment

• O stiu. E pe grupul de facebook. Am vazut-o si am ramas socat.

Comment

• Puteti da un link?

Comment

• Astaxi am comandat si eu cauciucurile. Am mers pe nokia wr4 215/50 R17. Astept sa le montez si revin cu pareri.

Comment

• Nokian WR D4 am eu pe A6. Urmeaza a treia iarna cu ele. Nu am ce sa le reprosez. Eu zic ca ai ales ft bine.
                    Pe Civic am la fel si arata ft ft bine, insa nu cred ca s-a mers mai mult de 10.000 km cu ele in 2 ierni. Sunt ca noi!
                    ex.Civic i-CTDi ; Accord i-DTEC & X6 3.0d

Comment

• Originally posted by alexme24 View Post
                      Astaxi am comandat si eu cauciucurile. Am mers pe nokia wr4 215/50 R17. Astept sa le montez si revin cu pareri.
                      Nokian WR A4 sau D4? Ce ai luat?

Comment

• Sunt cele A4

Comment

• Azi au ajuns cauciucurile, dar inca sunt in dubii sa ma duc sa le schimb sau nu. Am primit intre timp raspuns de la HTR legat de polish si raspunsul a fost: ca nu se acopera de garantie decat ce este imputabil producatorului, nu factorilor externi (terti, natura, cutremure dracu sa ii ia). Asa ca aparent corectura vopselei am facut-o din banii mei, va fi ,,paguba'' mea, dar nu se stie cine, cum a facut asta. In concluzie, cred ca masina s-ar putea sa intre la vanzare cat de curand. E inadmisibil sa stau de 1 luna sa ma cert cu ei ca nu se poate acoperit pe garantie un set de stergatoare la o masina noua, ca masina vine cu zgomote de zici ca e caruta, ca masina a vneit cu n probleme, mare parte rezolvate, ca am stat sa fac polish, oare ce mai urmeaza????...chiar e prea mult fratilor. Nu mai socotesc si timpul pierdut pana la reprezentante peridut de fiecare data. O dezmagire totala masina asta. Regret fiecare ban dat pe ea, fiecare leut, dar aia e, cand te fura ambalajul (designul)...platesti mai tarziu...am fost prost mi-am luat-o si aia e. Seara buna.

Comment

• Hahaha, cum adica, daca dealerul iti trage niste dungi cu un cui inainte sa iti dea masina, trebuie sa le repari din banii tai? Ce mizerie.
                            Am facut bine ca nu le-am zis de stergatoare, nici ale mele nu stergeau bine de noi. Imi faceam alti nervi.
                            Imi pare rau pentru situatia ta, am avut si eu de multe ori aceleasi ganduri, insa o scoteam la o tura si imi treceau. Momentan...

Comment

• Atunci cand masina ajunge in curtea dealer-ului, acesta este obligat sa faca o inspectie amanuntita masinii, precum si un proces verbal. Orice dauna aparuta dupa semnarea procesului verbal, se va remedia pe cheltuiala dealer-ului. Din acest motiv producatorul nu este responsabil de polish-ul defectuos.

Comment

• Momentan a ramas in aer totul. Din pacate tot ce reclam la HTR, ii suna pe cei de la nord, care stiu deja de mn si problemele masinii, in loc sa ma sune direct pe mine. Intre timp , am comandat din germania un set de stergatoare bosch : 160 RON cu tot cu transport. Am renuntat sa mai fac pe garantie, daca in 2 luni nu au fost in stare sa ma ajute cu stergatoarele, clar nu o vor face pana vin ploile. Mi-am montat intre timp cauciucurile de iarna, sper sa nu ma dezamageasca.
                                Am montat si folia pe tableta pentru a o feri de zgarieturi.

Luna viitoare sper sa imi vina din china si protectiile de praguri. Mai ramane sa ma programez la asko sa imi puna si mie bureti in stalpii din fata, pentru ca azi la verificare la honda nord, nu scos niciun zgomot...

Comment

Working...
                                X